خانه / روانشناسی / آشنایی‌های اینترنتی: آیا او به من دروغ می‌گوید؟

آشنایی‌های اینترنتی: آیا او به من دروغ می‌گوید؟

آشنایی های اینترنتی، آشنایی های قبل از ازدواج، آشنایی های پیش از ازدواج، رابطه از راه دور، ارتباط از راه دور، دروغ های اینترنتی، دروغ های آنلاین، تشخیص دروغگویی، تشخیص افراد دروغگو، شناسایی افراد دروغگو، دروغ های عاشقانه، نكات آشنایی قبل از ازدواج، نكات عاشقانه، روانشناسی دروغ، روانشناسی روابط

گاه آشنایی‌های آنلاین چیزی بیشتر از چت كردن هستند. در اینگونه آشنایی‌ها همیشه افراد می‌توانند دروغ بگویند. البته این قضیه شامل همه افرادی نمی‌شود كه به صورت آنلاین با یكدیگر آشنا می‌شوند، اما بهتر است در این رابطه‌‌ها با احتیاط پیش بروید. نباید از پرس و جو كردن از شخصی كه برای صحبت كردن با او وقت می‌گذارید و قرار است در آینده یكدیگر را ببینید، احساس گناه كنید. در اینجا در مورد سه نشانه با شما صحبت می‌كنیم كه با دیدن آن‌ها باید بیشتر مراقب باشید، زیرا ممكن است مردی كه با او در ارتباط هستید به شما دروغ گفته باشد.

او تنها یك یا دو عكس برای شما فرستاده است

در فضای آنلاین بسیار مهم است كه فقط به دیدن عكس یك شخص بسنده نكنید و با او از طریق وب كم نیز چت كرده باشید. این روزها دزدی عكس رواج ژیدا كرده است و ممكن است آن شخص یك عكس دزدی برای شما فرستاده و در حقیقت كسی نباشد كه ادعا می‌كند. اگر او هر بار كه درخواست عكس یا وب كم چت می‌كنید، بهانه می‌آورد به احتمال بالا در این مورد به شما دروغ گفته است. از این كه درباره هویت او از او مدرك بخواهید نترسید. اگر او پاسخ درخواست شما را به گونه‌ای توهین آمیز بدهد یا تلاش كند در این مورد احساس گناه كنید، می‌توانید اطمینان حاصل كنید كه با شما صادق نبوده است.

فاصله چندانی ندارید، اما او هرگز وقت ملاقات حضوری با شما را ندارد

اگر با مردی ارتباط آنلاین دارید كه در فاصله نزدیكی از شما زندگی می‌كند، باید بتوانید همدیگر را ببینید. اگر تحت این شرایط برای دیدن شما بهانه می‌آورد و طفره می‌رود، ممكن است هرگز قصد دیدار شما را نداشته باشد و به شما دروغ گفته باشد. به یاد داشته باشید هیچ كس تمام طول هفته پر مشغله نیست. اگر او اینقدر پر مشغله می‌بود، زمان چت كردن با شما را نیز پیدا نمی‌كرد.

او بیش از اندازه خوب به نظر می‌رسد

در اكثر آشنایی‌های آنلاین، شخص مقابل بسیار رویایی به نظر می‌رسد. اما در نظر داشته باشید كه احتمال این وجود دارد كه همه چیزهایی كه او در مورد خود می‌گوید درست نباشند. بنابراین در مورد شغل او و این قبیل چیزها تحقیق كنید و ببینید آیا او همانی است كه ادعا می‌كند یا خیر. ممكن است اینطور به نظر برسد كه شخص مورد نظر شما بعید است در مورد چنین مسائل بزرگی دروغ بگوید، اما با توجه به آمار بالای اینگونه دروغ‌ها در آشنایی‌های اینترنتی بهتر است احتیاط كنید.

آشنایی‌های آنلاین نیازمند حوصله و صبر بیشتری هستند. وقتی چیزها با هم جور در نمی‌آیند، حتما از یكدیگر در مورد آن‌ها سوال كنید. از پرس و جو كردن و تحقیق كردن درباره شخص مورد نظر خود نترسید و از انجام این كار احساس گناه نكنید. به یاد داشته باشید كه همیشه و به بهترین نحو از خودتان محافظت كنید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.