خانه / ورزش و تناسب اندام / آیا دردناک شدن ماهیچه‌ها به معنای صحیح و موثر بودن تمرینات ورزشی است؟

آیا دردناک شدن ماهیچه‌ها به معنای صحیح و موثر بودن تمرینات ورزشی است؟

مربی شخصی و متخصص فیتنس “Josh Feldman” از باشگاه “Crunch Fitness” نیویورک در پاسخ به این سوال می‌گوید:

نه واقعا؛ کار کشیدن از ماهیچه‌ها تا زمانی که دردناک شوند به این معناست که شما فشاری بیش از حد به ماهیچه‌ای خود وارد آورده‌اید، که در واقع باعث قوی‌تر شدن آن‌ها می‌شود اما این کار در مدت زمان طولانی سودمند نخواهد بود.

حتما می‌پرسید چرا؟ وقتی شما طی جلسه تمرینی خود نهایت انرژی خود را صرف می‌کنید، دردناک شدن بیش از حد ماهیچه‌های شما مانع انجام تمرینات ورزشی شما در روزهای بعد می‌شوند. ثبات نقش مهمی در تمرینات ورزشی ایفا می‌کند.

بهتر است به گونه‌ای تمرین کنید که قادر باشید هر روز یا یک روز در میان به انجام تمرینات ورزشی خود ادامه دهید، تا اینکه در یک جلسه فشاری بیش از حد به ماهیچه‌های خود وارد کنید که تا چهار یا پنج روز از انجام هر گونه ورزشی باز بمانید.

در واقع این تصور که با انجام تمرینات شدید و فشرده در یک جلسه بار یک هفته خود را می‌بندید تصور غلطی است، زیرا ماهیچه‌های شما به این صورت عمل نمی‌کنند. ماهیچه‌ها عکس العمل بهتری نسبت به تمرینات پیوسته نشان داده و این عمل از ضعیف و غیرفعال شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

اما چگونه می‌توان تشخیص داد که در حال وارد کردن فشاری بیش از حد به ماهیچه‌های خود هستید؟ اگر ماهیچه‌ها حین انجام تمرینات دچار لرزش یا تکان‌های ناگهانی شوند، مطمئنا روز بعد دچار درد خواهید شد. همچنین اگر در ابتدای ست دوم تمرینات خود هستید و احساس خستگی بسیار بیشتری نسبت به ست اول به شما دست می‌دهد، بهتر است ورزش خود را متوقف کنید. به عبارتی به محض این که احساس خستگی بسیار مفرطی به شما دست داد، ختم جلسه تمرینی خود را اعلام کنید، در این صورت قادر خواهید بود روز بعد یا دو روز پس از آن مجددا به تمرینات خود ادامه داده و پیوسته عضلات خود را درگیر ورزش کنید.

۰ Like

همچنین ببینید

درد بعد از تمرين بدنسازی، بدن درد پس از ورزش، تناسب اندام بانوان، درد عضلات بعد ورزش، گرفتگی ماهیچه ها در ورزش، درد مفاصل در ورزش، درد عضلات در بدنسازی، ضرب دیدگی عضلات، آسیب های ورزشی، آسیب شناسی ورزشی، تناسب اندام زنان، نكات تناسب اندام

تفاوت میان درد خوب و درد بد در تمرینات ورزشی چیست؟

درد شیوه بدن برای اعلام این است که چیزی در حال رخ دادن است. مطمئنا ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*