خانه / ورزش و تناسب اندام / اشتباهاتی که پس از یک وعده پرخوری مرتکب می‌شوید!

اشتباهاتی که پس از یک وعده پرخوری مرتکب می‌شوید!

شکستن رژیم غذایی، شکستن رژیم لاغری، پرخوری، ولع خوردن شیرینی، کم خوابی و چاقی، نخوردن صبحانه باعث چاقی می شود، نخوردن صبحانه باعث لاغری میشود، تناسب اندام بانوان، تناسب اندام زنان

طی چند روز گذشته و یا شب گذشته به مهمانی و یا جشن عروسی یکی از دوستانتان رفته‌اید و حسابی پرخوری کرده‌اید؟ حتما حالا برای اینکه این پرخوری را جبران کنید سعی می‌کنید در روزهای آتی کمتر بخورید. بهتر است که بدانید در اشتباه هستید و نیازی نیست احساس گناه کنید. به جای اینکه به بدن خودتان صدمه بزنید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

خودتان را وزن نکنید

احتمالا می‌دانید که وزن شما در ساعت‌های مختلف شبانه روز می‌تواند متفاوت باشد و تغییرات وزن به میزان یک کیلوگرم بر اثر نوشیدن آب کاملا طبیعی است. در صورتی که شب گذشته غذای زیادی خورده‌اید و غذا هم اندکی شور بوده است، بر اثر خوردن آب زیاد ممکن است صبح روز بعد با اضافه وزن مواجه شوید. از روی ترازو پایین بیایید و به جای اینکه به اضافه وزن فکر کنید، سعی کنید یک روز سالم را آغاز کنید. می‌توانید ۴۸ ساعت منتظر بمانید و ببینید که اثر آب از روی وزن شما کم شده است و به وزن عادی خود بازگشته‌اید.

خوردن صبحانه را فراموش نکنید

فکر می‌کنید از پرخوری دیشب هنوز سیر هستید و میل به خوردن صبحانه ندارید؟ بهتر است که صبحانه را کنار نگذارید. نخوردن صبحانه سبب می‌شود ناهار و یا شام بیشتری نسبت به وضعیت عادی میل کنید. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که صبحانه می‌خورند، نسبت به آن‌هایی که از خوردن صبحانه می‌گذرند، به مراتب سالم‌تر و دارای وزن کمتری هستند. اگر فکر می‌کنید با خوردن یک صبحانه سنگین به شما حالت تهوع دست می‌دهد، بهتر است اندکی میوه، یک نان تست و یا غلات مخصوص صبحانه را برای وعده خود انتخاب کنید.

بیش از حد ورزش نکنید

حالا که پرخوری کرده‌اید و احساس گناه می‌کنید، نیازی نیست به یکباره تمرینات ورزشی خود را سنگین کنید و بیش از حد به بدن خود فشار بیاورید تا تمام کالری وارد شده را بسوزانید. اگر به طور متوسط ۲۰ دقیقه ورزش می‌کنید، همان ۲۰ دقیقه را به ورزش اختصاص داده و سعی کنید با اندکی پیاده روی سریع، احساس سنگینی را از خود دور نمایید. بدین ترتیب به به هضم غذایتان هم کمک کرده‌اید.

خوابتان را کم نکنید

تحقیقات دانشگاه کلمبیا نشان می‌دهد افرادی که بیشتر به دنبال غذاهای فست فود و شیرینی هستند، خواب کمتری نسبت به سایر افراد دارند و در واقع افرادی که ۸ ساعت در طی روز استراحت می‌کنند،‌ رژیم سالم‌تری دارند. علت این موضوع را می‌توان به کمبود انرژی مغز در اثر استراحت دانست. در این شرایط مغز سعی می‌کند این کمبود را با خوردن بیش از جبران کند.

نگویید که هرگز فلان غذا را نخواهم خورد

شاید یکی از بدترین کارهایی که می‌توانید بعد از یک روز پرخوری انجام دهید، این است که به خودتان قول بدهید که دیگر غذایی خاص را نخورید. قول دادن برای نخوردن غذاهای سرخ کرده و شیرینی‌جات چند روز و یا چند هفته‌ای بیشتر دوام نخواهد آورد و بهترین راه برای کنترل رژیم غذایی‌تان، خوردن آن‌ها به حد متعادل است. بهتر است که به سرعت تصمیم نگیرید و به رژیم عادی خود بازگردید، هر زمان که از زیاده روی در غذا خوردن احساس گناه کردید، سعی کنید معده خود را با میوه و سبزیجات تازه پر کنید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.