خانه / روانشناسی / افراد ثروتمند چگونه می‌اندیشند؟

افراد ثروتمند چگونه می‌اندیشند؟

Rate this post

: ثروتمند شدن، راههای رسیدن به ثروت، افكار ثروتمندان، پولدار شدن، راههای جذب پول، روانشناسی ثروت

یک جمله معروف است که می‌گوید: آدم پولدار، پولدارتر می‌شود. این افراد جزو اقلیت مردم بوده و همیشه افراد خیلی خوش شانسی به نظر می‌آیند. اما راز موفقیت آن دسته معدودی از میلیونرها که خودشان به ثروت رسیده‌اند و سرنوشت خود را تعیین کرده‌اند در ذهنشان است. این دسته از افراد با عزم راسخ و شور و اشتیاق فراوان باور داشته‌اند که ثروتمند می‌شوند.

افراد ثروتمند خود را باور دارند

ثروتمندان جامعه مدرن مثل اپرا، استیو جابز و مارک زاکربرگ، همه در یک چیز مشترک هستند- آن‌ها اعتقاد راسخ داشتند که می‌توانند با فروش ایده‌هایشان و استفاده از خلاقیت‌های خود پول به دست آورده و کارهایی که دوست دارند را انجام دهند. در کتاب پرفروش Steve Siebold به نام ثروتمندان چگونه فکر می‌کنند، نوشته شده کسانی که بیش از ده سال است در حال مصاحبه کردن و سخنرانی هستند میلیونرهایی خود ساخته بوده‌اند و دلیل این ثروت، اعتقاد آن‌ها و تاثیر آن اعتقاد در پول در آوردن بوده است. ثروتمندان هر چیزی را ممکن می‌دانند، درحالی که مردم معمولی فقر و تنگدستی را باور کرده‌اند. به همین دلیل است که مردم فقیر پس رفت می‌کنند.

مردم ثروتمند وجدان را سر لوحه زندگی خود قرار می‌دهند

آن‌ها باور داند جایی که غارت و دزدی باشد، افتخاری وجود ندارد. وقتی که مشاغل دیگر جمع می‌شود آن‌ها مشاغلی نو راه اندازی می‌کنند. آن‌ها کاملا متفاوت از مصرف کننده‌های معمولی عمل می‌کنند.

از بین 3 میلیون نفر میلیونر خود ساخته در امریکا 90 درصدشان تحصیلات رسمی ندارند و ترجیح می‌دهند روی آموزش‌های تخصصی در رشته خودشان تمرکز کنند. دراصل آن‌ها فقط در یک زمینه آموزش دیده‌اند. آن‌ها به جای رفتن به کالج بر روی شکل‌های خاصی از تحصیل مثل دوره‌های اینترنتی تمركز کرده‌اند. خانه‌های آن‌ها پر از کتاب است. آن‌ها یک هدف در ذهنشان دارند و برای رسیدن به آن تمام تلاش خود را می‌کنند.

مردم ثروتمند در توانایی حل مشكلات به خود اعتماد دارند

Siebold  می‌گوید برای حل یک مشکل نگاه ثروتمندانه داشته باشید و مشکل را حل کنید. توده مردم یا منتظرند با کمک افراد دیگر پولدار شده یا با برنده شدن در یک قرعه کشی یک شبه صاحب پول زیاد شوند. اما افراد بزرگ خودشان مشکلات را حل کرده و به پول می رسند.

مردم ثروتمند بر ترس و طمع خود غلبه می‌كنند

خوب است انسان زمانی را به فکر کردن در مورد کارهایی بگذراند كه می‌خواهد انجام دهد، اما افراد ثروتمند به جای اینکه بیشتر وقت خود را به سرمایه گذاری و پس انداز فکر کنند، مرد عمل بوده و به جای فکر کردن پول در می‌آورند. آن‌ها نگرانی‌شان بابت سرمایه گذاری کردن را به مشاوران مالی خود می‌سپارند. آن‌ها می‌دانند احساسات اولیه‌ای که باعث عقب نشینی سرمایه گذاران می‌شود ترس و طمع است و سعی می‌كنند این دو خصلت را از حرفه خود دور سازند.

افراد ثروتمند رابطه خوب و مثبتی با پول دارند

آن‌ها برخلاف افرادی که رابطه منفی با پول دارند، فکر می‌کنند پول برایشان آزادی می‌آورد. افراد ثروتمند رابطه خوب و مثبتی با پول دارند. به عبارت دیگر، ثروتمندان از پولدار شدن نمی‌ترسند.

منبع نوشته

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

Rate this post مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.