خانه / روانشناسی / اهمیت بیان احساسات در زندگی مشترك

اهمیت بیان احساسات در زندگی مشترك

نكات روانشناسی، روانشناسی ازدواج موفق، روانشناسی رابطه زناشویی، روانشناسی رابطه عاشقانه، استحكام روابط عاشقانه، ایده های عاشقانه برای همسر، خوشبختی در ازدواج، موفقیت در ازدواج

بسیاری از ما خانم‌ها می‌خواهیم فقط به کلمات محبت آمیز همسرانمان گوش کنیم بدون پاسخی در خور که نشان دهنده احساس متقابل ما باشد. در اوایل ارتباط معمولا با او صحبت می‌کنیم و اجازه می‌دهیم تا از طریق کلمات و اعمالمان در مورد احساسمان آگاه شود، اما با گذر زمان این مسئله به فراموشی سپرده می‌شود. آنها می‌دانند که ما آنها را دوست داریم، و همینطور هم هست، اما ما باید این را به او یادآوری کنیم نه اینکه مثل یک راز آن رابرای خودمان نگهداریم، این برای پایداری رابطه و احساس سعادت و شادمانی در زندگی حیاتیست، این کاریست که همه زوج ها باید و حتما انجام دهند!

درضمن، زنان احساس خوبی درباره خودشان پیدا می‌کنند اگر بدانند که شرکای آنها هنوز هم مثل قبل دیوانه وار آنها را دوست دارند. پس چرا ما این کار را فراموش کرده ایم؟ مردان در ابرها سیر می‌کنند اگر فقط چندکلام عاشقانه در گوش آنها زمزمه کنید، تا حالا این کاررا انجام داده اید؟ و به یاد داشته باشید راه هایی به مراتب خلاق تر و جذاب تر از ” دوستت دارم” ساده برای بیان احساسات به همسرتان وجود دارد، پس چرا با برخی نکات اساسی که می‌تواند رابطه شما را متحول کند شروع نمی‌کنید؟

اجازه بدهید بداند که به او اهمیت می‌دهید

غالبا گفته می‌شود که اعمال رساتر ازکلمات هستند،اما در حقیقت کلمات شیرین به کسی آسیب نمی‌رساند. ترکیبی از هر دو اینها می‌تواند احساس بسیار خوبی در فرد مقابلتان ایجاد کند. توصیه های زیر به شما نکات کوچکی را نشان می‌دهد که می‌توانید از آن برای بیان احساستان به همسرتان استفاده کنید :

از او تشکر کنید

بله، شما باید برای تمام کارهایی که برای شما انجام داده وراهی که با آن به شما احساس امنیت و عشق می‌بخشد از او قدردانی کنید. اجازه بدهید او این را بداند، او موهبتی در زندگی شماست وشما به خاطر با هم بودنتان خوشحال هستید. همینطور بگذارید بداند که چقدر برای کارهای کوچکی که برای شما انجام می‌دهد سپاسگذار هستید، حتی اگر کارهای پیش پاافتاده روزانه هستند. مثل رساندن شما به محل کارتان، یا همراهی برای خرید یا وقتی که شام شما را می‌پزد چون می‌داند که شما خسته تر از آنید که پس از برگشتن از کار غذا بپزید،یا وقتی که تمام شب بیدار می‌شود تا بچه را بخواباند تا شما راحت استراحت کنید. این چیزهای کوچک اکثرا نادیده گرفته می‌شوند،چراکه ما در میان انبوده کارهایی که باید انجام دهیم گم شده ایم. کارهایی که او برای شما می‌کند را ببیینید و قدردانی کنید. از او به خاطر حضورش در زندگی خود تشکر کنید.

به شکل متفاوتی عمل کنید

شاید شما این کارها را می‌کنید و از آنها قدردانی می‌کنید اما حالا وقتش رسیده که کارها را به گونه ای متفاوت انجام دهید. فکر می‌کنید چطور بایداین کاررا انجام دهید ؟ خوب بسیار ساده است،تمام چیزی که نیاز دارید تصورکردن است. بر اساس قانون جاذبه باید به آنها توجه کرده و تمرکزتان را از دست ندهید. برخی از کارهایی که می‌توانید برای او انجام دهید :

 • می‌توانید کارهای ساده ای انجام دهید مثلا برای یک شام رمانتیک با نور شمع بیرون بروید یا محیط مشابهی در خانه ایجاد کنید،در حیات خلوت یا تراس،با روشن کردن شمع و عود در همه جای خانه و یا می‌توانید غذای دلخواهش را بپزید.
 • می‌توانید برخی از کارهایش را در یک روز برایش انجام دهید،مثل کمک به تمیزکردن ماشین یا دوچرخه یا کمک به مرتب کردن اتاق کار در خانه.
 • می‌توانید اورا به محل کاربرسانید یا گاهی اوقات موقع برگشتن دنبالش بروید.
 • وقتی تیم محبوبش بازی دارد می‌توانید برایش بلیط بگیرید تا به همراه دوستان و یا خودتان برای دیدن بازی برود.
 • می‌توانید با هم به عکاسی بروید و هم از مکان های زیبا دیدن کنید و هم از یکدیگر عکس بگیرید.
 • شما می‌توانید برای روز تعطیل ترتیب یک پیک نیک را بدهید، دونفری و یا با دوستان و خانواده.
 • یکی از راه های هوشمندانه بیان احساستان به همسرتان اینست که بسته های کوچک شامل چیزهایی بامزه و یا چیزهایی که نیاز دارد به او هدیه بدهید.سعی کنید بسته ها را در مکان هایی که او معمولا روزانه به آنها سر می‌زند قرار دهید.
 • یاداشت های عاشقانه و یا شیطنت آمیز برای او بگذارید، مثلا روی قفسه اش یا جلوی شیشه ماشین. می‌توانید از رژ لب برای نوشتن یاداشت روی آینه و یا شیشه ها استفاده کنید.
 • هدایای ساخت دست خودتان به او هدیه بدهید،مثل یک تی شرت با طراحی خودتان یا تقویمی با عکس کسانی که برای او مهم هستند مثل خانواده، دوستان و پدرو مادر و…. البته خودتان را فراموش نکنید!
 • sms زدن به یکدیگر را دوباره شروع کنید، پیامک های عاشقانه برای همسرتان بفرستید،آنها احساسات شمارا در چند کلمه برای او خلاصه می‌کنند. این باعث می‌شودهمیشه مثل روزهای اول آشنایی احساس زیبایی داشته باشد.
 • چیزی که آرزو دارد بخرد را برایش بخرید، این یک سورپرایز فوق العاده است. البته اگر درحد بودجه شما هست وگرنه سعی کنید پولتان را کمی جمع کنید. هیچوقت برای این کار دیر نیست.
 • اگر همسرتان در حال حاضر کنارتان نیست یا برای کار به جای دوری رفته، می‌توانید کاری کنید که انگار حضور دارد. جدیدترین عکس هایی که از خودتان گرفته اید را با نامه و یا ایمیل برایش بفرستید. او بسیار خوشحال خواهدشد. مردها یادآوری های تصویری را دوست دارند، بنابراین هر دو شمابا این کار می‌توانید به هم بگویید که چقدر دلتان برای هم تنگ شده است.
 • مقداری از اسپری خود را روی کاغذ و یا دستمال اسپری کنید و به او بدهید تا همیشه همراهش داشته باشد و شما را به خاطر بیاورد. او این کار را دوست خواهد داشت. عطرها همیشه خاطرات را به دنبال خود دارند. پس حتما این کار را امتحان کنید !!

گفته ها وکارهای به ظاهر کوچکی از این دست، می‌تواند پیوند زوج ها را مستحکم تر کند. ارتباطات کلید خوشبختی است، زیرا ما به عنوان انسان باید به طور مداوم از طریق کلمات احساسمان نسبت به دیگری را یادآوری کنیم. آنچه به ذهنتان می‌رسد را بگویید، ممکن است از نظر شما رمانتیک نباشد، اما او آنها را ستودنی خواهد یافت فقط به دلیل آن که از طرف کسیست که ارزش زیادی برای او دارد. شما می‌توانید اجازه دهید تصوراتتان به گردش درآیند وسپس ایده های نو خودتان را برای ابراز احساسات به نامزد یا همسر تان اجرا کنید، بدون توجه به اینکه چه مدت شما به عنوان زن و شوهر با هم بوده اید، همانطور که گفتم : هیچوقت برای اینکه احساساتتان را بروز دهید دیر نیست.

منبع نوشته

همچنین ببینید

راههای شاد زندگی كردن، روانشناسی شاد زیستن، زندگی موفق و شاد، شادتر زندگی کنیم، راز افراد شاد و موفق، روانشناسی فردی

خودتان را بیشتر دوست بدارید!

بسیاری از زنان همواره دچار نوعی کمبود اعتماد به نفس هستند ، چیزی که آنها ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.