خانه / روانشناسی / باورهایی سنتی و غلط در زندگی مشترك

باورهایی سنتی و غلط در زندگی مشترك

نكات ازدواج، زندگی مشترك، زندگی زناشویی، چالش‌های زندگی مشترك، باورهای قدیمی و ازدواج، هیجان، یكنواختی در ازدواج، دروغ و ازدواج، سرگرمی‌های مشترك، فضای شخصی در ازدواج

همه می‌دانیم دیدگاه‌های نسل جدید و قدیم در مورد ازدواج کاملا با هم متفاوت است. برخی این تفاوت را خوب می‌دانند و برخی دیگر اعتقاد دارند قوانین گذشته‌ها و بزرگترها همچنان باید در زندگی‌های کنونی نیز اجرا و پیاده‌سازی شود تا ازدواج پایدارتری داشته باشند. اما بسیاری از زوج‌های کنونی برخی از اعتقادات قدیمی را کنار گذاشته و به روشی جدید زندگی خود را پیش می‌برند و بسیار هم خوشبخت و شاد هستند. در ادامه به برخی از این باورهای سنتی و غلط در مورد ازدواج اشاره می‌كنیم.

همیشه باید در کنار هم بخوابید:

بزرگترها و پدرها و مادرها همچنان اصرار دارند که زن و شوهر نباید از هم دور باشند. همیشه باید همه جا با هم بروند و همیشه هم با هم بخوابند. اما در فضای کنونی زندگی جوانان، بنا به دلایلی همچون شغل، زن و شوهر از یکدیگر دور هستند. قدیمی‌ها می‌گویند دور بودن موجب سردی رابطه می شود، اما این طور نیست. به این فکر نکنید که همیشه باید در کنار هم باشید و سعی کنید مواقعی که از هم دور هستید نیز احساس خوبی داشته باشید.

دعوا به طلاق منجر می‌شود:

همیشه مشکلات بزرگ و غیرقابل حل به طلاق و جدایی منجر می‌شوند. اما این طرز فکر که با هر دعوای زن و شوهری، رابطه آن‌ها به طلاق منتهی شود، بسیار کودکانه است. هنگامی که با همسر خود بحث و مشاجره می‌کنید، بسیار اشتباه است که تصور کنید دیگر رابطه درست نمی‌شود و باید از هم جدا شوید. برای هر مشکلی راهکاری وجود دارد.

باید همیشه با هم سفر بروید:

خوب است که زن و شوهر همیشه با هم سفر بروند. اما گاهی تنهایی مسافرت رفتن نیز می‌تواند به بهتر شدن رابطه کمک بسیاری کند. خوب است در طول زندگی زناشویی، زن و شوهر در طول یک بازه زمانی واحد به صورت جداگانه مسافرت بروند. این باعث می‌شود تا هر فردی فضای فردی مورد نیاز خود در زندگی را بیابد.

باید سرگرمی‌های یکسانی داشته باشید:

هنگامی که ازدواج کرده‌اید، دلیلی وجود ندارد همه سرگرمی‌های هر دوی شما عینا مشابه هم باشند. انسان‌ها عقاید و طرز فکرهای متفاوتی دارند و همین نكته باعث می‌شود تا علاقه‌مندی‌های آن‌ها نیز تغییر کند. هرگز به یکدیگر اجبار نکنید که هر چه شما دوست دارید، همسرتان نیز دوست داشته باشد.

با عصبانیت به رختخواب رفتن:

مبارزه با احساسات منفی کار آسانی نیست. مخصوصا هنگام خواب و استراحت این مسائل بیشتر به ذهن انسان هجوم می‌آورند. وقتی می‌خواهید بخوابید سعی کنید اگر مساله‌ای وجود دارد، آن را حل و فصل کنید و اگر ناراحتی‌ای هست، از دل یکدیگر درآورید.

بر تعهدات خود پایبند باشید و دروغ نگویید:

همیشه سرقول و تعهد خود بودن بسیار دشوار است. اما این به این معنا نیست که دروغ بگویید یا با یکدیگر صادق نباشید. اینکه همیشه راست بگویید و تعهدات خود را نیز به جا بیاورید واقعا تحسین برانگیز است، اما می‌تواند احساسات واقعی شما را نیز خدشه دار کند. به طور مثال، اگر از مدل موی همسرتان خوشتان نیامده است، لازم نیست صادقانه به او بگویید زیرا می‌تواند به ناراحتی منجر شود. اما این نباید رویه دایمی شما باشد.

زندگی را از یکنواختی خارج کنید:

بسیاری از قدیمی‌ها اعتقاد دارند، دایم باید کاری کنید که حال و هوای زندگی تغییر کند. این حرف بسیار عالی است و شکی در آن وجود ندارد، اما لازم نیست هر روز یک تغییری در آن ایجاد کنید. اما بسیاری از مواقع لازم است برای دوری از استرس، در یک مسیر مشخص و ثابت حرکت کنید. هیجان بخشیدن به زندگی لازم است، اما هر کاری حد و اندازه‌ای دارد.

هیجان عشق که از بین برود، آتش عشق خاموش می‌شود:

خیلی از مواقع عشق با یک جرقه کوچک شروع می‌شود و برای همیشه ادامه می‌یابد. این طرز فکر قدیمی‌ها که می‌گویند آتش عشق پس از مدتی خاموش می‌شود، به هیچ عنوان درست نیست. هر زمان که احساس می‌کنید احساس و علاقه شما در حال کم یا گم شدن است، صفحه جدیدی برای کتاب رابطه خود بنویسید.

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.