خانه / سبك زندگی / بایدها و نبایدهای نگهداری از حلقه ازدواج

بایدها و نبایدهای نگهداری از حلقه ازدواج

نگهداری از حلقه ازدواج، مراقبت از حلقه ازدواج، كدر شدن حلقه ازدواج، درخشش حلقه ازدواج، تمیز كردن حلقه ازدواج

اگر می‌خواهید حلقه ازدواجتان تا پنجاهمین سالگرد ازدواج همچنان در دست شما بدرخشد و چشم اطرافیان را خیره کند، توصیه‌های زیر را جدی بگیرید.

  1. حلقه‌تان را در مکان‌های عمومی از انگشتتان بیرون نیاورید

خیلی‌ها موقع شستن دست حتی در سرویس‌های بهداشتی عمومی یا در مهمانی و…‌، حلقه‌شان را در می‌آورند و آن را کنار سینک می‌گذارند، و بعد مجبور می‌شوند با پرارزش‌ترین یادگار ازدواجشان خداحافظی کنند چون دیگر هیچ‌وقت چشمشان به آن نمی‌افتد! بهتر است در هنگام شست‌و‌شو در مقابل میل بیرون آورن حلقه از انگشتتان مقاومت کنید چون خطر جا ماندن حلقه یا افتادن آن در دست‌شویی آن قدر زیاد است که به خطرش نمی‌ارزد.

  1. انگشترتان را تمیز کنید

«تمیزکردن حلقه ازدواج با هر نوع محلول پاک‌کننده‌ای که در منزل دارید، یکی از روش‌هایی است که من آنرا پیشنهاد نمی‌کنم.» این توصیه ما نیست بلکه «سوزان فاستر»، طراح صاحب‌نام جواهر شما را از تمیزکردن حلقه‌تان با صابون یا مایع ظرف‌شویی منع می‌کند. به گفته او «الیزابت تیلور» از آب داغ، مسواک و نوعی الکل برای پاک کردن انگشترش استفاده می‌کرد، اما شما بهتر است برای این کار به یک کارشناس مراجعه کنید.

مطلب مرتبط: واقعا چرا بعضی مردها حلقه دستشان نمی‌کنند؟

  1. تماس مستقیم با محلول‌های شیمیایی ممنوع

بهتر است موقع استفاده از محلول‌های شیمیایی قوی، حلقه را از انگشتتان خارج کرده و البته به جای گوشه سینک، آنرا در یک مکان امن قرار دهید. تماس مستقیم حلقه با محلول‌های شیمیایی جلای طبیعی آنرا از بین‌ می‌برد و سنگ‌های قیمتی مانند زمرد را خراب می کند.

  1. سالی یکبار با یک طلافروش یا کارشناس جواهر قرار بگذارید

یکی دیگر از توصیه‌های سوزان فاستر، ملاقات سالانه با یک طلافروش یا کارشناس جواهر است. از او بخواهید که سنگ‌ یا سنگ‌های روی حلقه را بررسی کند، اگر شل شده اند آن‌ها را روی رکاب محکم کند و مطمئن شود که هیچ ترکی در انگشتر یا سنگ‌های آن به وجود نیامده است.

  1. حلقه‌تان را هرجایی نگذارید

ما هم قبول داریم که الماس یکی از مقاوم‌ترین موادی است که در طبیعت وجود دارد، اما این اصلا به آن معنا نیست که سنگ‌ ‌تراش‌خورده و جلا داده شده انگشتر قیمتی شما خش نمی‌افتد یا ترک بر نمی دارد. اگر می‌خواهید یادگار عشق‌تان را تا اخر عمر همراه داشته باشید، جای مشخصی برای قرار دادن آن داشته باشید و از گذاشتن آن در کنار چیزهای نوک تیز خودداری کنید.

مطلب مرتبط: چگونه خوشبخت‌ترین زوج دنیا باشیم؟

  1. حلقه‌ ازدواجتان را بیمه کنید

شاید این فکر تا به حال به ذهن شما یا نامزدتان خطور نکرده اما با بیمه کردن حلقه و سایر جواهراتی که در مدت نامزدی و عقد هدیه می‌گیرید و ممکن است به راحتی دزدیده، گم یا خراب شوند، خیال خودتان را تا آخر عمر راحت می‌کنید. این توصیه«سیلوی لواین»، طراح و سازنده مشهور جواهر است که البته تاکید می‌کند هر 5 سال یکبار بیمه‌نامه‌تان را با توجه به تغییرات قیمت طلا، پلاتین و سنگ‌های قیمتی تمدید کنید تا خدای نکرده در صورت بروز هرگونه آسیبی سرتان بی کلاه و انگشتان بی حلقه نماند.

منبع نوشته

0 Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.