خانه / روابط عاشقانه / بدون استفاده از کلمات هم عشقمان را نشان دهیم: 8 راه ساده

بدون استفاده از کلمات هم عشقمان را نشان دهیم: 8 راه ساده

ابراز علاقه، ابراز عشق به همسر، نشان دادن عشق، کارهای عاشقانه، روابط زناشویی، عشق ورزیدن

گفتن جمله دوستت دارم بسیار آسان است، اما آیا می‌توانید عشق خود را در عمل و بدون استفاده از کلمات نیز نشان دهید؟ کارهای بزرگ همیشه به یاد ماندنی‌تر از سخنان بزرگ هستند و وقتی صحبت از عشق می‌شود، نشان دادن عشق بسیار تاثیرگدارتر از صحبت در مورد ان است. البته این به معنای بی ارزش بودن بیان عشق با کلمات نیست. اما به منظور مستحکم‌تر کردن ارتباط خود با همسر، دوستان و یا پدر و مادرتان گاهی در عمل نیز به آن‌ها نشان دهید که چقدر دوستشان دارید.

1. برای آن‌ها وقت بگذارید

مهم نیست که چقدر سر شما شلوغ باشد، همیشه سعی کنید برای کسانی که دوستشان دارید وقت پیدا کنید. ممکن است مسئولیت‌ها و وظایف کاری مهمی بر دوش شما باشد و مطمئنا همسر شما، پدر و مادرتان و یا دوستان شما این مسئله را درک خواهند کرد. اما حداقل می‌توانید تلفن را برداشته و از آن‌ها خبری بگیرید یا هر وقت زمان کوتاهی داشتید به آن‌ها سری زده و باهم قهوه‌ای بنوشید. رفتن به پیک نیک در آخر هفته‌ها نیز یک ایده عالی برای دیدار عزیزان است.

2. به حرف‌های آن‌ها گوش دهید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای نشان دادن عشق بدون استفاده از کلمات، گوش دادن به حرف‌های کسانی است که دوستشان دارید. با دقت و توجه به هر کلمه از صحبت آن‌ها گوش دهید، حتی اگر خسته بودید و یا به موضوع گفتگو علاقه‌ی نداشتید. اگر والدین از شما پرسیدند که آیا قبلا این داستان را برای شما تعریف کرده‌ند، چرا نگویید: بله، اما دوست دارم دوباره آن را بشنوم زیرا بعضی از جزئیات آن را فراموش کرده‌ام… اگر عزیزان شما دوست دارند داستانی را بارها و بارها برای شما تعریف کنند، به سادگی و با عشق به آن‌ها گوش دهید و حرف آن‌ها را قطع نکنید.

3. آن‌ها را ببوسید و در آغوش بگیرید

هنگامی که صحبت از نشان دادن عشق بدون استفاده از کلمات می‌شود، چه چیزی بهتر از بوسیدن و یک آغوش گرم خواهد بود؟  چه یک بوسه صبح به خیر یا بوسه شب بخیر باشد، چه در آغوش گرفتنی بی‌بهانه تا به عزیزانتان یادآوری کنید دوستشان دارید. این راهی عالی برای بیان عشقتان به کسانی است که دوستشان دارید.

4. کاری کنید که زندگی آن‌ها آسان‌تر از قبل شود

بدون اینکه از شما خواسته شود، کارهای کوچکی مانند بیرون بردن زباله‌ها و یا خرید مواد غذایی لازم را انجام دهید. می‌توانید گاهی مسئولیت انجام کارهایی را به عهده بگیرید که عزیزانتان از انجام آن‌ها لذت نمی‌برند. هر چند که ممکن است این کارها بسیار کوچک به نظر برسند، اما شما با انجام آن‌ها می‌توانید زندگی عزیزان خود را کمی آسان‌تر کنید.

5. گاهی آن‌ها را غافلگیر کنید

من عاشق غافلگیر شدن هستم و مطمئنم که بسیاری از شما نیز آن را دوست دارید. هنگامی که با توجه به حرف‌های عزیزان خود گوش دهید، چیزهای زیادی در مورد روحیات آن‌ها می‌آموزید. یک بار وقتی با همسزم در سوپر مارکت بودم به او در مورد خوراکی‌‌های مورد علاقه خودم در دوران کودکی گفتم. از آن زمان به بعد، هر بار که ناراحت و یا افسرده هستم، او برایم از همان خوراکی‌ها می‌خرد. خوشحالم که او چنین چیز کوچکی را به یاد آورده و این نشان می‌دهد که واقعا به حرف‌هایم گوش می‌دهد و مرا دوست دارد.

6. یک بسته از هدایا برای آن‌ها بفرستید

اگر شخص مورد علاقه شما دور از شما زندگی می‌کند، چرا برای او هدیه نفرستید؟ وقتی صحبت از عشق می‌شود، فاصله بی معناست و علی رغم فاصله‌ می‌توانید عشق و توجه خود را به عزیزانتان نشان دهید. چیزهای کوچکی که می‌د‌انید عزیزانتان دوست دارند و یا احتیاج دارند را تهیه کنید و در یک بسته زیبا برای آن‌ها بفرستید.

7. برای آن‌ها آشپزی کنید

بسیاری از مردم در مناسبت‌های خاصی مانند روز ولنتاین، اعیاد و جشن‌های تولد برای عزیزانشان آشپزی می‌کنند، اما چرا در یک روز عادی با آماده کردن یک غذای ویژه و مخصوص کسی که دوستتش داریم را خوشحال نکنیم؟ ببینید عزیزانتان چه غذاهایی را بیشتر دوست دارند و همین امروز با دستپخت خود آن‌ها را خوشحال کنید.

8. از آن‌ها حمایت کنید

همه در زندگی اشتباه می‌کنند، این طبیعت انسان است. برای نشان دادن عشق خود، از عزیزانتان در طول دوران سخت زندگی حمایت کنید. حتی اگر شما به آن‌ها گفته بودید انجام این کار درست نیست، نگویید “من که به تو گفته بودم”. به آن‌ها دلگرمی بدهید و بگویید همه ما در زندگی اشتباهاتی داریم، فقط باید از اشتباهات خود یاد بگیریم و با جریان زندگی پیش برویم.

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.