خانه / روانشناسی / برای زنده نگه داشتن عشقتان كافی است وقت بگذارید

برای زنده نگه داشتن عشقتان كافی است وقت بگذارید

ازدواج موفق، زندگی مشترك عاشقانه، رابطه زناشویی موفق، چگونه در ازدواج موفق باشیم، مهارت های ضروری ازدواج، ابراز عشق به همسر، کارهای عاشقانه، نكات زندگی زناشویی، خوشبختی، ارتباط موفق با همسر، جلوگیری از جر و بحث، حفظ سلامت ازدواج، حفظ صمیمیت در ازدواج، استحکام ازدواج، روانشناسی ازدواج، زوج های خوشبخت

حتما شنیده‌اید که خیلی‌ها معتقدند ازدواج باعث تکراری شدن زندگی مشترک می‌شود و شور و هیجانی که زوج در دوره نامزدی تجربه می‌کنند، نهایتا بعد از یکی- دو سال زندگی مشترک از بین می‌رود. هر چند که روزمرگی بالاخره در پی تکرار روزها ناگزیر اتفاق خواه افتاد، اما راهکارهایی هم وجود دارد که می‌توانید به کمک آن‌ها به رابطه‌تان رنگ و لعاب تازه‌ای بزنید و آسیب‌های تکراری شدن زندگی را کاهش دهید. کافی است وقت بگذارید و این 13 راه را امتحان کنید و کمی هم خلاقیت خودتان را چاشنی‌اش کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

کدامتان می‌توانید به بهبود رابطه زناشویی کمک کنید؟

در بیشتر رابطه ها، معمولا یکی از زوجین ارزش بیشتری برای احساسات قائل است و این فرد، همیشه خانم خانه نیست. ببینید در رابطه شما کدامتان این احساس را بیشتر دارید؟ این فرد معمولا زودتر از دیگر متوجه سردشدن رابطه با فاصله گرفتنتان از یکدیگر می‌شود و می‌تواند با قدرتی که ذاتا دارد، راه‌هایی برای نزدیک‌تر شدن و صمیمیت را به شما نشان دهد. این فرد نه تنها خودش را مسئول می‌داند که همیشه از همه چیز مراقبت کند، بلکه به خاطر هوشیاری‌اش، می‌تواند عمق رابطه‌تان را هم تحت تاثیر قرار دهد.

برای زنده نگه داشتن عشقتان با هم قرارهای عاشقانه بگذارید

یادتان هست اوایل آشنایی با بهانه و بی بهانه برای دیدن هم بی تاب می‌شدید و قرار ملاقات‌های عاشقانه در رستوران، پارک، کافی شاپ، سینما و… می‌گذاشتید؟ یادتان باشد این قرار و مدارها فقط برای عاشق‌های تازه کار نیست؛ این کار ساده می‌تواند برای عشاق قدیمی هم جادو کند. برنامه‌های «دوتایی» را در برنامه زندگی‌تان بگذارید؛ دو تایی سینما، کنسرت و رستوران بروید یا با هم برای ورزش به پارک بروید. این قرارها می‌تواند بیش از چند ساعت طول بکشد؛ یک روز، یک هفته یا حتی بیشتر!

برای زنده نگه داشتن عشقتان دوباره (یا سه باره) ماه عسل بروید!

ماه عسل‌ها (قطعا بدون حضور بچه‌ها) فقط برای تازه عروس و تازه دامادها نیست. سالی یک ماه عسل اصلا زیاد نیست! خیلی از مردم این سنت را مدام تکرار می‌کنند و کلی هم به آن‌ها خوش می‌گذرد.

برای زنده نگه داشتن عشقتان از تکنولوژی ها دور شوید

فکر کنید می خواهید مدیتیشن کنید؛ اما این بار دوتایی همراه با همسرتان. جایی را پیدا کنید که هیچ گونه تکنولوژی دم دستتان نباشد تا هیچ کس مزاحم لحظه های عاشقانه‌تان نشود. حالا لذت ببرید!

سرگرم شوید!

بعضی کارهای دوتایی به خرج زیادی نیاز ندارد، فقط کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید. ببینید چه بازی‌هایی مورد علاقه شما و همسرتان است و هر دو از آن لذت می برید. قطعا این کار می تواند شما را بیش از پیش به هم نزدیک کند.

برای زنده نگه داشتن عشقتان در خدمت هم باشید

نوبتی به یکدیگر خدمت رسانی کنید. مثلا شما می‌توانید ریش‌های همسرتان را برایش بتراشید و او می‌تواند موهایتان را برایتان بشوید یا شانه کند. این کارها هیچ خرجی ندارد و همه‌اش منفعت است!

برای زنده نگه داشتن عشقتان به هم غذا بدهید

شام خوردن زیر نور شمع را امتحان کنید. گاهی هم دور سفره یا میز کنار هم بنشینید و برای هم لقمه بگیرید.

برای زنده نگه داشتن عشقتان در چشم هم خیره شوید

سعی کنید لحظاتی فقط از طریق تماس چشمی با هم رابطه بگیرید، بدون اینکه نیاز به حرف زدن باشد. شاید اولش در این کار ناشی باشید یا خنده‌تان بگیرد اما مطمئنا بعد از چند دقیقه لحظات خوبی را تجربه خواهید کرد و با احساس بی نظیری غافلگیر خواهید شد.

موسیقی دو نفره

بعد از صرف شام که بچه ها به اتاق خودشان می‌روند، شما هم با همسرتان به اتاق خوابتان بروید، یک موسیقی ملایم بگذارید و با هم گوش کنید. مطمئن باشید اتفاق های خوبی خواهد افتاد.

برای زنده نگه داشتن عشقتان یكدیگر را ماساژ دهید

ماساژدادن یکی از روش های زنده نگه داشتن عشق است. نیازی به تخت مخصوص یا روغن های خوشبو و فانتزی نیست؛ برای لمس عشق، احتیاجی به دوره‌های حرفه ای ماساژ و… نیست. فقط کنار هم باشید.

با هم شعر بخوانید

برای هم اشعار عاشقانه بخوانید. جادوی کلام حافظ و مولانا را فراموش نکنید که می تواند مدهوشتان کند.

برای عشقتان یادداشت‌های عاشقانه بگذارید

یادداشت‌های عاشقانه‌ای که لای یک صفحه از کتاب، زیر بشقاب یا بالش پنهان شده باشد، مسلما لبخند تحسین برانگیزی را بر لبان همسرتان خواهد نشاند.

با زبان عشق با هم صحبت کنید

به روش عشاق افسانه‌ای با هم صحبت کنید. سرشار از ارادت، صمیمیت و احساساتی که از قلبتان نشات گرفته است.

منبع نوشته

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.