خانه / كاهش وزن / بنوشید، لاغر شوید: نحوه مصرف صحیح چای سبز برای لاغری

بنوشید، لاغر شوید: نحوه مصرف صحیح چای سبز برای لاغری

چای سبز، كاهش وزن، آیس تی، چای سبز كیسه‌ای، لاغری، چای سبز طعم‌دار

می‌دانیم كه نوشیدن مرتب چای سبز تاثیر بسزایی در كاهش وزن دارد. اما باید چه نوع چای سبزی بنوشیم؟ آیا عصاره چای سبز نیز همان تاثیر را دارد؟ آیا حتما باید چای سبز را داغ نوشید؟ با ما در ادامه این مطلب همراه شوید تا پاسخ این سوالات را از كری گلسمن، متخصص تغذیه مجله women’s health بشنویم.

آیا نوشیدن چای‌های سبز طعم‌دار شده نیز به همان اندازه چای سبز معمولی مفید است؟

خواص چای سبز با افزودن طعم‌دار كننده‌ها كاهش می‌یابد. اگر در تركیبات چای سبز طعم‌دار شده شكر افزوده شده باشد، كالری آن بالا می‌رود. برای گرفتن بهترین نتایج از خریدن چای‌های سبز با هر گونه شكر افزوده شده و یا شیرین‌كننده‌های مصنوعی خودداری كنید.

اگر چای سبز را به صورت سرد (آیس تی) بنوشیم چه؟ آیا همان خواص را دارد؟

البته، چای سبز سرد نیز همان چای است، فقط به صورت سرد سرو می‌شود. اما به یاد داشته باشید آیس تی‌ها رقیق‌تر هستند. بیشترین تاثیر را از نوشیدن چای سبز دم شده خواهید گرفت. برای دم كردن چای سبز نیز نگذارید آب كاملا به جوش بیاید. درست قبل از جوش آمدن و زمانی كه حباب‌های ریزی در آب پدیدار می‌شوند، چای سبز را دم كنید. چای سبز شما در دو الی چهار دقیقه دم می‌كشد.

آیا چای سبز خراب می‌شود؟

چای سبز فاسد نمی‌شود، اما همانند هر ماده غذایی دیگری هر چه تازه‌تر آن را مصرف كنید بهتر است. اگر از چای‌های سبز كیسه‌ای استفاده می‌كنید، بهتر است تا شش ماه پس از تاریخ تولید آن را مصرف كنید در غیر اینصورت خواص آنتی‌اكسیدان‌های این چای كاهش می‌یابد.

اگر نوشیدن چای سبز را دوست نداشته باشیم، آیا عصاره چای سبز نیز همان تاثیر را خواهد داشت؟

بله، افزودن عصاره چای سبز به آب نیز روشی موثر برای بهره بردن از خواص این چای است. بنا به غلظت عصاره چای سبز، معمولا یك میلی‌گرم عصاره چای سبز خواص نوشیدن هشت تا ده فنجان چای سبز سرشار از آنتی‌اكسیدان را به شما می‌بخشد.

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.