خانه / ورزش و تناسب اندام / به تمرینات تردمیل خود تنوع ببخشید

به تمرینات تردمیل خود تنوع ببخشید

تنوع در ورزش، تناسب اندام بانوان، تردميل و لاغري، ورزش هوازي، كارديو، چربي سوزي با تردميل، لاغري سريع

به نظر شما 45 دقيقه تا يك ساعت دويدن به روي تردميل خسته كننده است؟ دستگاه الپتيكال و دوچرخه هم ديگر براي شما تكراري شده؟ اگر در ورزش‌هاي هوازي خود تنوع ايجاد نكنيد، پس از مدتي استفاده از تمامي اين وسايل براي شما كسل كننده خواهد شد. با ما همراه باشيد تا ببينيم چگونه مي‌توانيم نشاط و تفريح بيشتري در هنگام دويدن به روي تردميل داشته باشيم، البته به همراه افزايش كارايي.

تنوع ايجاد كنيد

هر روز همان برنامه روز قبل را در دويدن تكرار نكنيد. سعي كنيد هميشه در ورزش‌هاي هوازي خود تنوع ايجاد كنيد. يك روز آرام و با شدت كم به روي تردميل بدويد، روز بعد شدت تمرين خود را بيشتر كنيد. به اين ترتيب هم تمرينات خسته كننده‌اي نخواهيد داشت و هم با ايجاد تنوع از فشار آوردن بيش از حد به عضلات خود پيشگيري خواهيد كرد.

به شدت و شيب تردميل بيافزاييد

به روي تردميل، خود را محدود به سرعت 5 مايل در ساعت نكنيد. سعي كنيد در تمرينات بعدي خود سرعت‌هاي 8 و 10 مايل در ساعت را نيز امتحان كنيد. با افزودن به شيب تردميل زاويه تمرين خود را تغيير دهيد و عضلات متفاوتي را درگير كنيد. خود را به چالش بكشيد!

سرعت را افزايش دهيد

اگر خواهان سوزاندن چربي هستيد، بهترين راه آن افزايش سرعت دويدن شما است. هرچه سريع‌تر بدويد، بدن شما كالري بيشتري براي دويدن مصرف كرده و چربي بيشتري خواهيد سوزاند. اگر تمرينات هوازي خود را پس از تمرينات قدرتي انجام دهيد، بيشترين ميزان چربي‌سوزي را خواهيد داشت.

تپه نوردي كنيد

مزيت تپه نوردي در باشگاه اين است كه مجبور به پايين آمدن از تپه نخواهيد بود و مي‌توانيد فقط شيب سربالايي را امتحان كنيد. شيب تردميل را بين 5 تا 8 درصد تنظيم كنيد و سوزاندن انرژي را كاملا حس خواهيد كرد. پس از گذشت چند دقيقه تپه نوردي خواهيد ديد كه عضلات پاي شما گرم خواهند شد كه نشانه سوزاندن انرژي و در نتيجه چربي‌سوزي است.

هنگام دويدن تپه نوردي را نيز به برنامه اضافه كنيد

دويدن در فضاي باز را در نظر بگيريد. هميشه بر سر راه شما شيب‌هاي ملايم و گاه تندي وجود خواهد داشت. سعي كنيد همين برنامه را به روي تردميل پياده كنيد. هنگام دويدن كمي به شيب تردميل بيافزايد. گاه به گاه شيب‌هاي تندتري را حين دويدن امتحان كنيد. شبيه‌سازي فضاي آزاد به روي تردميل باعث مي‌شود بيشتر به خود فشار آوريد و عضلات خود را بيش از قبل به چالش بكشيد.

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.