خانه / سلامتی / تاثیر قهوه سبز در درمان کبد چرب

تاثیر قهوه سبز در درمان کبد چرب

نكات سلامتی، تغذیه سالم، قهوه سبز، كبد چرب، چربی سوزی، افزایش متابولیسم، كاهش وزن، تنظیم قند خون، تنظیم فشار خون

به تازگی دانشمندان دانشگاه جان ‌هاپکینز آمریکا از قهوه‌ ‌سبز نوعی ماده به ‌دست آورده‌اند که در سوزاندن چربی‌های اشباع‌ شده در کبد و از ‌بین‌ بردن آن‌ها موثر است. دانشمندان این دارو را روی 1200 بیمار به‌طور مساوی آزمایش کردند. 600 فرد از داروی قهوه‌ ‌سبز استفاده کرده و در بقیه از دارونما استفاده ‌شده بود.

این افراد عصاره‌ تهیه ‌شده از قهوه‌ ‌سبز (به‌ صورت چای) را نیم‌ ساعت قبل ‌از صرف صبحانه (ناشتا) مصرف كرده و پس‌ از گذشت سه ماه مقدار بسیار زیادی از چربی‌های موجود در کبد آن‌ها از ‌بین رفته است. همچنین این ماده باعث تنظیم فشارخون و قند‌خون در بدن این افراد شده و اکسیدان‌های بدن را از بین می‌برد. در این تحقیق، در بدن افرادی‌ که از دارونما استفاده کرده بودند هیچ تغییر مثبتی ایجاد نشده است.

محققان می گویند: این موارد همگی حاکی از ‌آن است که کافئین موجود در قهوه‌ سبز باعث بهبود سلول‌های بدن شده و کمک خوبی در به حرکت انداختن سلول‌های ماهیچه‌ای بدن می‌کند و تأثیر بسزایی در کند کردن رشد سلول‌های چربی در کبد دارد. محققان توصیه می‌کنند که قهوه‌ ‌سبز به ‌صورت نوشیدنی چای، پیش ‌از صبحانه مصرف شود تا میزان چربی بدن پایین آمده و متابولیسم بدن بهبود یابد و در نتیجه شخص به وزن ایده‌آل خود دست یابد. قهوه‌ ‌سبز متابولیسم بدن را از طریق اسیدگلوکورونیک تحریک می‌کند و این ماده همزمان با تحریک کبد، برای چربی‌سوزی از آزادشدن گلوکز در جریان خون جلوگیری به ‌عمل می‌آورد.

این موارد باعث می‌شود تا افراد بتوانند بدون تغییر در رژیم غذایی روزانه‌ی خود لاغر شوند و به ‌این ‌ترتیب گلوکورونیک اسید ذخیره‌ی چربی بدن و چربی اشباع ‌شده در کبد کاهش یابد و سوخت ‌و ‌ساز بدن بهبود یابد. محققان دریافته اند که قهوه‌ ‌سبز بهتر ‌از چای ‌سبز و انگور دارای خواص آنتی‌اکسیدان است و در تنظیم قند‌خون و فشارخون موثر بوده و عملکرد قلب و عروق را بهبود می‌بخشد. لازم به‌ ذکر است که این موارد همگی در قهوه‌ ‌سبز موجود است نه در قهوه‌ی تفت ‌داده شده (قهوه قهوه‌ای) و قهوه مورد نظر نباید به ‌مدت زیاد در انبار‌ها نگهداری شود، چون خواص خود را به مرور از دست می‌دهد.

همچنین ببینید

راههای حفظ سلامتی، خواص گیاهان دارویی، گیاهان تصفیه كننده هوا، فواید درمانی اسطوخودوس، خواص آلوئه ورا برای پوست، كاهش استرس با اسطوخودوس، درمان استرس با لاوندر، خواص درمانی رزماری

بهترین گیاهان خانگی برای بهبود سلامت و روحیه بهتر

0.0 00 همه افرادی که به دنبال خرید گیاهان خانگی هستند، قبل از انجام خرید ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.