خانه / سبك زندگی / ترفندهایی موثر برای زیباتر شدن فضاهای بی پنجره

ترفندهایی موثر برای زیباتر شدن فضاهای بی پنجره

اتاق خواب كوچك، اتاق بدون پنجره، دكوراسیون اتاق كم نور، رنگ اتاق خواب كم نور، دكوراسیون خانه های كوچك، دكوراسیون خانه كم نور، دكوراسیون خانه بدون پنجره، رنگ دیوار اتاق خواب، رنگ دیوار منزل، سبك زندگی

شاید شما هم خانه ای داشته باشید که اتاقی بدون پنجره و محروم از نور طبیعی دارد. در چنین شرایطی برای روشن کردن فضای اتاق خود بهتر است به فکر یک نورپردازی زیبا و جذاب باشید.

دیوارها را به رنگ روشن درآورید

یک راه مناسب این است که از رنگ‌های روشن برای رنگ آمیزی دیوارهای اتاق استفاده کنید. این بدین معنا نیست که دیوارها حتما باید به رنگ سفید باشند اما بهتر است که سقف چنین اتاق هایی را به رنگ سفید درآورد. تناژهایی از رنگ سفید یا قهوه‌ای روشن، انتخاب‌های خوبی برای دیوارهای زیرزمین یا راهروهای خانه محسوب می‌شوند.

اگر اتاق بدون پنجره را نمی‌پسندید، برای آن پنجره کاذب نصب کنید! با ساختن دیواری کاذب و پنجره‌ای بر روی آن، وقتی چراغ این قسمت روشن شود به نظر می‌رسد که نور طبیعی وارد قسمت اصلی اتاق می‌گردد. برای زیباتر کردن فضای آن نیز بهترین راه این است که به جای شیشه‌های معمولی از شیشه‌های رنگی و طرح‌دار برای این پنجره استفاده کنید.

با هالوژن‌ها اتاق را روشن کنید

هالوژن‌ها و نورافکن‌ها، برای روشن کردن اتاق‌های بدون پنجره بسیار مناسب هستند و هر نقطه‌ای از آن را به خوبی پرنور می‌کنند. بهتر است در اتاق‌هایی که وقت زیادی در آن می‌گذرانید، چند هالوژن به فاصله‌های یکسان روی سقف نصب کنید. همچنین برای جلوه دادن به فضای داخلی می‌توان از این چراغ‌ها برای تورفتگی‌های دیوار نیز استفاده کرد.

از قطعات شیشه‌ای در فضای داخلی اتاق استفاده کنید

امکان دارد برخی از افراد که از مکان‌های بسته ترس غیرارادی دارند، در این گونه اتاق‌ها دچار مشکل شوند. برای کم کردن اضطراب و آرامش‌بخش كردن فضا بهتر است تا جایی که می‌شود، از بخش‌های شیشه‌ای در فضای داخلی اتاق استفاده کنید. هیچ دیواری به این اتاق اضافه نکنید اما اگر مجبور به این کار شدید حتما یک پنجره در آن تعبیه کنید. اتاق‌های بدون پنجره اما با فضای وسیع و باز، استرس و اضطراب کمتری را در افراد ایجاد می‌کنند. اما در اتاق‌های کوچک و محدود، پنجره حقیقتا باعث آرامش روح و روان است. حتی اگر این تاثیر صرفا یک تلقین باشد.

منبع نوشته

همچنین ببینید

استفاده از موزاییك در دكور خانه، چیدمان منزل با موزاییك، تزیین خانه با موزاییك، تغییر دكوراسیون منزل، طراحی داخلی منزل، ایده‌های نو برای دكوراسیون، ایده های جالب دكوراسیون، دكوراسیون حمام

10 ایده جالب برای استفاده از موزائیک در دکور خانه

اگر از موزائیک خوشتان می آید و می خواهید آن را به دکور خانه تان ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.