خانه / زيبايی / تفاوت بین عمل بالا کشیدن سینه و کوچک کردن سینه چیست؟

تفاوت بین عمل بالا کشیدن سینه و کوچک کردن سینه چیست؟

Rate this post

جراحی زیبایی سینه، جراحی لیفت سینه، دوره نقاهت جراحی سینه، درمان افتادگی سینه ها، سوالات متداول جراحی زیبایی سینه، ورزش بعد از جراحی زیبایی سینه

انواع مختلفی از جراحی‌های زیبایی وجود دارد، که محبوب ترین آنها جراحی سینه است. این روش به منظور برطرف کردن مسائل خاص مربوط به سینه مانند افتادگی سینه، بهبود نیمرخ سینه و همچنین افزایش و کاهش سایز و بالا کشیدن سینه انجام می‌شود. از بین تمام جراحی‌های سینه، بالا کشیدن و کوچک کردن سینه، بیشتر از بقیه به یکدیگر شبیهند. اما تفاوت بین این دو چیست و کدامیک برای شما مناسب است؟ بیایید نگاهی بیندازیم:

لیفت (بالا کشیدن سینه)

ماستوپکسی یا بالا کشیدن سینه ‌ها، روشی است که سینه‌های آویزان یا شل را بالا می‌برد. این جراحی با کانتور کردن و شکل دادن مجدد به سینه‌ها و در عین حال تغییر دادن محل نوک سینه‌ها و‌هاله‌های سینه انجام می‌شود. یک لیفت سینه، سایز سینه‌ی شما را افزایش یا کاهش نخواهد داد، اما می‌تواند جذابیت و شادابی را به آنها بازگرداند.

این روش معمولا به همراه بزرگ کردن سینه به منظور افزایش حجم قطب بالایی سینه انجام می‌شود. عدم تقارن سینه‌ها نیز بخاطر ثبات، اندازه و موقعیت یکسان سینه‌ها، اصلاح می‌شود. این روش به بیهوشی عمومی نیاز دارد، که توسط یک تیم بیهوشی مجرب و با تجربه انجام می‌شود.

لیفت سینه می‌تواند روی بیماران بزرگسال در هر سنی انجام شود. انجام لیفت سینه به نوجوانان در حال رشد توصیه نمی‌شود، زیرا سینه‌های آنها کاملا رشد نکرده‌اند. خانم‌هایی که در سن باروری هستند، بهترین کاندیدها برای لیفت سینه می‌باشند.

مطلب مرتبط: همه آنچه که باید در مورد سلامت سینه‌هایتان بدانید

کوچک کردن سینه

ریداکشن ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه، یک روش جراحی است که مقداری از بافت و پوست سینه را بمنظور کانتور سینه و کاهش سایز بر می‌دارد. این روش می‌تواند سایز هاله‌های سینه را نیز کاهش دهد. برای انجام یک جراحی کوچک کردن سینه، جراح، یک یا چند برش در سینه ایجاد می‌کند. بافت و پوست اضافه برداشته می‌شود، و شکاف‌ها با بخیه بسته می‌شوند.

بعضی اوقات، جای نوک سینه و‌هاله‌ی سینه تغییر داده می‌شود. معمولا این روش به همراه لیپوساکشن انجام می‌شود. لیپوساکشن در صورتی مورد نیاز است که بافت‌های اضافه‌ی سینه، اندازه‌ی بزرگتری داشته باشند. یک جراحی کوچک کردن سینه‌ی بزرگ، به بیهوشی عمومی نیاز دارد، اما کاهش جزئی اندازه‌ی سینه، فقط به بی حسی موضعی نیاز خواهد داشت. این جراحی می‌تواند از سه تا پنج ساعت طول بکشد.

تفاوت بین لیفت سینه و کوچک کردن سینه

ریداکشن مامو پلاستی و ماستوپکسی، تقریبا شبیه هم هستند، زیرا هر دو عمل جراحی سینه، سینه‌ها را بالا می‌برد و به آنها دوباره شکل خواهد داد. هر دو روش می‌توانند جای زخم بر جای بگذارند. اما تفاوت آنها این است: ماستوپکسی به برداشتن بافت سینه نیاز ندارد و سایز سینه را تغییر نخواهد داد. در حالی که یک عمل ریداکشن ماموپلاستی، بافت اضافه‌ی سینه را بر می‌دارد و سایز سینه‌ی بیمار را حدود ۲ تا ۳ کاپ کوچک می‌کند.

ماستوپکسی برای خانم‌هایی با سینه‌های آویزان ایده آل است. اما اگر سینه‌ها آنقدر بزرگ هستند که باعث ایجاد ناراحتی‌های فیزیکی مانند پشت درد، شانه درد و گردن درد می‌شوند، بهتر است به جای آن، یک عمل کوچک کردن سینه انجام شود.

مطلب مرتبط: با تقویت عضلات سینه، سینه هایتان را بالا بکشید

دوره‌ی نقاهت بعد از لیفت سینه و کوچک کردن سینه

دوره‌ی نقاهت بعد از لیفت سینه و کوچک کردن سینه، یکسان است. بعد از یک شب ماندن در بیمارستان، شما باید به مدت یک تا دو هفته در استراحت مطلق باشید. در این مرحله، سینه‌ها شدیدا متورم و کبود هستند. هرچند پوست بعد از چند هفته ترمیم می‌شود، اما ۶ هفته تا ۶ ماه طول می‌کشد تا بتوانید فعالیت‌های شدید انجام دهید یا وزنه بلند کنید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

فرم بینی

5 راه برای اصلاح فرم بینی بدون عمل

4.2 (84.71%) 51 votes یکی از فاکتورهایی که در زیبایی صورت تاثیر گذار است، و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.