خانه / مجله سلامت / ده دقیقه ورزش كنید و كمری باریك داشته باشید

ده دقیقه ورزش كنید و كمری باریك داشته باشید

4.2 (83.64%) 11 votes
کمر باریک و خوش فرم
ده دقیقه ورزش کنید و کمری باریک داشته باشید

فقط ده دقیقه وقت برای انجام این شش تمرین ساده كافی است. پس همین حالا شروع كنید و از تناسب اندام خود لذت ببرید!

تمرین اول:

این تمرین بر روی عضلات شكم، پشت، پاها و بازوها كار می‌كند.

1. برای شروع این تمرین در حالت شنا قرار بگیرید. كف دستان شما باید صاف بر روی زمین قرار گرفته و پاها كاملا كشیده باشند. دقت كنید بدن كاملا صاف باشد.

2. پای راست خود را خم كرده و به سمت قفسه سینه خود نزدیك كنید. سپس آن را صاف كرده و به حالت شروع برگردید. همین حركت را با پای چپ تكرار كنید. هر چند بار كه می‌توانید این حركت را انجام داده و هر یك از پاها را 60 ثانیه در حالت خم نگه دارید.

تمرین دوم:

این تمرین بر روی عضلات كمر، پشت، باسن و شانه‌ها كار می‌كند.

1. روی آرنج چپ خود لم داده و بازوی راست خود را بالا ببرید. دقت كنید كه آرنج چپ شما با شانه چپ دقیقا در یك امتداد قرار گرفته باشند. در حالی كه بدن خود را به سمت بالا می‌كشید، پای راست خود را كمی بالا ببرید و پای چپ را به صورت خم بر روی زمین نگه‌دارید.

2. باسن خود را كمی پایین آورده و دوباره به سمت بالا بكشید و 30 ثانیه در این حالت بمانید. همین حركات را برای سمت دیگر تكرار كنید.

تمرین سوم:

این تمرین بر روی عضلات شكم و كمر كار می‌كند.

برای شروع این تمرین به پشت دراز كشیده، زانوها را خم كنید و كف پاها را صاف بر روی زمین قرار دهید. با فشار آوردن بر عضلات شكم، بالاتنه خود را از زمین بلند كرده و دستان خود را به سمت وسط زانوها بكشید.

حالا دستان خود را به سمت چپ كشیده، به وسط برگشته و سپس دستان خود را به سمت راست بكشید و مجددا به وسط برگردید. این حركات را 30 ثانیه تكرار كنید، استراحت كنید و مجددا برای 30 ثانیه بعدی حركات را تكرا كنید.

تمرین چهارم:

این تمرین بر روی عضلات زیر شكم و كمر كار می‌كند.

به پشت دراز كشیده و بر روی آرنج‌های خود تكیه كنید. دستان خود را زیر باسن خود محكم كنید. پاهای خود را از زمین بلند كرده، پای راست خود را خم كرده و پای چپ را بكشید. بدن شما باید به فرم یك V پهن باشد.

در حالی كه پای راست خود را همچنان خم نگه‌داشته‌‌اید، هر دو پا را كمی پایین آورده و مجددا به سمت بالا بكشید. هر قدر بیشتر پاها را پایین ببرید این تمرین موثرتر خواهد بود. به مدت 30 ثانیه این تمرین را انجام داده و همین حركات را برای سمت دیگر تكرار كنید.

تمرین پنجم:

این تمرین بر روی عضلات شكم، كمر، شانه‌ها، پشت و ران‌ها كار می‌كند.

به فرم اسكات ایستاده، زانوها را خم و پاها را به سمت بیرون متمایل كنید. دقت كنید زانوها را به حدی خم نكنید كه از انگشتان پای شما جلوتر قرار گیرند. بالاتنه خود را صاف كرده، دست راست خود را بالا گرفته و به سمت چپ متمایل شوید.

بازوی راست خود را پایین آورده و همین حركت را با بازوی چپ تكرار كنید. این تمرین را در هر طرف 60 ثانیه تكرار كرده و به سمت دیگر بروید.

تمرین ششم:

این تمرین بر روی عضلات شكم، شانه‌ها و ران‌ها كار می‌كند.

ایستاده و پاها را به عرض شانه از هم فاصله دهید. بازوهای خود را خم كرده و مشت‌های خود را تا نزدیك گوش‌ها بالا ببرید.

زانوی چپ خود را به سمت آرنج راست بالا ببرید. به حالت اول بازگردید و مجدد با بالا بردن زانو این حركت را برای 30 ثانیه تكرار كنید. سپس این تمرین را برای 30 ثانیه در سمت دیگر نیز انجام داده و به مدت دلخواه تكرار كنید.

همچنین ببینید

شوره سر

علت شوره سر و راههای جلوگیری از شوره سر چیست؟

Rate this post شوره سر یا پسوریازیس علائم شوره سر برای اغلب جوانان و بزرگسالان ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.