خانه / ورزش و تناسب اندام / تمرین‌هایی غیر ورزشی برای حفظ تناسب اندام شما

تمرین‌هایی غیر ورزشی برای حفظ تناسب اندام شما

تناسب اندام زنان، تناسب اندام و لاغری، کاهش وزن، خستگی از ورزش، انگیزه ورزش، ورزش در خانه، کارهای کالری سوز

از صرف وقت در باشگاه و انجام تمرینات ورزشی خسته شده‌اید؟ اگر از ورزش کردن دلسرد شده‌اید یا دیگر انگیزه رفتن به سالن‌های ورزشی را ندارید، زمان آن است که تغییری ایجاد کنید روش‌هایی خلاقانه و جدید برای حفظ تناسب اندام خود بیابید! به جای عوض کردن باشگاه، به این موارد سرگرم کننده و غیر ورزشی فکر کنید:

برقصید

رقصیدن بهانه خوبی برای شاد شدن و حفظ تناسب اندام است! آهنگ‌هایی مهیج تهیه کنید و تا جایی که ریتم ادامه دارد شما هم به رقصیدن ادامه دهید و استراحت نکنید. پس از چند ساعت، کالری بسیار زیادی می‌سوزانید!

برف پارو کنید

در طول زمستان مجبور می‌شویم برف پارو کنیم، پس چرا از آن برای حفظ تناسب اندام استفاده نکنیم؟ می‌توانید نه تنها برف مقابل خانه خود، بلکه برف مقابل خانه‌های همسایگان خود را هم پارو کنید! این کار علاوه بر این که یک تمرین عالی برای کاهش وزن است، به شما امکان می‌دهد با همسایه‌ها آشنا شده و شخصیتی مورد احترام باشید.

خانه را تمیز کنید

یک موسیقی نشاط آور پخش کنید، آستین‌ها را بالا بزنید و شروع به تمیز کردن و نظافت منزل کنید تا به نحوی سرگرم کننده و مفید کالری بسوزانید. می‌توانید با انجام کارهایی مانند جارو زدن، طی کشیدن، شستشو و انجام دیگر کارهای نظافتی انرژی‌بر تا ۶۰۰ کالری در ساعت بسوزانید. زمانی که نظافت تمام شده و همه جا از تمیزی برق بزند، می‌بینید که عرق کرده‌اید و ضربان قلب شما بالا رفته است- یک پایان عالی برای ورزش کردن بدون انجام تمرینات ورزشی!

هنرهای رزمی/کیک بوکسینگ

اگر می‌خواهید کمی قلدر شوید و در ضمن اندامی متناسب داشته باشید، هیچ چیز بهتر از انجام هنرهای رزمی و یا کیک بوکسینگ نیست. این ورزش‌ها به قدری شگفت انگیز هستند که با انجام آن‌ها خیس عرق شده و به سختی نفس می‌کشید، اما به قدری سرگرم کننده هستند که متوجه نمی‌شوید چطور اینقدر عرق کرده‌اید! اسکیت روی یخ نیز یک فعالیت سرگرم کننده برای تمامی اعضای خانواده در آخر هفته است. از این فعالیت مفرح لذت ببرید و علاوه بر سرگرم شدن تمرینی عالی خواهید داشت.

در بازی‌های تیمی شرکت کنید

در محله خود به یک تیم بسکتبال، فوتبال، هاکی یا بیس بال بپیوندید و تا جایی که می‌توانید به تمرین و بازی بپردازید. بازی‌های تیمی سرگرم کننده هستند و در طول یک جلسه کالری بسیاری خواهید سوزاند.

در شهر بچرخید و قدم بزنید

به جای صرف زمان در داخل خانه، شروع به کشف مکان‌های جالب شهر کنید. در شهر پیاده روی کنید و مکان‌هایی را بیابید که می‌توانید با حدود یک ساعت پیاده‌روی از منزل به آنجا بروید. یا این که ماشین خود را در فاصله دورتری پارک کرده و شروع به گردش در شهر و قدم زدن کنید. هر زمان بیشتری را صرف راه رفتن کنید، مکان‌های دیدنی بیشتر خواهید یافت و بیشتر ورزش می‌کنید.

حیوان خانگی داشته باشید

سگ‌ها نیاز به پیاده روی روزانه دارند و خواهید دید که دویدن، چرخیدن در شهر و راه رفتن در کنار آن‌ها بسیاری سرگرم کننده است. سگ‌ها شما را وادار می‌کنند بیشتر و بیشتر با آن‌ها بدوید و قدم بزنید. از این طریق بدون این که متوجه شوید ساعت‌ها ورزش کرده‌اید.

منبع نوشته

۰ Like

همچنین ببینید

انجام شنا روی زانو، انجام شنای سوئدی، تقویت عضلات مركز بدن، تمرینات ورزشی برای شكم، تناسب اندام بانوان، تناسب اندام زنان، شنای سوئدی دخترانه، شنای سوئدی معمولی، ورزش در دوره نقاهت

آیا شنای سوئدی دخترانه به اندازه شنای سوئدی معمولی مؤثر است؟

شنای سوئدی دخترانه، نوعی از شنای سوئدی کلاسیک است که اغلب توسط افرادی که به ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*