خانه / زيبايی / جوانسازی پوست با معجزه یخ

جوانسازی پوست با معجزه یخ

زیبایی پوست، زیبایی صورت، یخ و زیبایی پوست، ماساژ یخ، از بین بردن چین و چروك و پف صورت، تغذیه پوست، رفع آكنه پوست

بله، تعجب نکنید، یک مکعب یخ ساده می‌تواند کارهای عجیبی برای پوست شما انجام دهد! استفاده از یخ روی صورت مزایای زیادی دارد. تکه‌های یخ برای موارد مختلف در زیبایی طبیعی صورت کاربرد دارد؛ گذاشتن یخ بر روی صورت باعث افزایش جریان خون شده و به جلوگیری از بروز علائم پیری و چروک پوست کمک می‌کند. ماساژ چند قطعه یخ بر روی صورت به مدت حداقل دوبار در هفته، باعث درخشش طبیعی پوست می‌شود. همچنین به از بین بردن آکنه کمک زیادی می‌کند. اگر به طور مداوم روزانه یک تا دو دقیقه یخ را بر روی جوش‌ها بمالید، شاهد تاثیر بی نظیر آن در رفع آکنه‌ها خواهید بود . اگر در هنگام استفاده از یخ پوست‌تان بی حس شد، چند لحظه صبر کرده و سپس ادامه دهید. با این روش می‌توانید در عرض دو روز از شر آکنه‌‌های صورت خلاص شوید.

یخ و ماندگاری آرایش

از بین بردن آفتاب سوختگی یکی دیگر از فواید یخ است. زمانی که دچار آفتاب سوختگی شدید، دو یا سه تکه یخ را در پارچه‌ای پنبه‌ای گذاشته و آن را روی نواحی آسیب دیده به مدت حدود سه دقیقه بمالید. در نتیجه این عمل روی پوست شما خارشی ایجاد می‌شود که نشان دهنده بهبود آفتاب سوختگی خواهد بود. استفاده از یخ، آرایش را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کند. ماساژ از طریق تکه‌های یخ روی پوست صورت، قبل از انجام آرایش آن را برای مدت طولانی‌تری ماندگار خواهد کرد. به کمک یخ می‌توان پف چشم را از بین برد. وقتی تکه‌های یخ را در یک پارچه پنبه‌ای بیاندازید و آن را زیر چشمان‌تان بکشید، ورم زیر چشم را از بین خواهد برد. یخ در از بین بردن سندرم خشکی چشم نیز کاربرد دارد.

از دیگر کاربردهای یخ، استفاده از آن به عنوان ماسک منجمد است. اگرکمی آب خیار و آب گل سرخ را با هم مخلوط کنید و در قالب یخ بریزید تا منجمد شود، می‌توانید از آن به عنوان ماسک جامد بر روی پوست صورت خود استفاده کنید. این ماسک به کاهش چین و چروک صورت‌تان کمک می‌کند و به طور طبیعی منجر به روشن‌تر شدن پوست می‌شود. از این گذشته می‌توانید آب میوه‌های تازه مثل پرتقال، سیب، انار و یا سایر میوه‌هایی که عصاره‌ای مفید برای پوست دارند، در جایخی قرار داده تا به صورت قطعات مکعبی یخ در آیند و با گذاشتن آن‌ها روی صورت‌تان به زیبایی دوچندان برسید. همچنین می‌توانید تکه‌های میوه را در قالب یخ قرار دهید و قالب را پر از آب کنید تا یخ بزند و یخ حاوی تکه‌های میوه را روی پوست‌تان بگذارید تا خواص میوه به پوست‌‌تان برسد.

نکته 1 : قرار دادن مستقیم یخ روی پوست باعث پارگی مویرگ‌های زیر پوست می‌شود. پس توصیه می‌کنیم که قطعات یخ را در داخل پارچه‌ای لطیف و مناسب پیچیده و سپس آن را بر روی پوست‌تان بگذارید .

نکته 2 : پیشنهاد می‌شود برای تهیه یخ از آب معدنی استفاده کنید .

یخ معدنی : مقداری آب معدنی را در قالب‌های یخ ریخته و پس از یخ زدن، تکه‌های یخ را روزی دو بار روی پوست خود بگذارید، این کار باعث تحریک جریان خون به روی پوست شما می‌شود .

یخ آبلیمو : نصف آبلیمو و چند تکه از لیمو تازه را همراه با مقداری آب تصفیه شده درون قالب‌های یخ بریزید و یخ‌ها را روزی دو بار روی پوست خود بگذارید، این نوع یخ باعث لطافت پوست شما می‌شود .

یخ چای سبز : مقداری چای سبز دم کشیده را درون قالب‌های یخ ریخته و پس از یخ زدن روزی دو بار این قالب‌های یخ را روی پوست خود بگذارید، این نوع یخ باعث افزایش طراوت و شادابی پوست خواهد شد .

یخ آب برنج : مقداری از آب برنجی که در حال جوشیدن است را بردارید و پس از سرد شدن درون قالب‌های یخ بریزید و یخ حاصله را روزی دو بار روی پوست خود بگذارید، این کار باعث از بین رفتن لک‌های پوستی می‌شود. قابل ذکر است که این نوع یخ را فقط تا سه روز می‌توان در یخچال نگهداری کرد.

یخ آب هندوانه : مقداری آب هندوانه را درون قالب‌‌های یخ ریخته و پس از یخ زدن تکه های یخ را روزی دو بار روی پوست خود بگذارید و پس از 15 دقیقه با آب سرد بشویید، این نوع یخ باعث شفافیت پوست می‌شود.

نکته : یخ آرایشی را همیشه باید به روی پوست تمیز و بدون آرایش استفاده کنید.

نحوه استفاده از تکه‌های یخ

روی پوست صورت و گردن تکه یخ را مانند حرکات شبیه ماساژ و به نرمی بکشید. از فشار دادن بیش از حد پوست خودداری کنید زیرا ممکن است به مویرگ‌های ریز زیر پوست‌تان آسیب بزند. همچنین از استفاده یخ در زیر و اطراف چشم خودداری کنید زیرا پوست این منطقه بسیار حساس است. در نتیجه با دقت و آرامش این کار را انجام دهید .

بعد از استعمال چه کنیم؟

هرگز پس از آن صورت‌تان را خشک نکنید، اجازه دهید صورت به طور طبیعی خشک شود. بدین ترتیب شما بیشترین منافع را از یخ خواهید برد. پس از خشک شدن می‌توانید از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

34 Like

یک دیدگاه

  1. سلام ممنون از مطالبتون یه سوال داشتم..
    آیا یخ باعث اسیب دیدن پوست یا رماتیسن نمیشه؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.