خانه / روانشناسی / حس حسادت را از رابطه‌مان کنار بگذاریم

حس حسادت را از رابطه‌مان کنار بگذاریم

حسادت عتشقانه، حسادت زنانه، زندگی زناشویی موفق، زندگی مشترک عاشقانه، غلبه بر حسادت، اعتما اشتن به همسر، اعتماد به نفس

اگر می‌خواهید رابطه خود را با کسی که خیلی دوستش دارید محکم کنید، دیر یا زود باید بر حس حسادت خود غلبه کنید. گاهی اوقات حتی از دیدن اینکه طرف مقابلتان بخاطر شما حسادت می‌کند خوشحال می شوید، زیرا این بدان معناست که او شما را خیلی دوست دارد و نمی خواهید فرد دیگری به شما نگاه کند. اما اگر شما دو نفر افراد بسیار حسودی هستید، باید راهی پیدا کنید تا حسادت خود را ترک کنید و بر احساسات شدید خود غلبه کنید. در غیر این صورت حسادت شما به رابطه شما صدمه خواهد زد. به همین دلیل است که باید منطقی‌تر و عاقلانه‌تر رفتار کنید. نکات زیر به شما کمک می‌کنند تا با حسادت شدید خود کنار بیایید.

1. باید منطقی باشید.

اول از همه فردی که همیشه حسود است باید سعی کند برای خودش روشن کند که آیا دلیلی برای این رفتار او وجود دارد یا خیر. همه چیزهایی که حسادت شما را بر می‌انگیزند در نظر بگیرید. شاید اصلاً این دلایل ارزش توجه کردن را هم نداشته باشند. شما به زمان نیاز دارید تا درک کنید که مشکل واقعی شما چیست. شاید از چند ساعت تا چند روز طول بکشد تا دلایل خود را کشف کنید. وقتی متوجه می شوید که حسادت شما منطقی نیست، باید دلایل خود را یادداشت کنید و دفعه بعدی که کنترل احساسات خود را از دست دادید به آن‌ها بنگرید و دوباره نوشته هایتان را مرور کنید.

2. به همسرتان اعتماد کنید.

مطمئناً از اینکه ببینید همسرتان با فرد دیگری بگو بخند می‌کند عصبانی می‌شوید. درست است که ممکن است گاهی این وضعیت اصلاً خوشایند نباشد و افرادی وجود داشته باشند که سعی کنند همسرتان را از شما بگیرند، ولی این دلیل ناراحتی شما نیست. یادتان باشد که اعتماد است که به شما کمک می‌کند تا رابطه‌ای طولانی مدت و محکم با شریک زندگیتان بسازید. همیشه که نمی‌توانید همسرتان را کنترل کنید، پس باید آرام باشید و به او اعتماد کنید .

3. ناامنی‌ها را شناسایی کنید.

در بیشتر موارد، حسادت ما از ناامنی‌هایمان ریشه می‌گیرد. اگر فکر می‌کنید آن خانمی که دور و بر شوهر شماست، یا همکاران یا دوستانش از شما زیباتر و لاغرتر هستند، بنابراین حس حسادت شما را دیوانه خواهد کرد. شما باید ناامنی‌هایتان را شناسایی کنید و روی نقاط قوت خود تمرکز کنید، زیرا این نقاط قوت شما هستند که شما را منحصر بفرد می‌کنند. باید اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید و نگذارید حسادت جلوی عقل سلیم و منطق شما را بگیرد.

4. گذشته را فراموش کنید.

وقتی صحبت رابطه با آقایان می‌شود، شاید تجربه‌های قبلی ما برایمان مفید باشند، حتی اگر ناخوشاینده بوده و خاطرات بدی داشته باشیم. باید اشتباهاتی که قبلاً مرتکب شده‌ایم را در نظر داشته باشیم و در آینده آن‌ها را تکرار نکنیم. در هر صورت وقتی وارد رابطه جدیدی می‌شوید و واقعاً طرف مقابلتان را دوست دارید، نباید بگذارید که تجربه بد رابطه گذشته شما رابطه فعلی‌ شما را خراب کند. برای مثال اگر نامزدتان به شما خیانت کرده بود، نباید این بار وسواس نشان دهید. در واقع افراد با هم متفاوتند و همه بد نیستند. بهترین راه برای آنکه در زندگیتان با این فرد موفق باشید این است که گذشته را فراموش کنید و از حال لذت ببرید.

5. بیشتر با هم وقت بگذرانید.

زوج‌هایی زیادی هستند که بخاطر شرایط مختلف وقت زیادی را با هم سپری نمی‌کنند. برای مثال، ممکن است شما زیاد کار کنید یا محل کارتان از هم دور باشد یا کارتان طوری باشد که زمان زیادی را دور از هم باشید. اینکه نتوانید زیاد با هم باشید، باعث می‌شود که جر و بحث‌ها شروع شوند. معمولاً حسادت دلیل اصلی سوءتفاهم‌ها است. علیرغم همه کارهایی که دارید و باید انجام دهید، سعی کنید زمان بیشتری را با همسرتان سپری کنید و از هر لحظه زندگیتان استفاده کنید.

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.