خانه / روانشناسی / حفظ رابطه از راه دور

حفظ رابطه از راه دور

روانشناسی روابط عاطفی، رابطه عاطفی راه دور، رابطه‌های عاشقانه، حفظ روابط دورادور، دور از عشق

یکی از اصلی‌ترین شرایط پا برجا ماندن یک رابطه آن است که بتوان زمان کافی و اوقاتی خوش را در کنار هم سپری کرد. اما بسیاری از زوج ها نمی‌توانند فرصت کافی برای دیدار یكدیگر و در کنار هم بودن داشته باشند. اگر شما نیز با عشقتان در ارتباط دورادوری بسر می‌برید و برای ادامه این رابطه مصمم هستید، چند راهکار موثر و خلاق در اختیارتان می‌گذاریم تا بتوانید علیرغم دوری، احساس نزدیکی بیشتری یا یكدیگر داشته و رابطه خود را حفظ کنید.

به فعالیت‌هایی مشغول شوید که شما را بهم نزدیک کند

از آنجایی که نمی‌توانید لحظاتی را در کنار هم سپری کنید، بهتر است روزانه لحظاتی را در نظر بگیرید که فعالیت‌هایی مشترک را بطور همزمان انجام دهید و از این طریق به یکدیگر احساس نزدیکی کنید. مثلا در ساعات مشخصی از روز تماس تلفنی برقرار کنید، بطور همزمان به پیاده‌روی بروید، برای یکدیگر عکس بفرستید، و یا اتفاق‌های جالب و مهم روزمره را در جایی یادداشت کنید و در زمان مناسب آن را با یکدیگر در میان بگذارید. این فعالیت‌ها می‌توانند برای ادامه رابطه به هر دوی شما انگیزه دهند و شما را در بیشتر به یاد یكدیگر نگاه دارند.

در اولین فرصت ممکن دیدار حضوری ترتیب دهید

با وجود آنکه نمی‌توانید هر روز همدیگر را ببینید، از هر فرصتی برای گذراندن زمان در کنار هم بهره بگیرید. هر چه زمان بیشتری را باهم بگذرانید، رابطه شما قوی‌تر و محکم‌تر می‌شود. همچنین مطمئن شوید هرگاه فرصت دیدار حضوری را یافتید از آن بخوبی استفاده کنید و بجای آن که وقتتان را با دوستان یا خانواده بگذرانید، بیشتر وقت خود را صرف یکدیگر كنید.

از تکنولوژی غافل نشوید

خوشبختانه تکنولوژی راه‌های زیادی را برای حفظ ارتباط مهیا کرده است: فیس بوک، تویتر، اینستاگرام، وایبر و … به شما این امکان را می‌دهد که براحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنید و از احوال یکدیگر با خبر شوید.

 از اوقات تنهایی برای پیشرفت شخصی خود بهره بگیرید

رابطه راه دور ممکن است به شما احساس تنهایی، استرس و ناامنی دهد. اما بهتر است خود را مشغول کنید و به طریقی مثبت از این زمان استفاده کنید. کارهایی را انجام دهید که اگر در کنار هم بودید، انجامش برایتان دشوار می‌شد؛ به دغدغه‌ها و اهداف شخصی‌تان بپردازید. بهتر است فرصت طلب شوید. به بُعد فردی‌تان توجه کنید و آن را پرورش دهید. کتاب بخوانید، آموزش ببینید، ورزش كنید و….  و این مسئله در نهایت به نفع رابطه‌تان خواهد بود.

زمانی مشترک برای فعالیت‌های مشترک در نظر بگیرید

در مورد اهداف مشترک و بلند مدتتان با یکدیگر صحبت کنید. علیرغم دوری، زمانی در جهت رسیدن به آن اهداف سپری کنید. برای مثال اگر یکی از اهدافتان آن است که بالاخره صاحب خانه شوید، از اینترنت و منابع دیگر برای کسب اطلاعات و یا گرفتن ایده استفاده کنید و این اطلاعات را با یکدیگر در میان بگذارید. حرکت شما در مسیر هدف مشترکتان باعث می‌شود علیرغم فاصله فیزیکی، از نظر احساسی بیشتر به یکدیگر احساس نزدیکی کنید.

عجول نباشید

ممكن است با قرار گرفتن در یك رابطه راه دور احساس کنید برای پابرجا ماندن رابطه، باید سریع‌تر ازدواج کنید و تصور ‌کنید این تنها راهی است که موجب حفظ رابطه‌تان می‌شود. با این تمایل بجنگید. فراموش نکنید که رابطه راه دور، به این معناست که برای شناخت و تصمیم گیری، به زمانی بیشتر از بقیه افراد احتیاج دارید. پس بهتر است از عجولانه رفتار کردن بپرهیزید. خونسردی خود را حفظ کنید و قبل از این تصمیم بزرگ به خود فرصت دهید تا از انتخابتان کاملا مطمئن شوید.

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.