خانه / زيبايی / حفظ پف و حجم موها بعد از اتوی مو

حفظ پف و حجم موها بعد از اتوی مو

اتو کشیدن مو، حفظ حالت مو بعد از اتو، صاف کردن مو، مدل موی صاف، سشوار مو

چطور می‌توان خوش حالتی و پف دار بودن موها را بعد از اتو کشیدن آن‌ها نیز حفظ کرد؟ خیلی وقت‌ها موها را به خوبی اتو زده و از لختی و صافی آن‌ها راضی هستیم اما صاف شدن زیاد مو‌ها سبب چسبیدن آن‌ها به سر و به قول معروف خوابیدن موها می‌شود.

برای اینکه مو بعد از اتو بهترین حالت خود را داشته و در عین صاف بودن پف و آهار خود را حفظ کند،  بهتر است قبل از اتو کشیدن موها را سشوار بکشید به طوری که موها را به لایه هایی که بتوان با یک برس گرد بزرگ حالت داد تقسیم کرده و از ریشه آن‌ها را پف و حالت دهید. سپس از باد سرد سشوار استفاده کرده، لابه‌لای موها کمی سشوار سرد بگیرید و تا این مرحله از هیچ کرم یا واکس و یا حتی شاینرها نیز استفاده نکنید و با تقسیم موها به لایه های کمتر شروع به اتو کشیدن کنید.

بعد از اتوی کامل موها هم کمی کرم یا واکس مو تنها به نوک انگشتان زده و از بالا به پایین لابه‌لا و روی موها بکشید . دقت کنید از کرم و واکس مو زیاد استفاده نکنید چرا که به خوابیدن و از دست دادن حالت موها منجر می‌شود.  از شاینرها هم که به صورت اسپری هستند با فاصله و با حرکت دورانی دست استفاده کنید به گونه‌ای که روی موها پخش شود. در این صورت هم به براق و شفاف شدن موها کمک خواهد کرد و هم می‌توان از آن به جای واکس و کرم مو برای ازبین بردن خورده موها استفاده نمود.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.