خانه / زيبايی / خداحافظی با موهای غیر یک‌دست رنگ شده

خداحافظی با موهای غیر یک‌دست رنگ شده

نكات زیبایی مو، رنگ كردن مو در خانه يا سالن زیبایی، نكات رنگ كردن مو، يك دست نشدن رنگ مو، يكنواخت كردن رنگ مو، رنگ موی یكدست، موهای چند رنگ، نكات رنگ گرفتن موها

شما فقط می خواستید رنگ مویتان را با استفاده از یک وسیله رنگ آمیزی بهتر کنید یا تصمیم گرفته بودید کل ظاهرتان را به همراه رنگ مویتان، کاملا تغییر دهید .در عوض، موهایتان چند رنگ و رگه رگه شدند. آیا تابه‌حال در چنین وضعیتی قرارگرفته‌اید؟ شاید دوست داشته باشید که راه‌ حل‌های متخصصان را برای چنین مشکلاتی بدانید.

ممکن است چندین دلیل باعث شوند که موهای شما به طور غیر یک‌دست رنگ بگیرند. ممکن است به طور نادرستی موهایتان را رنگ زده باشید، ممکن است رنگدانه‌های باقی مانده در موهای شما رنگ موی نهایی را غیر یک‌دست کنند، اثرات محصولات آرایش مو هنوز در موهایتان بوده یا ساختار موهای شما غیر یکنواخت باشد. هر چه که دلیل آن باشد، مهم‌ترین نکته اقدام سریع است.

جرأت داشته باشید که رنگ موهایتان را تغییر دهید

قبل از آنکه دوباره موهایتان را رنگ کنید، باید موهایتان را با استفاده از یک شامپوی لایه بردار بشویید. سپس، موهایتان را تقویت کنید تا آسیب‌های وارد شده به ساختار موها ترمیم شود. برای دوباره رنگ کردن ، از همان محصول قبلی استفاده کنید. اگر شما از رنگ تیره‌تری استفاده می‌کنید، باید مدت زمان ماندن رنگ روی موها را کاهش دهید تا اختلاف‌های رنگ، به تدریج یکنواخت شود.

جنبه منفی

چه اتفاقی می‌افتد که موهایی که به طور مرتب رنگ می‌شوند، با هر بار رنگ کردن تیره‌تر می‌شوند؟ در مورد یک رنگ دائمی، شما باید اول رنگ مو را به موهای تازه رشد کرده بزنید و سپس در چند دقیقه آخر، آن را به کل موهایتان بمالید. وسایل رنگ آمیزی قابل شستشو، باید قبل از گذاشتن رنگ جدید شسته شوند. این‌کار از تجمع رنگدانه‌ها در انتهای موها جلوگیری می‌کند.

در هر حال انتهای موهای بلندتر، متخلخل تر هستند و غلظت‌های بیشتری از رنگدانه‌ها را جذب می‌کنند. بنابراین، شما باید اول رنگ مو را به موهای تازه رشد کرده بمالید و فقط در چند دقیقه آخر، رنگ را به انتهای موها بزنید. همچنین، خوب است که برای انتهای موهای بلند به طور منظم درمان‌های دارویی انجام دهید. برای اینکه مطمئن شوید رنگ نهایی تان یکنواخت خواهد بود، حتما از این درمان‌ها استفاده کنید.

راه حل کوتاه کردن مو

مسلما این یک راه حل ریشه ای است که فقط برای جدی‌ترین ایرادات رنگ مو به کار می‌رود. با اینحال کوتاه کردن موهایتان در صورتیکه انتهای موها رنگدانه‌های بیشتری از بقیه موها جذب کرده اند، بسیار مؤثر است. این مسأله غالبا برای موهایی با انتهای چند شاخه یا متخلخل اتفاق می‌افتد. کوتاه کردن انتهای موها، سلامت موها را باز می‌گرداند و یک رنگ آمیزی یک‌دست را تضمین می‌کند.

راه حل مراجعه به آرایشگاه

آیا این کارها شما را بیش از حد به زحمت می‌اندازند؟ مراجعه به آرایشگرتان می‌تواند جلوی خرابکاری‌های بیشتر را بگیرد. اگر تردید دارید، آرایشگرتان می‌تواند چند رگه رنگ در موهایتان بیندازد تا توجه بقیه به رنگ موی غیر یک‌دست تان جلب نشود.

منبع نوشته

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.