خانه / زيبايی / درمان ریزش و کم پشتی مژه و ابرو

درمان ریزش و کم پشتی مژه و ابرو

ریزش ابرو، ریزش مژه، كم پشتی ابرو، كم پشتی مژه، روغن بادام، روغن هفت مغز، نكات زیبایی، زیبایی چشم‌ها، ابروهای پرپشت، مژه‌های بلند

مژه‌ها و ابروهای پر پشت نقشی كلیدی در زیبایی صورت و به خصوص زیبایی چشم‌ها ایفا می‌كنند. هر قدر مژه‌های بلندتر و پر پشت‌تری داشته باشیم زیبایی چشم‌هایمان بیشتر خواهد بود. بعضی خانم‌‌ها و حتی گاهی آقایان نیز دچار ریزش و کم پشتی ابرو و مژه می‌شوند که این مسئله‌ای نگران کننده است. اما دلایل و درمان‌های  موثر در ریزش ابرو و مژه چیست؟

هر بی نظمی در مکانیزم طبیعی کارکرد اعضای بدن عللی دارد که در ادامه برخی از آنها را که در ایجاد ریزش و کم پشتی موهای مژه وابرو نقش دارند می شناسیم.

وسواس مو کنی:

این موقعین با موقعیت و شرایط فیزیکی فرد رابطه نزدیک دارد. وسواس موکنی مشکلی است که فرد بدون داشتن توانایی کنترل موهای مژه و ابرو را کشیده و در نهایت از محل جدا می کند. این مشکل اصولا از کودکی آغاز می شود که گاهی کنترل شده و گاه هم با بی توجهی ادامه پیدا می‌کند.

اختلالات تیروئیدی:

پر کاری و پرکاری غده تیروئید در بدن در کنار اختلا لات و مشکلات سلامت فراوانی که به دنبال دارد باعث ضعف و شکنندگی در موهای مژه می‌شود. از نتایج اختلالات پر کاری تیروئیدی می‌توان به کم توانی عمومی، بی طاقتی در تحمل هوای گرم، مشکل قورت دادن مواد خوراکی، خواب نا آرام، کم کردن وزن، سر درد و ریزش مو اشاره کرد. از عوارض کم کاری تیروئید هم به کمبود توان در تحمل سرما، اضافه وزن و داشتن پوستی خشک اشاره داشت. با کم کاری تیروئید موهای ابرو ها و مژه ها به صورت نامنظم دچار ریزش شده و چهره بدی به خود خواهند گرفت.

ضعف سیستم ایمنی:

زمانی که سیستم ایمنی بدن ضعیف باشد و در برابر فاکتورهای منفی نامقاوم همین فاکتورهای منفی با هجوم به بخش بخش بدن آسیب‌هایی را به جای می‌گذارند که ریزش مو از بارزترین آنها است. برای تقویت سیستم ایمنی بدن بهترین و مناسب‌ترین خوراکی‌ها میوه‌های مناطق گرمسیری از قبیل نارگیل، آناناس و موز هستند.

حساسیت‌های شیمیایی:

همانطور که واقف هستید ریمل‌ها و لوازم آرایشی چشمی حاوی مقدار بالایی مواد شیمیایی هستند که اگر پوست و موهای پلک چشم به این مواد حساسیت نشان دهند ریزشی شدید حاصل می‌شود. همچنین عامل حساسیت زای دیگر هم چون گرد و غبار در ریزش موهای مژه و ابرو موثرند.

التهاب پلک:

التهاب پلک نشانه‌ای از اسکان ورشد باکتری‌ها در این محدوده است، اما با رعایت نکات بهداشتی می‌توان آن را تا حد زیادی کنترل کرد.

راه‌های درمان كم پشتی ابروها:

استفاده از روغن بادام:

ابتدا مژه و یا حتی ابروها را به خوبی شسته و خوب خشک کنید و مقداری از روغن بادام تلخ را با استفاده از یک گوش پاک کن با محل بمالید.

روغن هفت مغز:

این روغن همانطور که از اسمش پیداست ترکیبی است از روغن هفت دانه روغنی که شامل بادام، فندق، کرچک، کنجد، پسته و سیاه دانه می‌باشد و تاثیری عالی در درمان ریزش و کم پشتی مژه وابرو دارد.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

5.0 05 اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.