خانه / كاهش وزن / در خواب هم كالری بسوزانید!

در خواب هم كالری بسوزانید!

تناسب اندام بانوان، تناسب اندام زنان، نكات تناسب اندام، سوزاندن كالری بیشتر، نكات چربی سوزی، كاهش چربی بدن، كالری سوزی در خواب، افزایش سوخت و ساز بدن، افزایش متابولیسم بدن

بر اساس یک تحقیق جدید، کاهش دمای محیط اتاق زمانی که خوابید، می‌تواند سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهد. محققان در موسسه ملی بهداشت مرکز بالینی در ایالات متحده، کشف کرده‌اند اشخاصی که در اتاق سردتر می‌خوابند، نسبت به اشخاصی که در اتاق گرم‌تر به خواب می‌روند ۷ درصد انرژی بیشتری مصرف می‌کنند.

بعنوان بخشی از این تحقیق، ۳۱ فرد سالم در دو اتاق با دماهای ۲۴ و ۱۹ درجه خوابیدند، در حالیه که محققان بر میزان سوخت و ساز انرژی آنان نظارت داشتند. با توجه به مطالعه نویسنده فرانچسکو ساوریو سلی، یافته‌هایش نشان داده است که بدن‌های سردتر برای گرم نگاه داشتن خود و نگاه داشتن بدن در دمای ۳۷ درجه بیشتر فعالیت می کنند.

او نشان داد که کاهش دمای اتاق به ۱۹ درجه در زمان خواب می‌تواند در یک بازه‌ی ۲۴ ساعته‌ی خواب ۴۰۰ کیلوژول از شما بیشتر بگیرد. سلی می‌گوید: ما هنوز نمی‌دانیم که آیا بدن ما از راه دیگری مثلا افزایش اشتها یا کاهش انگیزه برای فعالیتهای ورزشی، به دنبال جبران این انرژی از دست رفته می‌گردد یا خیر.

اما اگر شما در حال تلاش برای کاهش وزن هستید، کاهش دمای اتاق پیش از اینکه به زیر پتو بغلتید نمی‌تواند به شما صدمه‌ای بزند. بهرحال پیش از اینکه دست به کار نشوید و دمای اتاقتان را سردتر نکنید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید تا نتایج این تحقیق را ببینید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.