خانه / روانشناسی / در روابطتان اعتماد بیشتری ایجاد كنید

در روابطتان اعتماد بیشتری ایجاد كنید

اعتماد داشتن به همسر، اعتماد و درک متقابل، رابطه عاشقانه موفق، روانشناسی ازدواج موفق، عشق و اعتماد، افزایش اعتماد در روابط، راستگویی در ازدواج

در هر رابطه‌ای که ایجاد می کنید، کاری، دوستی یا عاشقانه اعتماد یکی از عوامل موفقیت است. اعتماد جزء اساسی همه روابط ما اعم از اجتماعی و فردی است ، پس باید یاد بگیریم که چگونه آن را در اطرافیانمان ایجاد کنیم . آیا می دانید یکی از شایع ترین دلایل قطع روابط عاشقانه و طلاق، عدم وجود اعتماد است؟ اگر نتوانید به کسی اعتماد کنید، پس نمی توانید او را دوست داشته باشید. عشق و اعتماد از هم جدا نشدنی هستند.

اگر خواهان رابطه ای با اعتماد بیشتر هستید، این پنج راهکار به شما کمک می کند:

1  راست بگویید

برخی مواقع راست گفتن دشوارترین تصمیم است. اما جدا از اینکه چقدر دشوار باشد، بهترین کار است. حتی اگر دشوار باشد، به بدی اینکه دروغ بگویید و بعد لو بروید نیست. یک دروغ می تواند منجر به از دست دادن اعتماد شود که هیچگاه قابل برگشت نیست. یک دروغ مصلحتی هم می تواند موضوع کوچکی را به مسئله ای بغرنج تبدیل کند. و هنگامی که شریک شما به حرفتان اعتماد نداشته باشد، به هر چیزی که می گویید مشکوک خواهد شد.

2  گفتگو کنید

بهترین راه برای داشتن رابطه ای بر اساس اعتماد از طریق گفتگوی راحت و صادقانه است. فقط زمانی می توانید متوجه شوید که در درون هر دو نفرتان چه می گذرد که زمانی را برای حرف زدن اختصاص دهید. و هرچه بیشتر کسی را بشناسید، بیشتر به او اعتماد خواهید کرد.

3 به قول هایتان عمل کنید

در حالی که شرایط پیش بینی نشده ممکن است مانعی سر راه بهترین برنامه هایتان قرار دهد، در حالت کلی خوب است که به قول هایی که می دهید عمل کنید. اگر مطمئن نیستید، قول ندهید. به همین سادگی. اگر سورپرایزی داشته باشید بهتر از قولی است که نتوانید به آن عمل کنید.

مطلب مرتبط: با رعایت این نکات رابطه‌تان را تازه نگه دارید

4 از اینکه بگویید “من اشتباه کردم” نترسید

همه ما اشتباهاتی مرتکب می شویم، اذعان این نکته شرم آور نیست. اما زمانی که اتفاق می افتد، آن را به گردن بگیرید و مسئولیت پذیر باشید. برای مثال، اگر در مورد خاصی کم تر صادق بوده اید، باید به شریکتان اعتراف کنید و پوزش بطلبید و امیدوار باشید که او قادر به بخشیدن و اعتماد کردن به شماست.

گفتن حقیقت بهتر از گفتن دروغ های متوالی برای پنهان کردن اشتباهتان است. و البته، این اشتباه را به یک عادت تبدیل نکنید.

5 به رابطه خود و شریکتان یقین داشته باشید

اگر می خواهید رابطه شما مستحکم باشد، نیاز دارید بدانید که تصمیم درستی گرفته اید و با فرد مناسبی هستید. اگر مطمئن نیستید، شالوده ای برای ساختن رابطه ای مستحکم ندارید. وقتی شما به شریکتان یقین داشته باشید، او نیز به شما یقین خواهد داشت.

منبع نوشته

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.