خانه / روانشناسی مردان / دنیای مردها را بهتر بشناسیم

دنیای مردها را بهتر بشناسیم

درك همسر، شناخت مردها، روحیات آقایان، جلب رضایت آقایان، روابط زناشویی موفق

همانطور كه می‌دانیم، تفاوت جنسیتی باعث می‌شود دیدگاه‌ها و نوع نگاه كردن ما به یك مسئله با یكدیگر متفاوت باشد. آقایان همواره از این شكایت می‌كنند كه خانم‌ها موجوداتی بسیار پیچیده هستند و نمی‌توان فهمید چه چیزی می‌خواهند. در واقع، درك آقایان نیز برای خانم‌ها به همان میزان سخت و پیچیده است. آیا شما نیز آقایان را موجوداتی پیچیده می‌دانید؟ نكات زیر به شما كمك می‌كند تا بیشتر از دنیای آن‌ها سر در بیاورید.

بپذیرید كه مردها موجوداتی كاملا متفاوت هستند:

این نكته اولین قدم در درك دنیای مردانه است. مردها مانند خانم‌ها فكر نمی‌كنند. حتی اگر شرایط خانواده‌ای كه در آن رشد كرده‌اید مشابه باشد و جریان زندگی شما نیز شبیه به هم بوده باشد، طرز فكر و نحوه عكس‌العمل نشان دادن به مسائل در آقایان با خانم‌ها متفاوت است. اگر بپذیرید كه آقایان به گونه‌ای كاملا متفاوت از ما فكر می‌كنند و خود را با این مسئله تطبیق دهید، درك رفتارهای مردتان برای شما بسیار راحت‌تر از قبل خواهد بود.

بپذیرید كه مردها هم روحیات متغیری دارند:

فقط خانم‌ها نیستند كه روحیات متغیری دارند؛ گرچه مردها مانند خانم‌ها درگیر قاعدگی و تغییرات هورمونی نمی‌شوند، اما روحیات آن‌ها نیز متغییر بوده و شاید گاهی دمدمی مزاج به نظر برسند. ممكن است مرد شما بدون هیچ دلیلی و فقط ار روی بی‌حوصلگی به شما نق بزند. اگر در نظر بگیرید كه او هم روحیاتی متغییر دارد، می‌توانید به جای عصبانی شدن از رفتار او و به راه انداخت دعوا، به او حق بدهید گاهی بی‌حوصله باشد.

به او فضا بدهید:

رابطه شما عالی است و همه چیز روبه‌راه است. با این وجود باز هم مرد شما نیازمند فضای شخصی است. ممكن است نیاز داشته باشد با دوستان خود بیرون رفته و یا به تنهایی سفر برود. در این مواقع باید او را درك كنید، فكر نكنید كه او شما را پس می‌زند، بلكه مرد شما فقط به كمی تنهایی نیاز دارد.

مردها هم نسبت به بدن خود حساس هستند:

مردها نیز نسبت به نقص‌های بدنی خود حساس هستند. ممكن است این مشكل بدنی شكم آوردن باشد، یا ریزش مو، كمبودوزن یا هر چیز دیگر. برای آقایان نیز مهم است كه چگونه به نظر می‌رسند و ممكن است وقت زیادی را در جلوی آینه بگذرانند. برای درك بهتر و نزدیك شدن بیشتر به یك مرد هرگز نباید مشكلات فیزیكی آن‌ها را مسخره كنید.

جلب رضایت آقایان بسیار راحت است:

مردها با بر طرف شدن نیازهای ضروری زندگی مانند غذا خوردن، داشتن رابطه جنسی و تفریح كردن احساس رضایت و خوشبختی می‌كنند. غذاهای مورد علاقه‌ او را درست كنید، نیازهای جنسی او را در نظر داشته باشید و اجازه دهید تفریحات مورد علاقه خود را- چه تماشای یك بازی باشد چه خرید ابزار آلات- داشته باشد. جلب رضایت و خوشحال كردن او به گونه‌ای همان درك كردن اوست.

منبع نوشته

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

0.0 00 بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.