خانه / زيبايی / راز ماندگاری براشینگ آرایشگرها را بشناسید

راز ماندگاری براشینگ آرایشگرها را بشناسید

براشینگ مو، آموزش براشینگ مو در منزل، سشوار مو در خانه، سشوار مو در منزل، درست كردن مو در خانه، درست كردن مو با سشوار، آرایش مو در منزل، حالت دادن مو با سشوار، زیبایی مو

اگر وقت برای آرایشگاه رفتن ندارید و میهمانی دعوتید، کافی است این مطلب را بخوانید تا خودتان بتوانید موهایتان را در خانه براشینگ کنید، حالت دهید و همانند حرفه‌ای‌ها عمل کنید! به یاد داشته باشید كه برس‌های فلزی برای سشوار کشیدن مناسب‌ترین گزینه هستند و بهترین شکل را به موهای شما خواهند داد. شما می‌توانید از برس‌های کم قطر برای مرتب کردن و سشوار کشیدن موهای چتری‌تان استفاده کنید. برس‌های پارویی نیز برای پرداخت موهای بلند، پس از سشوار کشیدن مناسب هستند.

مثل حرفه‌ای‌ها براشینگ کنید

موها را تقسیم بندی کنید. در قسمت پایین سر دسته‌ای از موها را انتخاب كنید به اندازه‌ای که روی آن تسلط داشته باشید. حین سشوار كشیدن موها را به طرف بالا نگه دارید تا ناحیه گردن و صورت از صدمه ناشی از گرمای دستگاه سشوار محافظت شود. از موهای ناحیه پشت گردن و دو طرف صورت شروع کنید، سپس موها را به دور برس بپیچید و در حالی که موها را با برس می‌کشید آن‌ها را صاف کنید. قسمت های مرکز سر را با زاویه 90 درجه سشوار کنید. اگر صورت گرد باشد قسمت بالای سر باید بیشتر پف داشته باشد و اگر صورت باریک باشد، قسمت‌های بغل باید بیشترین پف را داشته باشد. مرکز سر نیز با زاویه 90 درجه به بالا براشینگ می‌شود. سسشوار همزمان با برس حرکت می‌کند. بعد سشوار را دور کرده، دوباره حرکت چرخشی را ادامه دهید تا اینکه موها سرد شود. در پایان آهسته برس را به حالت چرخشی از موها آزاد کنید. البته می‌توانید از جریان هوای خنک سشوار کمک بگیرید چون می‌تواند مدل دلخواه را روی موی شما تثبیت کند.

کمی تقلب کنید

معمولا آرایشگرهای خیلی حرفه‌ای شگرد خاصی دارند که همیشه از آن استفاده می‌کنند. آن‌ها دقیقا روی چیزی تمرکز می‌کنند که تعیین کننده ظاهر موهاست. مثلا برای صاف کردن موها، بیشتر از همه روی صاف کردن مناطقی تمرکز می‌کنند که بیشتر از همه دیده می‌شود یعنی بیشترین وقت خود را صرف سشوار کردن روی موها و اطراف صورت می‌کنند. این کار باعث می شود دیگران تصور کنند تمام موها همان قدر کامل و زیبا آرایش شده‌اند. باید بدانید آرایشگرها وقت چندانی را صرف موهای پشت و زیر نمی‌کنند، پس شما هم بیشتر روی آرایش  موهای اطراف صورت تمرکز کنید.

حالت موها را تثبیت کنید

مسلما می‌خواهید بعداز براشینگ، حالت موها را ثابت کنید. برای این کار سرتان را دولا کنید تا جلوی موهایتان پایین بریزد یا از پشت آن‌ها را آزاد و رها خیلی ملایم به سمت چپ و راست حرکت دهید. در همین حالت از دور کمی تافت روی نوک موهای سشوار کشیده بزنید. اگر نمی‌خواهید از تافت استفاده کنید، می‌توانید کمی ژل و کرم مو را مخلوط کرده و خیلی کم با نوک موها بازی کنید و به آن‌ها حالت دهید. اگر موهایتان مدل خاصی دارد که می‌خواهید همان حالت حفظ شود از اسپری شاین بعد از سشوار استفاده کنید که هم حالت درخشندگی به مو می‌دهد و هم موها را لخت نگه می‌دارد. یادتان باشد اسپری را از فاصله 30 سانتیمتری بگیرید و به حالت دورانی روی مو بپاشید، البته قبل از سشوار هم بهتر است از سرم‌های موی دارای کراتین استفاده کنید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.