خانه / روانشناسی / راهنمای خرید کادو براى آقایان

راهنمای خرید کادو براى آقایان

روابط زناشویی، كادو برای آقایان، هدیه‌های مورد علاقه آقایان، خرید كادو برای مردها، راهنمای خرید كادو برای همسر

معمولاً خریـد کادو برای آقـایـان کــار ساده‌ای نیست؛ اما به محض این که مناسبت خاصى فرا مى‌رسد، همه ما به این فکر هستیم:“چه چـیز‌ می‌تـوانـم بـه او هـدیـه بـدهـم کـه دوسـت داشته باشد؟” اگر همسری دارید که هر چیزی که فکرش را‌ می‌کنید، دارد یا یک برادر که هر روز سرگرمی‌هایش را تغییر‌ می‌دهد، و یا پدری که به شما‌ می‌گوید هیچ چیز نمی‌خواهد برایش بخرید، تهیه کادوی مورد علاقه هر یک از افراد مذکور، کار واقعاً چالش آمیزی است. هر چند سلیقه آقایان ممكن است از یكدیگر متفاوت باشد، اما این ۶ نکته شما را با ذهنیت خرید هدیه برای آقایان آشنا می‌کند و به شما کمک می‌کند هدیه‌ای انتخاب کنید که آن‌ها از صمیم قلب آن را دوست دارند.

۱- به کارایی فکر کنید

پروفسور “مارگارت راکر” دارای دکترای روانشناسی و متخصص در امورد هدایا، معتقد است که: “در روابط میان جنس‌های مخالف، باید به این نکته توجه داشت که آقایان تصور‌ می‌کنند کادو تنها یک مبادله اقتصادی است.” در حالی که ممکن است یک خانم از خانه‌ای پر از گل رز حیرت زده شود، یک مرد بیشتر از هدیه‌ای خوشش‌ می‌آید که بتواند آن را نگهداری کرده و از آن استفاده کند. حالا به نظرتان چوب‌های بیلیاردی با نقش زیبایی حك شده به روی آن یا یک جفت دمپایی رو فرشی جدید چطور است.

۲- ببینید چه‌ می‌خواهد

همانطور که‌ می‌دانید خانم‌ها زمانی که کادویی را‌ می‌خواهند معمولاً در لفافه به آن اشاره‌ می‌کنند و سعی‌ می‌کنند با اشاره غیر مستقیم توجه آقایان را به سمت آن جلب کنند. اما آقایان هیچ علاقه‌ای به انجام این کار ندارند، آنها دقیقاً چیزی را که میخواهند، به زبان‌ می‌آورند. به جای اینکه وقت خود را تلف کنید و به دنبال یک “سورپرایز” برای مرد خود باشید، فقط چیزی که او می‌خواهد را برایش تهیه کنید و خواهید دید که این مطلب او را بیش از پیش خوشحال‌ می‌کند. نکته اصلی در اینحا این است که ببینید او چه‌ می‌خواهد و همان را برایش تهیه کنید، نه چیزی که خودتان دوست دارید را بخرید. (یا چیزی که فکر‌ می‌کنید برایش مناسب است)

۳- به علایق او توجه کنید

ما به دنبال خرید کادویی کاربردی برای آقایان هستیم به همین دلیل باید مطمئن شویم که او به آن علاقه دارد. اگر احساس‌ می‌کنید به ورزش علاقه دارد،‌ می‌توانید برایش بلیت‌های یک مسابقه ورزشی را که دیگر در بازار موجود نیستند را خریداری کنید و یا وسایل ورزشی خاطره آمیز (مثلا توپ فوتبالی که عکس تیم قهرمان مورد علاقه‌اش روی آن حک شده باشد) را برایش تهیه کنید. مردی که باغبانی را دوست داشته باشد، یک وسیله باغبانی و یا یگ گیاه کمیاب، او را بیش از پیش خوشحال خواهد کرد. آیا او به تماشای فیلم علاقمند است؟ شاید یک DVD Player و یا سیستم صوتی دالبی و یا حتی چند تا CD و DVD برایش جالب تر از هر وسیله ی دیگری باشد.

۴- از هدایای خیلى معمولی پرهیز کنید

این قانون همانطور که برای خانم‌ها کاربرد دارد، در مورد آقایان نیز صحت دارد. بیشتر مردم، از جمله آقایان، هیچ ارزشی برای کادوهای رایج و پیش پا افتاده قائل نیستند. این قبیل هدایا مانند: جوراب و لباس زیر که هر سال به او‌ می‌دهید به عنوان کادوهایی ” کم ارزش” شناخته‌ می‌شوند و طرف مقابل احساس‌ می‌کند که شما برای تهیه آن‌ها هیچ تلاشی نکرده و هیچ زحمتی به خودتان نداده‌اید؛ به گفته “راکر” همه این نوع کادوها به یک چشم دیده‌ می‌شوند. راکر‌ می‌گوید: “اگر هدیه مورد نظر شما، همان کادویی باشد که در جا رختی نگهداری‌ می‌کنید،‌ می‌توانید آن را به هر کسی که‌ می‌خواهید بدهید و ارزش خاصی نخواهد داشت.”

۵- چیز جالبی در آن وجود داشته باشد

هر چند تعداد بسیار زیادی از آقایان برای یک کادوی کاربردی ارزش بسیار زیادی قائل‌ می‌شوند (یک دست لباس کار جدید، لوله آبیاری، و …) اما اگر بخواهیم کلی صحبت کنیم، آقایان بیشتر کادویی را دوست‌ می‌دارند که برایشان جالب باشد.( البته اینجا یک استثنا هم وجود دارد و مربوط‌ می‌شود به کسانیکه دارای درآمد ثابتی هستند و سن و سالی از آنها گذشته؛ که در این مورد آنها بیشتر چیزی که در حال حاضر به آن نیاز دارند را ترجیح‌ می‌دهند.)

باید چیزی را پیدا کنید که آقایان از آن استفاده کنند، اما در عین حال استفاده کردن از آن نیز برایشان جالب باشد. هدیه شما نباید چیزی باشد که تنها به درد کار بخورد؛ برای مثال اگر برای یک مرد، یک ست کامل جعبه ابزار بخرید، مثل این است که برای یک خانم جارو برقی بخرید، مگر اینکه آقا عاشق مکانیکی باشد و شما هم همان جعبه ابزاری را برایش تهیه کنید که مدتها به دنبالش بوده.

۶- بیشتر بیاندیشید

آقایان هم بدشان نمی‌آید که احساس دوست داشته شدن بکنند؛ یک هدیه متفکرانه به راحتی‌ می‌تواند در آن‌ها احساس عشق و پشتیبانی را بیدار کند. اما به راستی چه چیز باعث‌ می‌شود یک کادو متفکرانه جلوه کند؟ پیدا کردن چیزی که او دوست‌ می‌دارد و به آن علاقمند است. هر چند وقت یکبار هم‌ می‌توانید کادویی به او هدیه دهید که خودتان برایش درست کرده باشید، مثل تابلویی که بر روی آن تصویر مورد علاقه‌اش را نقاشی کرده‌اید، و یا یک جعبه پر از شیرینی‌های خانگی که دوست‌ ‌دارد.

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

3.0 01 مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. ...

یک دیدگاه

  1. این فیلم رو دیدی؟
    vidao

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.