خانه / سلامت روان / 5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز

حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز کاری شلوغ و پردغدغه را پشت سر گذاشته اید. و با هر ترفندی تا لحظه آخر سعی کرده اید تا خود را با برنامه فشرده تان منطبق سازید. اما آیا اخیرا احساس خستگی مفرط و نا امیدی باعث کاهش تمرکز شما شده است؟! و باعث شده تا به اندازه ی سابق پر انگیزه و فعال عمل نکنید!

راهکارهای بازیابی تمرکز

در این مقاله در پی این هستیم تا با ارائه چند راهکار مفید به شما برای بازیابی تمرکز کمک کنیم تا بیش از پیش فعال و پرانرژی عمل کنید.

1- بازیابی تمرکز با یک فنجان قهوه

همه ی ما کم و بیش از قدرت قهوه و تاثیر آن بر روی بالا رفتن دقت و بازیابی تمرکز هنگام کار روزانه با خبریم. بنابراین پیشنهاد می شود تا به زمان نوشیدن قهوه نیز دقت کنیم برای مثال اگر قرار است کار فکری انجام دهیم یا گزارشی تهیه کنیم بهتر است نیم ساعت قبل از شروع به انجام کار یک فنجان قهوه گرم بنوشید  تا بازیابی قدرت تمرکز خود را بدست آورید.

2- رایحه مطبوع باعث بازیابی تمرکز می شود.

بازیابی قدرت تمرکز

دسته ای از رایحه های مشخص همچون نعناع و دارچین به عنوان موادی که هوشیارکننده ی مغز و محرک آن هستند، شناخته بازیابی قدرت تمرکزشده اند. به این منظور می توانید از شمع های معطر با این اسانس و رایحه و یا خوشبو کننده هایی با این تم در فضای کار یا منزلتان استفاده کنید.

3- از انجام هم زمان چند کار بپرهیزید!

برهم خوردن تمرکز

بسیاری از ما، در طی روز چندین و چند عمل را با هم انجام می دهیم و این طور فکر می کنیم که در زمان انجام کار ها صرفه جویی می کنیم، در صورتی که عملا تمرکز را پایین می آوریم و درصد امکان اشتباه و خطا را نیز افزایش می دهیم. به طور کلی توصیه می شود تا حین انجام هر عمل تنها، تمرکز 100% را روی آن کار گذاشته و از پرداختن به کار های جانبی خودداری شود. اگر شغل شما به گونه ای است که انجام چند کار را هم زمان ایجاب می کند، بهتر است بین انجام کارهایتان چند نفس عمیق بکشید و دوباره ادامه دهید.

4- سعی کنید محل کار خود را کنار پنجره انتخاب نمایید.

محل مناسب کار

توصیه می شود جهت بازیابی تمرکز چه درخانه و چه در محل کار خود گوشه ای از فضا که آفتاب گیر و نزدیک به پنجره است را برای کار انتخاب نمایید. نور طبیعی خورشید باعث ارتقا حالت روحی شما می شود و همچنین هوشیاری که در ضمیر نا خودآگاه شما در اثر هوای آزاد و نور خورشید ایجاد می شود، نه تنها باعث افزایش تمرکز شما شده بلکه باعث می شود تا حس خوشایندی نسبت به کاری که انجام می دهید داشته باشید.

5- رژیم غذایی سالم

در این بحث (تمرکز و قدرت حافظه) مواد غذایی سرشار از امگا3 ، همچون آووکادو، فندوق، ماهی سالمون و تن اهمیت ویژه ای دارند و توصیه می شود این دسته را حتما در رژیم غذایی خود بگنجانید. استفاده مداوم از مواد غذایی حاوی امگا 3 سبب افزایش قدرت تمرکز و کارآیی مغز و حافظه می گردد و همچنین برای پوست بدن بسیار مفید می باشد.

همچنین ببینید

شاد بودن01

15 روش موثر برای شاد بودن (قسمت سوم)

همه ی ما به نوعی در جست و جوی شادی و احساس طراوت در زندگی ...

یک دیدگاه

  1. ممنون خیلی خوب و عالی ممنون مرسی با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.