خانه / روابط عاشقانه / زمانی برای كوك كردن دوباره عشق

زمانی برای كوك كردن دوباره عشق

ابراز عشق به همسر، توجه به همسر، زندگی مشترك عاشقانه، زندگی مشترك موفق، زندگی عاشقانه، رفتار عاشقانه با همسر، عشق در ازدواج، ابراز علاقه، ازدواج سالم، روانشناسی رابطه، روانشناسی ازدواج

چند وقت پیش پیانوی خانه پدری‌ام به من رسید، چیزی که از داشتن آن بسیار خوشحال هستم چون خاطرات بسیار دلنشینی را برای من به همراه دارد. اما وقتی آن را می‌نوازم مشكلی وجود دارد، به نظر می‌رسد هیچ یك از نت‌ها صدایی كه باید را نمی‌دهند. پس از انتقال این پیانوی بزرگ از خانه مادرم، پیانو كوك خود را از دست داده و صدایی خسته و فرسوده از آن به گوش می‌رسد.

اما خبر خوب این است که این پیانوی قدیمی نوای دلنشین خود را از دست نداده است، بلكه فقط نیاز به كوك كردن مجدد دارد. به محض این که کلید‌های آن به درستی تنظیم شوند دوباره می‌توان همان آهنگ‌های قدیمی دلنشین را از آن شنید. من پیش از این نیز پیانو را كوك كرده‌ام و از این كار لذت می‌برم.

ازدواج نیز به همین شكل است!

زندگی هر روز ما را به حركت واداشته و در پایان روز ما را خسته و بی انرژی به خانه برمی‌گرداند. ما نیز تمام سعی خود را می‌كنیم تا در زمان کوتاه بین شام و قبل از خواب با یكدیگر ارتباط برقرار كنیم، قبل از خواب كمی یكدیگر را در آغوش بگیریم و دوباره فردا همین روال تكراری را از سر بگذرانیم.

وقتی مشغله‌های زیادی در طول روز داریم، بسیار سخت می‌شود كه بتوانیم برای هم وقت گذاشته و عشقمان را دوباره كوك كنیم. به همین دلیل، گذاشتن انرژی و توجه بسیار در مسائل عاشقانه امری ضروری است.

آیا همچنان می‌توانید عشق خود را به درستی ابراز كنید؟

مطمئنم که شما همچنان توانایی ابراز عشق خود را دارید، اما ممكن است نیاز به كوك كردن دوباره روابط عاشقانه خود داشته باشید تا بار دیگر نوای عاشقانه‌ زندگی شما را لبریز از عشق و محبت كند. فراموش نكنید همه ما به این كوك شدن و هماهنگ شدن نیاز داریم و به همین دلیل است که من هر هفته در مورد عشق و ازدواج در اینجا می‌نویسم.

88  کلید بر روی یک پیانو استاندارد وجود دارد و هر یک از آن‌ها نت متفاوتی را می‌نوازند. هیچ یك از این كلیدها را نمی‌توان به نحوی کوک كرد كه صدایی مانند كلید كناری خود داشته باشند، زیرا در این صورت دیگر هارمونی وجود نخواهد داشت. هر نت صدایی منحصر به فرد داشته و در عین حال جایی در میان تمام نت‌های دیگر دارد. در ازدواج و مسائل عاشقانه، قرارهای عاشقانه، گذراندن شب‌هایی دو نفره و رفتارهای مهربانانه و رمانتیک همین نقش را دارند. هر یک از این‌ها نقشی منحصر به فرد در روابط شما دارند و هر یك به هارمونی و هماهنگ بودن شما با یكدیگر عمقی جدید می‌بخشند. یك ضرب المثل قدیمی می‌گوید: رسیدن به جایی در روابط عاشقانه كه در آن می‌توانید نغمه‌ای زیبا با هم بنوازید، یك موهبت بسیار با ارزش است.

نغمه روابط عاشقانه شما چگونه است؟

آیا این نغمه خسته و بی رمق است؟ شاید زمان آن فرا رسیده كه بررسی كنید و ببینید همسرتان در چه ابعادی از زندگی نیازمند توجه بیشتر شماست. ممكن است به سادگی و با تعریف كردن از نقش پدری یا مادری او بتوانید او را سر حال بیاورید. ممكن است همسرتان نیاز داشته باشد كمی حال و هوای خود را عوض كند و با شما بخندد. ممکن است یک شب عاشقانه و كمی رقصیدن با او به او نیرویی دوباره بدهد. مهم این است كه بفهمید همسرتان در حال حاضر به چه چیزی نیاز دارد و با انجام آن كارها عشق و توجه خود را به او یادآوری كنید.

سال گذشته من یك دوره مشاوره برگزار كردم و یكی از خانم‌هایی كه به این مشاوره و اردوی یك هفته‌ای پیوسته بود به اصرار شوهرش در كنار ما حضور داشت. این خانم و همسرش 6 فرزند داشتند كه همگی آن‌ها را به جای رفتن به مدرسه در منزل آموزش می‌دادند. بنابراین واضح است كه چنین مادری به شدت نیاز داشت تا كمی از وقت خود را به خودش اختصاص دهد یا با دوستان خود تفریح كند. در این دوره او می‌توانست به هر دوی این نیازها پاسخ دهد. همسر او به او این فرصت را داده بود تا برای یک هفته از مسئولیت‌ها دور بوده و كمی استراحت و تفریح كند، و به این طریق عشق و توجه خود را به او ابراز كرده بود. البته همسر این خانم به همین اردوی یك هفته‌ای بسنده نكرده بود! چند روز بعد از شروع اردو این خانم یك بسته از طرف همسرش دریافت كرد. در این بسته همسرش برای او نوشیدنی‌های آماده با طعم‌های مورد علاقه‌اش را فرستاده بود، زیرا می‌دانست همسرش چقدر از نوشیدن یك فنجان قهوه گرم در بعد از ظهر خود لذت می‌برد. این خانم بسیار تحت تاثیر محبت همسرش قرار گرفته بود، اما این محبت همچنان ادامه داشت: دو روز بعد بسته دیگری برای او رسید. این بار همسرش یک لباس زیبا برای او فرستاده بود تا با پوشیدن آن آغوش گرم خانواده خود را احساس كند. همه خانم‌های جمع تحت تاثیر قرار گرفته بودند. من نیز هرگز چهره آن خانم را فراموش نمی‌كنم كه چطور غرق خوشحالی و عشق بود. همسر این خانم با كمی توجه و فكر، به او جانی دوباره بخشیده بود. هدایای او ارزش مالی چندانی نداشتند، اما آنچه كه با این هدایا به همسرش ابراز می‌كرد بسیار با ارزش بود.

آخرین باری که به همسر خود چنین توجهی كرده‌اید چه زمانی بوده است؟

كمی وقت بگذارید و ببینید در حال حاضر همسرتان چه دغدغه‌هایی دارد. مانند كوك كردن پیانو، به همسرتان گوش دهید و به نغمه او توجه كنید. ببینید کدام نت‌ها نیاز به كوك كردن دارند و سپس کاری خلاقانه برای نشان دادن عشق و توجه خود به همسرتان انجام دهید.

این چیزی است که برای داشتن یک ازدواج سالم به انجام آن نیاز دارید، و هنگامی که ما با یكدیگر در هماهنگی کامل نغمه‌ای می‌نوازیم کودکان ما متوجه عشق ما خواهند شد و با شوق فراوان با نغمه ما همراه می‌شوند.

منبع نوشته

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.