خانه / زيبايی / زیبایی بیشتر با ماسك هویج

زیبایی بیشتر با ماسك هویج

نكات زیبایی صورت، زیبایی پوست، ماسك صورت، ماسك هویج، ماسك برای پوست‌های چرب، ماسك برای پوست‌های خشك

هویج نه تنها برای سلامتی شما مفید است، بلکه می‌تواند پوست شما را روشن کرده و به آن رنگ و لعابی بدهد، چرا که بصورت طبیعی خواص تمیزکنندگی داشته و سرشار از آهن و ویتامین‌هایی همچون کاروتن می‌باشد. هویج در تمام طول سال براحتی در دسترس است، پس فروشگاه‌های مواد غذایی محله‌ی شما هم باید همیشه مقداری هویج برای فروش داشته باشند.

ماسک‌های ساخته شده توسط هویج بیشتر برای افرادی که پوست معمولی یا چرب دارند مناسب است، اما از آنجایی که شما خودتان این ماسک را درست می‌کنید، خواهید توانست مواد دیگری که درخور نیاز پوست شماست به ماسک خود بیفزایید. مثلا در مورد پوست‌هایی كه گرایش بیشتری به خشک شدن دارند، برای ساخت یک ماسک مرطوب کننده می‌توان مقداری روغن زیتون یا آواکادو له شده به این ماسك اضافه کرد. با ما همراه باشید تا مراحل ساخت این ماسک شگفت‌انگیز را به شما معرفی كنیم:

۱. پوست بکنید و بخارپز کنید

یک هویج بزرگ را پوست بکنید و بخارپز کنید تا نرم شود (وقتی چنگال براحتی در هویج فرو رفت، آماده شده). هویج را با یک چنگال یا گوشت کوب آنقدر له کنید تا حالت کرم مانندی به خود بگیرد.

۲. با عسل و روغن زیتون مخلوط کنید

هویج های له شده را با نصف قاشق غذاخوری عسل و نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید. اگر پوستتان چرب است، می‌توانید روغن زیتون را قلم بگیرید.

۳. چند قطره آب لیمو اضافه کنید

نوع پوستتان مقدار آب لیمویی که اضافه می‌کنید را تعیین می‌کند. آب لیمو یک قابض طبیعی است، پس هر چقدر پوستتان چرب‌تر بود، در ماسکتان آب لیموی بیشتری بیفزایید. اگر پوستتان خشک است، حدود ۸ قطره آب لیمو اضافه کنید و اگر پوست چربی دارید، تا ۱ قاشق غذاخوری می‌توانید آب لیمو اضافه کنید.

۴. غلظت ماسک را بررسی کنید

ماسک شما نباید خیلی رقیق یا خیلی غلیظ باشد. اگر مخلوط شما خیلی غلیظ شد، می‌توانید روغن زیتون بیشتر یا حتی مقداری آب به آن بیفزایید تا رقیق‌تر شود. و اگر ماسکتان رقیق شد، با افزودن عسل شمی‌توانید قوام آنرا بیشتر کنید.

۵. بگذارید خنک شود

مدتی صبر کنید تا ماسک دست سازتان خنک شود تا درجه حرارتش برای پوستتان مناسب باشد.

۶. حالا وقتش است

ماسک هویجتان را بر روی صورت تمیز و بدون مواد آرایشی خود بمالید، حتی اگر دوست دارید بر روی گردنتان هم استفاده کنید، اما از مالیدن ماسک به اطرف چشم و دهانتان خودداری نمایید. اجازه دهید تا ماسک به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوستتان باقی بماند، سپس با آب گرم صورتتان را بشویید. حالا صورتتان را خشک کنید و از کرم مرطوب کننده همیشگی‌تان استفاده نمایید.

نکته: مانند هر محصول مراقبت از پوست دیگری، اول ماسک را روی قسمتی از پوستتان تست کنید تا مطمئن شوید عکس‌العمل بدی رخ نخواهد داد. اگر پس از استفاده از ماسک هویج، هرگونه سوزش یا خارشی مشاهده کردید، بلافاصله ماسک را با آب گرم بشویید.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

5.0 05 اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.