خانه / ورزش و تناسب اندام / سه حرکت مفید یوگا برای از بین بردن سلولیت

سه حرکت مفید یوگا برای از بین بردن سلولیت

تناسب اندام، از بین بردن سلولیت، كاهش سایز ران‌ها، كاهش سایز باسن، چربی‌سوزی، یوگا، ورزش در خانه

شکل توده‌های چربی در پشت ران‌ها، بسیاری از خانم‌ها با هر سایزی را آزار می‌دهد. پدیده سلولیت در زنان رایج‌تر است و به نظر می‌آید که هورمون زنانه‌ی استروژن باعث می‌شود بیشتر چربی موجود در بدن زنان در اندام تحتانی (مانند ران‌ها و باسن) تجمع كنند. یکی از مؤثرترین راه‌ها برای مبارزه با سلولیت داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش است. حرکات مقاومتی یوگا که ران‌ها را ورزیده می‌کنند نیز در مبارزه با این پدیده بسیار مؤثرند، زیرا این حرکات عضلات را می‌کشند و ورزیده می‌کنند و باعث می‌شوند پوست صاف‌تر به نظر برسد.

سه حرکت زیر را حداقل سه تا چهار بار در هفته تمرین کنید، رژیم غذایی سالمی داشته باشید، نرمش‌های کاردیو انجام دهید و آب فراوان بنوشید تا تأثیر این حرکات را روی ران‌ها و باسن خود مشاهده کنید.

حرکت عقاب (Eagle Pose)

این حرکت یکی از بهترین حرکات یوگا برای مبارزه با سلولیت است. شاید دلیلش این باشد که این حرکت بخش درونی و بیرونی ران‌ها را می‌کشد و ورزیده می‌کند و کاملاً به عضلات ران فشار می‌آورد. برای انجام این حرکت باید مرکز بدن و کل نیمه پائینی بدنتان را درگیر کنید.

با خم کردن زانوها آغاز کنید. سپس ران راست را بالای ران چپ ببرید. اگر می‌توانید پایتان را پشت ساق چپ قلاب کنید. اگر این کار برایتان سخت است، بگذارید پایتان بیرون بماند یا حتی نوک انگشتانتان به زمین بخورد. دست چپ‌تان را زیر بازوی راست‌تان ببرید و سپس کف دست‌ها را بهم برسانید. پائین‌تر بروید و همینطور که به پائین نگاه می‌کنید ران‌هایتان را بکشید. این حرکت تمرکز شما را نیز افزایش می‌دهد.

تخته شیبدار (Incline Plank)

این حرکت به خصوص برای عضلات پشت ران مناسب است و برای تمرین دادن تاندون پشت زانو عالی است. معمولاً در این بخش است که سلولیت بیشتر خودش را نشان می‌دهد. بنشینید و پاهایتان را به جلو باز کنید و دست‌هایتان را به فاصله حدود 25 سانتیمتر از پشت‌تان روی زمین بگذارید و انگشتانتان رو به جلو باشند. به دست‌ها و پاهایتان فشار بیاورید و باسن‌تان را از زمین جدا کنید و حالت تخته شیبدار به بدنتان بدهید. 5 تا 8 نفس عمیق بکشید و سپس به آرامی پائین بیایید و دوباره این حرکت را تکرار کنید.

استند شانه (Shoulder Stand)

استند شانه و حرکت‌های وارونه دیگر یوگا به دستگاه لنفاوی کمک زیادی می‌کنند. این حرکت سموم بدن را دفع می‌کند و بخش‌های چربی دار بدن را تحریک به شکستن چربی‌ها می‌کند. به پشت بخوابید. از عضلات شکمی تحتانی برای بردن باسن بالای سر استفاده کنید. دست‌ها را پشت‌تان بگذارید و شانه‌ها را به زمین تکیه دهید تا به گردنتان فشار نیاید. آرنج‌ها را خم کنید و دست‌ها را پشتتان بگذارید. پاها را تا سقف ببرید و از ران‌ها برای راست کردن بدن استفاده کنید. اگر حس می‌کنید به گردنتان فشار می آید، پائین بیایید یا اینکه زیر شانه‌هایتان حوله بگذارید. 8 تا 10 نفس عمیق بکشید و سپس پائین بیایید و روی زمین دراز بکشید.

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.