خانه / سلامتی / صبحانه‌ای برای کاهش وزن

صبحانه‌ای برای کاهش وزن

صبحانه سالم، چه صبحانه‌ای بخوریم، صبحانه‌ و کاهش وزن، مقابله با چاقی

متخصصان تغذیه در تمامی دنیا معتقدند که جایگزین کردن هیچ خوراکی به جای صبحانه و یا حذف صبحانه برای کاهش وزن توصیه نمی‌شود. نکته مهم و موثر در داشتن یک برنامه غذایی و رژیمی مناسب رعایت کردن زمان بین وعده‌هااست. فاصله‌ بین شام و صبحانه، بیشترین فاصله زمانی بین دو وعده اصلی غذایی است که حدود ۱۲-۱۰ ساعت طول می‌کشد. بدن ما بعد از این مدت طولانی، ‌احساس گرسنگی می‌کند و این گرسنگی باید با خوردن صبحانه‌ای کامل، برطرف شود. یک صبحانه خوب و مغذی، می‌تواند شامل دو کف دست نان (نان سبوس‌دار مانند سنگک برای افراد چاق)،‌ مقداری لبنیات مانند پنیر کم‌چرب، ماست چکیده کم‌چرب یا شیر کم‌چرب یا یک تخم‌مرغ (تخم‌مرغ آب‌پز به جای نیمرو برای افراد چاق) باشد.

میوه‌ها و سبزیجات بهترین پیشنهاد برای میان ‌وعده‌ها هستند و خوردن ۵ تا ۹ نوع از انواع رنگی آنها در میان‌وعده‌ها می‌تواند سلامت شما را تضمین کند. این در حالی است که جایگزین کردن صبحانه با میوه، شاید بتواند در کوتاه‌مدت باعث کاهش وزن شود اما این کار در طولانی‌مدت، عوارضی از جمله اضافه‌وزن خواهد داشت.

زمانی که ما صبحانه کافی نمی‌خوریم، بدنمان دچار کمبود شده و ‌به ه‌صورت خودکار عمل ذخیره‌سازی مواد غذایی را انجام می‌دهد و در کنار آن، ولع فرد برای خوردن وعده ناهار بیشتر می‌شود. بنابراین شرایط ابتلا به اضافه‌وزن و چاقی به ‌سادگی برای شما به‌وجود می‌آید.

همچنین ببینید

راههای حفظ سلامتی، خواص گیاهان دارویی، گیاهان تصفیه كننده هوا، فواید درمانی اسطوخودوس، خواص آلوئه ورا برای پوست، كاهش استرس با اسطوخودوس، درمان استرس با لاوندر، خواص درمانی رزماری

بهترین گیاهان خانگی برای بهبود سلامت و روحیه بهتر

همه افرادی که به دنبال خرید گیاهان خانگی هستند، قبل از انجام خرید اولین اولویت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.