خانه / کدبانو / طرز تهيه كيك مخملی قرمز برای روز ولنتاین

طرز تهيه كيك مخملی قرمز برای روز ولنتاین

ایده های جالب برای روز ولنتاین، جشن ولنتاین، خوردنی های ولنتاین، دسر روز ولنتاین، روز ولنتاین چه کنیم، صبحانه روز ولنتاین، ولنتاین عاشقانه و رمانتیك، كیك روز ولنتاین، كیك مخملی قرمز، طرز تهیه رد ولوت كیك

شايد شما هم دوست داشته باشيد روز ولنتاین در همه چيز از رنگ قرمز استفاده كنيد، حتی در كيكی كه برای عشقتان سرو می‌كنید! با من همراه باشيد تا دستور تهیه رد ولوت كيك يا همان كيك مخملی قرمز را با هم مرور كنيم:

مراحل آماده سازی كيك:

  • فر را روی دمای 350 درجه فارنهایت گرم كنيد. حدود 45 دقيقه زمان برای آمده كردن كيك، 20 دقيقه برای پخت و يك ساعت برای خنك شدن كيك در نظر بگيريد.
  • ¾ فنجان كره و سه تخم مرغ بزرگ را برای 30 دقيقه در دمای اتاق قرار دهيد. به اين ترتیب كره بهتر با مواد ديگر تركيب شده و تخم مرغ حجم بيشتری به كيك شما مي‌دهد.
  • در يك كاسه متوسط مواد خشك را با هم تركيب كنيد: 3 فنجان آرد، يك قاشق غذاخوری پودر كاكائو و ¾ قاشق چاي خوری نمك.
  • برای اين كيك به دو قالب گرد 9*2 اينچي يا سه قالب 8*2 اينچي نياز خواهيد داشت. قالب‌ها را چرب كرده و كمی آرد بپاشيد. همچنين مي‌توانيد از يك قالب 13*9*2 اينچی به جای سه قالب استفاده كنيد.
  • در يك كاسه كره هم دما شده با محيط را با يك همزن يا مخلوط كن برقي به مدت 30 ثانيه بزنيد. به تدريج 2 و ¼ فنجان شكر را به كره اضافه كنيد و بزنيد. هر بار حدود ¼ فنجان شكر اضافه كنيد تا به خوبي مخلوط شود.
  • هر بار يك تخم مرغ را به كره و شكر زده شده اضافه كنيد و بعد به خوبی هم بزنيد. پس از افزودن تخم مرغ‌ها، 2 قاشق غذاخوری رنگ غذای قرمز و 1 و ½ قاشق چای خوری وانيل اضافه كنيد و بزنيد.
  • آرد تركیب شده‌ای را كه قبلا آماده كردید را همراه 1 و ½ فنجان باترميلك اضافه كنيد. ابتدا و انتهای كار را با اضافه كردن آرد به اتمام برسانید. آرام مخلوط كنید تا بخوبی تركيب شوند. از زياد زدن كيك بعد از اضافه كردن آرد خودداری كنيد چون پف كيكتان را خواهد گرفت.
  • نكته: اگر باترميلك ندارید، از شير ترش استفاده كنيد. برای تهیه شير ترش، 4 و ½ قاشق چای خوری سركه را در يك ظرف با ظرفيت 2 فناجن بريزيد. شير را تا جایی اضافه كنيد كه 1و ½ فنجان از ظرف پر شود. اجازه دهيد اين تركيب 5 دقيقه بماند و سپس تز آن استفاده كنيد.
  • در يك كاسه كوچك 1و ½ قاشق چاي خوری جوش شيرين و 1 و ½ قاشق چاي خوری سركه را تركيب كرده و به مخلوط كيك اضافه كنيد. خمير كيك را در قالب ريخته و تا لبه قالب پخش كنيد. كيك را در فر بين 20 تا 30 دقيقه بپزيرد.

طرز تهیه خامه كيك:

1 و ½ فنجان كره را به دمای محیط برسانيد. در يك شيرجوش 1 و ½ فنجان شكر، 1 و ½ فنجان شير، 1/3 فنجان آرد و كمی نمك را روی حرارت ملایم قرار دهيد تا شروع به حباب زدن كند. زیز آن را كم كنید و به مدت يك دقيقه ديگر صبر كنيد و از روي حرارت برداريد. 1 و ½ قاشق چای خوری وانيل اضافه كنيد و اجازه دهيد كامل خنك شود. پس از خنك شدن آن را در يك كاسه ريخته و كره را اضافه كنيد و با هم زن بزنيد.

كيك را لايه به لايه با كيك تزيين كنيد. مي‌توانيد درست بعد از تزيين با خامه سرو كنيد يا در ظرف در بسته به مدت سه روز در يخچال نگه داری كنيد. نوش جان!

منبع نوشته

همچنین ببینید

فشنگ شویی در خانه

رهایی از استرس با فن فنگ شویی در خانه

دکورسیوان خانه بر اساس فنگ شویی آیا شما هم جز آن دسته از افرادی هستید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.