خانه / سلامتی / علائم كمبود فیبر در بدن

علائم كمبود فیبر در بدن

كمبود فیبر در بدن، فیبر غذایی، علائم كمبود فیبر، نشانه های كمبود فیبر، گرسنگی بعد از خوردن غذا، كلسترول بالا، تغذیه سالم

بر کسی پوشیده نیست که خوردن غذاهایی که سرشار از فیبر هستند می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. با این حال با تمام اطلاعاتی که در این باره وجود دارد بسیاری از مردم هنوز به اندازه كافی به این مسئله توجه نمی‌کنند.

Keri Gans ، متخصص تغذیه در شهر نیویورک و نویسنده کتاب تغییر کوچکی در عادات غذایی می‌گوید: “زنان در طی روز باید حدود 25 گرم فیبر دریافت کنند ولی بیشتر آنان 15 گرم فیبر در روز دریافت می‌کنند.” بنابراین سوال اصلی این است: چگونه می‌توان متوجه شد که به اندازه کافی فیبر دریافت نکرده‌اید؟ به دنبال این نشانه‌ها باشید:

1- دستشویی نمی‌روید، حداقل یک بار در روز

بیشتر مردم تصور می‌کنند که داشتن یبوست، قطعی‌ترین نشانه از کمبود فیبر است. اما یبوست در واقع وخیم‌ترین نشانه آن است– یعنی دستشویی نرفتن به طور منظم نیز می‌تواند به معنی کمبود فیبر باشد.

2- کلسترول بالایی دارید

بله کلسترول و فیبر به هم مرتبط هستند. تحقیقات نشان می‌دهند که فیبر به پایین آوردن کلسترول خون کمک می‌کند. اتفاقی که می‌افتد این است که فیبر در تمام بدن شما جریان دارد و در طی این جریان، کلسترول با فیبر برخورد كرده و با کمک آن کم می‌شود. Gans ادامه می‌دهد: “بنابراین اگر به اندازه کافی فیبر دریافت نکنید، کلسترول شانس زیادی برای ترک بدن را ندارد و این می‌تواند دلیل بالا بودن کلسترول شما باشد.”

3-  45 دقیقه یا 1 ساعت بعد از صرف غذا گرسنه می‌شوید

Gans می‌گوید: ” فیبر هضم را کندتر می‌کند و شما را برای مدت طولانی‌تری سیر نگه می‌دارد.” بنابراین اگر شما به سرعت بعد از صرف صبحانه یا ناهار گرسنه می‌شوید، احتمالا ذخیره‌ای کافی از فیبر ندارید. آیا شما پروتئین زیادی مصرف می‌کنید؟ حتی اگر هم دو تخم مرغ برای وعده صبح بخورید، باید هنوز آن را با یک تکه نان تست سبوس دار تکمیل کنید تا بتوانید این مقدار پروتئین را با فیبر به تعادل برسانید.

منبع نوشته

0 Like

همچنین ببینید

تناسب اندام بانوان، تناسب اندام زنان، نكات تناسب اندام، تغذیه سالم، تناسب اندام و تغذیه، كاهش وزن با تغذیه، كاهش وزن با رژیم غذایی، كنترل قند خون، تنظيم قند خون، كاهش مصرف قند، اعتیاد به شیرینی، تمایل به خوردن شیرینی، میل به خوردن شیرینی، میل زیاد به شیرینی، ولع خوردن شیرینی

چگونه مواد قندی بخوریم و وزن کم کنیم؟

کاملا مطمئنم که می‌دانید خوردن یک کیک خوشمزه بعد از هر وعده‌ی غذایی، هیچ فایده‌ای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.