خانه / روانشناسی / علم می‌گوید خنده، هوش و قدرت به همراه دارد!

علم می‌گوید خنده، هوش و قدرت به همراه دارد!

نكات روانشناسی، روانشناسی شاد زیستن، فواید خندیدن در سلامت، راههای كاهش استرس و اضطراب، راههای افزایش قدرت شخصیتی، ویژگی افراد باهوش و قدرتمند

خندیدن یکی از چندین مهارتی است که ما بدون آنکه به فکر آن باشیم، آن را انجام می‌دهیم. محققان دریافته اند که کودک در رحم مادر می‌خندد. طبق بیانات Marianne LaFrance در کتاب Lip Service وی «کودکان خنده شان را در رحم مادر تمرین می‌کنند. یک یا دو ماه قبل از تولد خنده های قابل تشخیصی را نشان می‌دهند. آنها بی اختیار می‌خندند زیرا نیاز به آن حرکت های ماهیچه ای برای جلب کمک بزرگترها دارند.» این مطالعات نشان می‌دهد که خنده، کلی و جهانی می‌باشد و در تمام فرهنگ ها یکسان است.

اما گول نخورید، همه لبخندها یکسان ایجاد نمی‌شود. محققان به طور کلی آنها را به دو دسته خنده اجتماعی و خنده Duchenne (نام محققی که اولین باراین تفاوت را شناخت) تقسیم می‌کنند. تفاوت بین این دو خنده تماما در چشم هاست.یک لبخند اجتماعی شامل فقط دهان است در حالی که لبخند داچین در دهان و چشم ها نشان داده می‌شود. ما هنوز منتظر تحقیق روی خنده های فقط چشمی هستیم که Tyra Banks مثال خوبی برای آن است. بنابراین چگونه یک لبخند به سلامتی شما کمک میکند و گویای چه چیزی برای مردم میباشد؟

با هوش تر به نظر برسید

در نتیجه هوش و زیبایی میتوانند نهایتا دست به دست هم دهند.تحقیقی از PLoS ONE نشان میدهد که وقتی هوش افراد از روی عکس هایشان رتبه بندی میشود، افرادی که لبخند دارند، (حتی اندکی) جزو با هوش ترها به حساب می‌آیند.

قدرتمند باشید

به طور عجیبی یکی از چیزهایی که خنده میتواند با آن ارتباط برقرار نماید، قدرت فردی است. محققان دانشگاه کالیفرنیا، سانتیاگو نشان داده اند که افرادی که به دیگران لبخند میزنند، قدرتمندتر و با شآن و منزلت تر از دیگران هستند، میباشند.بنابراین، این بار که از کنار رئیس یا مسئول سازمان خود در ساختمان اصلی عبور کردید، لبخندی به آنها بزنید و ببینید که آنها آن را پاسخ میدهند.

كاهش استرس

تحقیقی از دانشگاه کانزاس نشان میدهد که خندیدن در واقع ضربان قلب افراد شرکت کننده در این بررسی را در طول شرایط استرس زا، کاهش میدهد.و حتی افرادی که خنده های اجتماعی دارند نیز تفاوت در میزان استرس را دیده اند.اما بزرگترین مزیت از خنده های بی ریا و بی غل و غش میآید.

جذاب تر به نظر برسید

بله.صحیح است…لبخند داشتن جذاب ترین و قابل اعتمادترین حالت شخصیتی شما را نشان خواهد داد.محققان دانشگاه استرلینگ و ابردین در UK دریافته اند که مردم جذابتر به شمار میآیند و وقتی آنها لبخند میزنند در مقایسه با حالتی که چهره ای خنثی از خود نشان میدهند، ویژگی های شخصیتی مثبت تری خواهند داشت.

عمر طولانی تر

تحقیقی از دانشگاه وایان روی عکس های بازیکنان بیس بال نشان میدهد که بازیکنانی که اغلب اوقات با لبخند عکس میگرفته اند، به طور متوسط هفت سال بیشتر از بازیکنانی که لبخند ندارند عمر کرده اند و تقریبا پنج سال بیشتر از آنهایی که فقط لبخند اجتماعی داشتند.

داشتن ازدواج شادتر

در تحقیقی از دانشگاه کالیفرنیا، مشخص شد که زنانی که در عکس های خود عواطف مثبت نشان میدهند، با احتمال خیلی قوی ازدواج موفقی دارند و بیشترشان سی سال بعد از ازدواج از زندگی خود راضی بوده اند. چنین زنانی همچنین به طور کلی از زندگی خود راضی هستند.

لذت بردن از مزه شکلات بدون کالری!

دریافته اند که سریع ترین راه برای افزایش اندروفین بدنتان به سادگی، این است که به عکس کودکی خندان نگاه کنید.تحقیقات انجام شده توسط Hewlett Packard نشان میدهد که وقتی به شرکت کنندگان در تحقیق عکسی از کودکی خندان نشان داده شد، مغز آنها درجه ای از شادی به اندازه خوردن 2000 بسته شکلات (بدون درد معده) را تجربه کرد. یا معادل لذت به دست آوردن 16000 دلار پول نقد! کودکانی که میخندند یک منبع غنی و سرشار هستند. کودکان بیش از 400 بار در روز میخندند.

3 راه برای خنده بیشتر:

1-اپلیکیشن happier را دانلود کنید، بر روی آفون و اندروید موجود است. موسس هپیر میگوید از زمانی که آنها هپیر را راه اندازی کردند، کاربران بیش از هفت میلیون خنده را به اشتراک گذاشته اند!

2- حیوانات خانگی مارا شاد میکنند، عکسهای بامزه حیوانات خانگی را ببینید!

3- ویدئوهای خنده دار ببینید!

منبع نوشته

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.