خانه / سلامتی / غذاهایی مفید برای بیدار ماندن در شب

غذاهایی مفید برای بیدار ماندن در شب

گاهی اوقات مجبوریم شب‌ها بیشتر بیدار بمانیم تا از پس كارهای عقب مانده یا پروژه‌ای كه باید راس ساعت تحویل داده شود برآییم. غذاهایی كه كربوهیدرات پایین و  پروتئین و ویتامین‌ بالایی دارند به شما كمك می‌كنند تا بتوانید در شب بیشتر بیدار بمانید. در اینجا هشت مورد از این غذاها را به شما معرفی می‌كنیم.

بیدار ماندن در شب، حفظ هوشیاری، مقابله با خواب آلودگی، پراندن خواب

آب سرد:

در هوشیار نگه‌داشتن شما هیچ ماده‌ای به پای آب سرد (ترجیحا به همراه تكه‌های یخ) نمی‌رسد. هر نیم ساعت آب سرد بنوشید و علاوه بر احساس شادابی مجبور خواهید بود دائم سری به دستشویی بزنید و این تحرك از خواب آلودگی شما می‌كاهد.

Whole-grains

نان كامل:

نان‌هایی كه از آرد كامل تهیه شده‌اند شكر كمی دارند و سرشار از ویتامین B-complex هستند. این نان‌ها باعث هوشیاری بیشتر ذهن شما می‌شوند. پس هرگاه احساس خواب آلودگی كردید یك ساندویچ نان كامل برای خودتان درست كنید.

Cheese

پنیر:

پنیر حاوی مقادیر زیادی تیامین است كه هوشیاری و انر‍ی شما را افزایش می‌دهد. هرچه پنیر كهنه‌تر باشد، تیامین آن نیز بیشتر است. برای بیدار ماندن در شب به عنوان اسنك از پنیر یا نان كامل به همراه پنیر استفاده كنید.

Raisins

كشمش:

كشمش نیز مانند پنیر حاوی تیامین زیادی است و به هوشیار ماندن مغز شما كمك می‌كند. قدری كشمش در كنار دست خود داشته باشید و هر از گاهی مقداری از آن مصرف كنید تا بتوانید بیدار بمانید.

Apples

سیب:

چند سیب قرمز تازه و خنك از یخچال بردارید. سیب دارای آهن بالایی است و به تولید اكسیژن در بدن شما كمك می‌كند. زمانی كه به قسمت‌های مختلف بدن شما به خوب اكسیژن رسانی شود، مغز شما هوشیار و فعال باقی می‌ماند.

tomatoes

گوجه‌فرنگی:

ویتامین C موجوددر گوجه‌فرنگی باعث می‌شود بتوانید در مقابل خواب مقاومت كرده و بیشتر بیدار بمانید. با خوردن گوجه‌فرنگی احساس شادابی و نشاط بیشتری خواهید داشت و می‌توانید با انرژی بیشتری به كار خود ادامه دهید.

Green-Beans

لوبیا سبز:

ویتامین B 12 موجود در لوبیا سبز سیستم عصبی شما را فعال نگه داشته و شما را برای مدت زمان بیشتری بیدار نگه می‌دارد. مصرف یك كاسه لوبیا سبز می‌تواند به بیدار ماندن شما در شب كمك كند.

Walnuts

گردو:

گردو شامل اسیدهای چرب امگا3 است. مصرف گردو انرژی لازم را به شما بخشیده و كمك می‌كند در شب راحت‌تر بیدار بمانید.

همچنین ببینید

راههای حفظ سلامتی، خواص گیاهان دارویی، گیاهان تصفیه كننده هوا، فواید درمانی اسطوخودوس، خواص آلوئه ورا برای پوست، كاهش استرس با اسطوخودوس، درمان استرس با لاوندر، خواص درمانی رزماری

بهترین گیاهان خانگی برای بهبود سلامت و روحیه بهتر

0.0 00 همه افرادی که به دنبال خرید گیاهان خانگی هستند، قبل از انجام خرید ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.