خانه / مجله سلامت / غذا خوردن بعد از ورزش: درست یا غلط

غذا خوردن بعد از ورزش: درست یا غلط

بعد از ورزش چه چیزی بخوریم

شاید به محض اتمام ورزش احساس گرسنگی نکنید، اما وقتی به خانه برگردید و ببینید دیگران در حال پذیرایی کردن از خود با انواع خوراکی‌های خوشمزه هستند حتما احساس گرسنگی خواهید کرد. گفته می‌شود که برای کاهش وزن نباید بعد از ورزش چیزی بخوریم، اما بر اساس گفته‌های دکتر مایک راسل، دارای مدرک دکتری در مشاوره تغذیه، درست بعد از ورزش بهترین زمان برای خوردن است، زیرا بدن از این کالری برای جبران کالری سوزانده شده توسط ماهیچه‌ها و بازیابی انرژی از دست رفته استفاده می‌کند و این کالری توسط بدن به عنوان چربی ذخیره نمی‌شود.

پس اگر بعد از ورزش احساس گرسنگی کردید، مواد حاوی پروتئین و کربوهیدرات مصرف کنید. در ادامه چند پیشنهاد غذایی برای شما داریم تا علاوه بر پاسخ دادن به احساس گرسنگی خود نگران افزایش وزن نیز نباشید.

اگر سوپ دوست داشته باشید، می‌توانید بعد از ورزش سوپ بخورید زیرا پروتئین‌ها و کربوهیدرات موجود در این غذای مایع به سرعت جذب بدن شده و نیروی از دست رفته را به بدن شما بازمی‌گرداند.

برخی افراد نیز بعد از ورزش نوشیدنی‌های انر‍ژی‌زا مصرف می‌کنند، اما اگر زیاد اهل استفاده از اینگونه نوشیدنی‌ها نیستید می‌توانید یک لیوان شیر یا شیر کاکائو و یا شیر عسل بنوشید.

اگر فکر می‌کنید تمایل به غذای مقوی‌تری دارید می‌توانید ماهی گریل شده را همراه با سلاد سبزیجات امتحان کنید. این غذا علاوه بر طعم لذیذ آن و سبک بودن، حاوی تمام مواد غذایی مورد نیاز بدن شما پس از ورزش است.

اگر احساس می‌کنید نیاز به یک ماده غذایی شیرین دارید، می‌توانید از خوردن ماست خانگی لذت ببرید. می‌توانید به ماست خود قطعات میوه خشک یا تازه نیز اضافه کنید. همچنین می‌توانید یک ساندویچ کره بادام زمینی را امتحان کنید، فقط ترجیحا از نان کامل استفاده کنید. به یاد داشته باشید صرف نظر از غذایی که انتخاب می‌کنید کلید موفقیت شما این است که در خوردن متعادل باشید و هیچگاه زیاده‌روی نکنید.

۱۶ Like

همچنین ببینید

نكات تناسب اندام، تناسب اندام بانوان، تناسب اندام زنان، غذا خوردن بعد از ورزش، بعد از ورزش چه چیزی بخوریم، گرسنگی بعد از ورزش، محاسبه كردن كالری، كاهش وزن با ورزش و رژیم

آیا باید کالری که حین ورزش سوزانده‌اید را دوباره به دست آورید؟

تبریک! به باشگاه رفته‌اید، روی تردمیل وقت صرف کرده‌اید و حالا چند صد کالری اضافی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*