خانه / دکوراسیون و خانه داری / رهایی از استرس با فن فنگ شویی در خانه

رهایی از استرس با فن فنگ شویی در خانه

دکورسیوان خانه بر اساس فنگ شویی

فشنگ شویی در خانه

آیا شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که در فضای داخل منزلتان احساس سردرگمی می کنید؟! آنقدر که حتی گاهی اتخاذ یک تصمیم کوچک برای شما دشوار به نظر رسد. البته که همگی ما یک بار این حس را تجربه کرده ایم ولی چیزی که ممکن است تا به حال به آن توجه زیادی نداشته اید، انرژی های درون خانه شماست که بر روی این احساسات کاملا  تاثیر گذارند.

فنگ شویی در منزل

فنگ شویی در خانه به ما می گوید که در واقع اشیا درون خانه هر کدام به نحوی نشانگر علائمی است. و اینکه آیا این اشیا به درستی در جای خود قرار گرفته اند یا نه به زبانی با ما صحبت می کنند. یکی از ساده ترین راه ها برای فهمیدن این زبان و اینکه آیا جسم خاصی از خود انرژی منفی ساطع می کند یا نه این است که به احساس درونی خود در هر مکان از منزل توجه کنیم. و یا اینکه با تمرکزکردن و به خاطر آوردن اینکه در این اواخر چه احساساتی را در کدام قسمت از خانه بیشترتجربه کرده ایم، پاسخ این سوال را بیابیم. نحوه ی قرارگیری هر شی، رفت و آمد های به خانه همه و همگی تولید انرژی هایی می کنند که در برخی مواقع اثر این انرژی ها پایدار و تا مدت ها در آن فضا محبوس شده و باقی می مانند و نتیجتا بر روی خلق و خو اثر می گذارند.

cb6cb3a4c13395bd02c47d4605cfd2e2

در فن فنگ شویی در خانه از این افکار و احساسات منفی به تعبیری همچون شنا کردن در آب کثیف یاد شده و تا این اندازه مخرب دانسته شده است. به این منظور لازم است تا با استفاده از این فن خانه ها هم از لحاظ ظاهری و هم روح و کالبد آن تمیز و خالص گردد تا باعث ایجاد انرژی های پویا و سالم به منظور ایجاد تعادل و هارمونی گردد.

مطلب مرتبط: ایده‌هایی برای پر كردن دیوارهای خالی

در این مطلب تعدادی از رموز فنگ شویی در خانه برای فرار از استرس و افکار منفی گنجانده شده است :

  • آب نما ها

آب نما در فنگ شویی

استفاده از آب نما ها رو به روی فضای خانه و یا در حیاط سبب جذب موقعیت های جدید می شود. صدای حاصل از آب نما ها باعث تخفیف آلودگی های صوتی شده و همچنین باعث خنک و تازه کردن هوای اطراف علاوه بر جلوه بخشیدن به دکوراسیون منزل می گردند.

cb6cb3a4c13395bd02c47d4605cfd2e2

  • گل و گیاهان

گیاهان در فنگ شویی

طبق این فن استفاده از گل و گیاه در اطراف فضا ی خانه سبب جذب انرژی های مثبت می شود،همین طور توصیه می شود تا از گل های چیده شده تازه در درون منزلتان برای ارتقا اعتماد به نفس و خلق و خوی شاداب تر استفاده کنید.

  • سنگ ها و صدف ها

سنگ ها و صدف ها

اضافه کردن سنگ های زینتی ،کریستال ها و صدف ها به فضای خانه به نوعی اضافه کردن یکی از 5 عنصر اصلی فنگ شویی است و بسته به قرارگیری هرکدام از آن ها در خانه باعث ایجاد تعادل و تلطیف فضا می شود.

  • المان های حیوانی

ظرف چرمی

استفاده از چرم یا پشم باعث اضافه کردن عنصر آتش در فن فنگ شویی به فضای خانه است. بر اساس آیین باستانی چینی و این فن استفاده از این المان ها باعث می شود تا نسبت به کائنات خوشبین و قدردان عمل کنید.

مطلب مرتبط: تغییر دكورسیون فضای نشيمن: بهترین چیدمان‌ها

  • شمع

شمع در دکوراسیون

به صورت کلی شمع ها یکی از راه های فوق العاده برای تصفیه فضای خانه و جذب انرژی های مثبت  می باشد. در این فن شمع سفید از بیشترین میزان انرژی جهت تمیزکردن و انتقال انرژی به محیط پیرامون یاد شده است. همچنین تداعی گر عنصر آتش نیز می باشد.

شمع زیبا

  • پرده

پرده در فنگ شویی

طبق اصول فنگ شویی در خانه پنجره ها به عنوان چشم خانه یاد شده اند. اما به این نکته نیز باید توجه داشت که تعداد زیاد پنجره ها می تواند باعث ایجاد پریشانی، القای حس نا امنی و کار مفرط باشد.

طرح پرده

با وجود آنکه دور نمای تعداد زیاد پنجره ها زیبا به نظر می رسد، اما استرس ناشی از آن مانع از این لذت بردن تمام می شود. بنابراین پیشنهاد می شود که حتما از پرده برای پوشانیدن پنجره ها استفاده کنید و بهتر است که از رنگ های روشن و طرح های ساده نیز بهره برید.

  • اصوات آرامش بخش

لوستر

صدا درمانی نه تنها یک راه فوق العاده برای افزایش انرژی های مثبت است بلکه باعث اضافه کردن پویایی و تکاپو به شیوه زندگی می شود. از جمله این صدا ها می توان به صدای آب، باد و یا بعضی از صداهای ناقوس مانند یاد کرد که باعث ایجاد آرامش و راحتی در افراد و خانه می شود.

  • چشم انداز

چشم انداز خانه

بسته به اینکه خانه ی شما چگونه یا در کدام قسمت جغرافیایی واقع شده، می تواند در جذب یا دفع انرژی موثر باشد. اگر خانه شما در یک خیابان شلوغ واقع شده، انرژی های پراکنده و زیاد حاصل از محیط پیرامون می تواند باعث انتقال استرس زیاد شود و همین طور اگر در فضای بسیار ساکت و آرام و بدون فعالیت قرار گرفته باشد، می تواند باعث سکون و رکود شما شود.

خانه زیبا

از مناظر و چشم اندازهای زیبا به منظور کنترل انرژی و ایجاد فضایی آرامش بخش استفاده کنید. در صورت داشتن بالکن سعی کنید که حتما با گیاهان زنده آن را زینت بخشید.

  • آینه ها

آینه هایی زیبا برای خانه

آینه ها از المان های اصلی فنگ شویی محسوب می شوند که اگر در جای درست قرار گیرند ( در مطلب قبلی به نحوه قرارگیری آینه ها اشاره شده بود) باعث بالا بردن و افزایش سطح انرژی فراوان می شود و در نتیجه باعث ایجاد محیطی آرامش بخش می شود.

استفاده از موارد یاد شده باعث می شود تا بتوانید فضای خانه تان را سالم نگه دارید و از هوای تازه و به نوعی تصفیه کننده ها که باعث تلطیف محیط می گردند، استفاده نمایید. همچنین سبب از بین رفتن انرژی های منفی که ممکن است به صورت نا خواسته به محیط زندگی شما وارد شده اند، شود. برای داشتن خانه ای بدون استرس لازم است که چیدمانی مرتب و اصولی داشته باشید که به نحوی با احساسات درونی گره خورده باشد. درست مانند یک آغوش گرم که به ما حس شارژ شدن و انرژی را می دهد. اگر شما نیز در فضای خانه حس اظطراب و نگرانی می کنید، از این 9 راز به منظور بازگشت به آرامش واقعی می توانید بهره ببرید.

[kkstarratings]

همچنین ببینید

تم جشن تولد

یک ایده خلاقانه و ساده برای جشن تولد با پاپ کرن

تم تولد پاپ کرنی اگر شما هم به دنبال یک راه خاص و متفاوت برای ...

یک دیدگاه

  1. سلام . فوق العاده بود. سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.