خانه / روانشناسی / قصد ازدواج دارید؟ این مطلب را از دست ندهید

قصد ازدواج دارید؟ این مطلب را از دست ندهید

روانشناسی روابط زناشویی، نكات قبل از ازدواج، آمادگی ازدواج، دانستنی‌های قبل از ازدواج، چالش‌های زندگی مشترك، مشكلات ازدواج

ازدواج فقط شما را به عشق زندگیتان نمی‌رساند. باید بپذیرید همراهی شریكی كه امروز در كنار شما سند ازدواج را امضا می‌كند، آسان نیست و مشكلاتی را به همراه خواهد داشت. نمی‌خواهیم ناامیدتان كنیم اما همین اتفاق شیرین با خود چالش‌های جدیدی به زندگی شمااضافه می‌كند كه اگر آمادگی مقابله با آن‌ها را نداشته باشید، شیرینی ازدواج هر روز در كامتان كمتر می‌شود. اگر می‌خواهید با آمادگی بیشتری زندگی مشترك خود را آغاز كنید، این مطلب را بخوانید.

انتظارات غیر واقعی

شاید بتوانیم ادعا كنیم كه انتظارات بیهوده و غیرواقعی، دلیل اصلی شكست زن و شوهرها باشد. اگر شما ندانید با مشكلات مالی، تربیت فرزندان و هر رخداد تازه‌ای كه در این شرایط اتفاق می‌افتد چه باید بكنید، از همان روز امضای سند ازدواج زمینه جدا شدن‌تان را هم فراهم كرده‌اید. چاره‌ای ندارید؛ باید در مورد اینكه دنیای زندگی زناشویی واقعا چه دنیایی است با خودتان صادق باشید.

اگر فكر می‌كنید با ازدواج هیچ چیز دیگری جز هدیه‌های شاعرانه، گل رز و قرار شام عاشقانه به زندگی‌تان وارد نمی‌شود،‌اتفاق خوبی در انتظارتان نیست. پیش از آنكه تصمیم به ازدواج بگیرید، باید باور كنید كه روزهای سخت هم در كنار روزهای خوب جریان خواهند داشت و برخلاف زندگی قبلی‌، این بار خود شما مسئول كنترل شرایط و آسان كردن دشواری‌ها هستید.

مشكلات شغلی

می‌خواهید چهارچشمی از فرزندتان مراقب كنید و با استعفا دادن از كار و خانه‌نشین شدن، یك مادر نمونه باشید؟ اگر در میانه این راه خسته شوید شما را سرزنش نمی‌كنیم. مادرهای خانه‌دار 365 روز سال مشغول كار هستند و بدون مرخصی گرفتن یا دریافت خدماتی كه از همسر و اطرافیان‌شان انتظار دارند، بی‌وقفه مسئولیت مادری خود را انجام می‌دهند. در مقابل بسیاری زنان شاغل از اینكه از فرزندشان دورند ناراضی‌اند و احساس می‌كنند مادر بی‌مسئولیتی هستند. اما شما چه در گروه مادران شاغل باشید و چه كارمند، تنها چیزی كه مهم است این است كه از شیوه مادری‌ خود راضی باشید و این مسئولیت شما را افسرده نكند. پیش از مراقبت كردن از فرزندتان از مادرش مراقبت كنید! در غیر این صورت باری كه بر دوش شماست خواسته یا ناخواسته بر زندگی مشتركتان سنگینی می‌كند و انرژی ساختن یك زندگی موفق را از شما می‌گیرد.

چالش‌های مالی

تا سر خانه و زندگی‌تان نروید، نمی‌دانید كه سامان دادن به مشكلات مالی یعنی چه. اگر تجربه زندگی مستقل را نداشته‌اید، قطعا معنای دقیق سر و كله زدن با صاحبخانه را نمی‌دانید و در مورد اینكه پرورش یك فرزند برایتان چقدر خرج برمی‌دارد هم اطلاعی ندارید. اگر شما بدون آمادگی برای مواجهه با این مشكلات به خانه جدیدتان پا بگذارید، دور از ذهن نیست كه گاهی كم بیاورید و از خود بپرسید:«این همان زندگی است كه می‌خواستم؟!» اما باور كنید اگر كمی از ریاضی و حساب و كتاب سر در بیاورید و بتوانید نیازها و انتظارا‌تتان را با جیبتان هماهنگ كنید، مشكلات مالی در آخرین ردیف مشكلات زندگیتان طبقه‌بندی خواهد شد.

دخالت خانواده‌ها

فرقی نمی‌كند در كجای دنیا زندگی كنید. اغلب خانواده‌ها در گوشه‌گوشه جهان باور نمی‌كنند كه فرزند ازدواج كرده‌ آن‌ها،‌ خودش از حساب و كتاب زندگی‌اش به خوبی سر در می‌آورد و بدون نظارت لحظه به لحظه می‌تواند از پس مشكلات و حتی شكست‌ها بربیاید. اگر شما تصور می‌كنید اجرای بی‌چون و چرای حكم خانواده‌ها یعنی وفاداری به آن‌ها؛ در اشتباهید! بعد از ازدواج شما باید در درجه اول به همسرتان، فرزندتان و خانواده‌ای كه می‌سازید وفادار باشید و حق ندارید نیازهای خانواده خودتان را به‌خاطر دیگران قربانی كنید. اما مراقب باشید! پس نگذارید كسی برایتان تصمیم بگیرد و زندگیتان را اداره كند و در مقابل به خانواده‌تان هم ثابت كنید كه دوستشان دارید و اگر نظر آن‌ها را به صلاح زندگیتان تشخیص دهید، پذیرای توصیه‌هایشان خواهید بود.

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

3.0 01 مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.