خانه / پوست و مو و ناخن / لیزر بهترین روش رفع موهای زائد

لیزر بهترین روش رفع موهای زائد

لیزر موی صورت

رفع همیشگی موهای زائد با لیزر

اگر از تراشیدن، کندن و موم انداختن موهای زائد خود خسته شده اید و به دنبال راه حلی دائمی هستید، لیزر موهای زائد دقیقا همان چیزی است که دنبال آن هستید.

لیزر کردن موهای زائد یکی از پرکابرد ترین روش های بهداشتی برای از بین بردن موهای زائد در ایالات متحده ی آمریکا است.

روش کار لیزر به این صورت است که پرتوهای خارج شده از دستگاه به سمت فولیکول مو به شدت متمرکز می شوند و توسط رنگدانه های موجود در فولیکول مو جذب می شوند و باعث تخریب مو می شوند.

مزایای لیزر موهای زائد نسبت به دیگر روش ها

لیرز می تواند برای از بین بردن موهای زائد موجود در صورت، پاها، بازوها، زیر بغل، خط بیکینی و دیگر نواحی مورد استفاده قرار گیرد و نسبت به دیگر روش ها درد کمتری دارد و اثر بخشی آن بیشتر است.

همچنین شدت پرتوی لیزر قابل تنظیم است و اپراتور با توجه به ضخامت موی زائد، رنگ مو، رنگ پوست و ناحیه مورد نظر، می تواند شدت پرتوی لیزر را انتخاب کند.

از مزایای استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دقت بالای لیزر

لیزر دقیقا موهای تیره و ضخیم را هدف قرار میدهد و آسیبی به بافت های اطراف و پوست وارد نمی کند.

دقت بالای لیزر بر روی پوست پا

  • سرعت

هر شات از لیزر تنها کسری از ثانیه از شما زمان خواهد گرفت و در هر شات تعداد زیادی موی زائد را هدف قرار می دهد.

برای لیزر کردن نواحی کوچک مانند بالای لب، تنها چند دقیقه کافی است و نواحی بزرگ تر مانند کمر و یا پاها، تقریبا یک ساعت از شما زمان خواهد گرفت.

  • اثربخشی بهتر نسبت به سایر روش ها

اکثر مراجعه کنندگان به طور متوسط بعد از 3 تا 7 جلسه درمان، جواب گرفته و رشد موهای زائدشان برای دوره ی طولانی مدت متوقف می شود.

کارهایی که باید قبل از لیزر کردن انجام دهید.

اول از همه به خاطر داشته باشید که لیزر موهای زائد یک عمل دقیق پزشکی است و باید توسط اپراتوری با مهارت و متخصص انجام شود و مانند هر عمل پزشکی دیگر باید قبل و بعد از انجام آن، کارهایی صورت گیرد.

اگر قصد لیزر کردن موهای زائد خود را دارید، حتما از شش هفته قبل، موم انداختن موها،  کندن آنها و یا هر عمل دیگری که مو را از ریشه خارج می کند را متوقف کنید. زیرا پرتوهای لیزر دقیقا ریشه ی مو را هدف قرار می دهند و باعث تخریب آن می شوند.

اما چند روز قبل از لیز کردن باید موهای زائد خود را بتراشید به طوری که در زمان لیزر کردن، موهای زائد به اندازه ی چند میلیمتر از پوست بیرون زده باشند.

همچنین باید دقت کنید که از شش هفته قبل و شش هفته بعد از لیزر کردن موهای زائد، در معرض نور خورشید قرار نگیرید. زیرا نور خوشید باعث می شود تا اثر بخشی لیزر کم شود و اثرات جانبی دیگری را نیز به پوست شما تحمیل کند.

کارهایی که در هنگام لیزر کردن موهای زائد باید انجام شود.

لبزر موهای زائد

 

1- بسته به نوع لیزری که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود، شما و اپراتور باید از عینک هایی مخصوص برای حفاظت از چشمانتان استفاده کنید. همچنین در بعضی از انواع لیزرها، برای حفاظت از لایه ی سطحی پوست و اثر بخشی بیشتر لیزر، باید از دستگاه های خنک کننده و یا ژل سرد برای خنک سازی سطح پوست استفاده شود.

2- اولین باری که از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده می کنید، اپراتور ابتدا باید یک شات را در ناحیه ی مورد نظر اعمال کند، سپس واکنش پوست را نسبت به پرتوی لیزر بررسی کند تا مطمئن شود که شدت پرتوی اعمالی مناسب با نوع پوست و موی زائد می باشد.

3- بعد از اتمام لیزر کردن موهای زائد، ممکن است اندکی سوزش و التهاب را در ناحیه ی لیزر شده احساس کنید که در این موارد اپراتور برای تسکین التهاب به شما یخ و یا کرم ضد التهاب و یا لوسین مخصوص خواهد داد.

4- همچنین تاریخ دقیق جلسه ی آینده که معمولا بین 4 تا 6 هفته ی بعد می باشد را به شما یادآوری خواهند کرد.

عوارض و مراقبت ها

سوختگی صورت بر اثر لیزر

1- برای یک یا دو روز بعد از لیزر کردن موهای زائد، ممکن است ناحیه ی تحت درمان اندکی سوزش داشته باشد و آفتاب سوخته به نظر برسد. کیسه ی یخ و یا مرطوب کننده در این موارد می تواند به شما کمک کند.

2- اگر ناحیه ی تحت درمان، صورت شما بوده است، استفاده از لوازم آرایشی منعی ندارد مگر اینکه صورت شما دچار سوختگی شدید و یا تاول شده باشد.

3- در طول یک ماه پس از لیزر کردن، موهای زائد شما به ریزش خود ادامه خواهند داد. در طول این مدت حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا رنگ پوست شما دچار تغییر نشود.

4- بعد از لیزر کردن، تاول زدن پوست خیلی نادر اتفاق می افتد ولی در افراد دارای پوست تیره، احتمال بیشتری دارد.

5- از دیگر اثرات جانبی ممکن می توان به تورم، قرمز شدگی و یا زخم شدن پوست اشاره کرد. ماندن جای زخم و یا تغییر رنگ پوست گرچه ممکن است اتفاق افتد ولی بسیار نادر است.

هزینه ی لیزر موهای زائد

هزینه ی لیزر موهای زائد به موارد مختلفی بستگی دارد. از جمله این موارد می توان به لیست زیر اشاره کرد:

  • اندازه ی ناحیه ی مورد نظر و تعداد شات های مورد نیاز
  • تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن دائمی موهای زائد
  • تجربه و تخصص اپراتور

چنانچه شما نیز تجربه ی لیزر کردن موهای زائد خود را دارید، تجربیات خود را با ما و دیگران خوانندگان نیلگون در میان بگذارید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

ماساژ ژاپنی صورت برای جوان سازی پوست

امروزه استفاده از انواع کرم‌­ها و محصولات آرایشی مختلف و یا انجام جراحی‌­های زیبایی برای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.