خانه / تغذیه سالم / لیست خریدی برای تامین آهن بدن

لیست خریدی برای تامین آهن بدن

کمبود آهن یکی از رایج ترین کمبودهای تغذیه ای است. آهن نقش حیاتی در انتقال و جذب اکسیژن در بدن دارد .کاهش آهن درخشش پوست را از بین برده و موجب احساس خستگی و ضعف ، سرگیجه و حتی تنگی نفس می شود .ما لیست خریدی برای شما آماده کرده ایم که میزن آهن دریافتی بدنتان را بدون قرص و مکمل افزایش دهید :

صدف

1sadaf1

اگر به غذاهای دریایی علاقمندید از این غذای سرشار از آهن استفاده کنید . فقط 100 گرم از آن 37 تا 155 درصد از نیاز روزانه شما به آهن را تامین می کند.

استیک

chop_meat_dish_vegetables_78228_2048x1152

به طور کلی بدن آهن را اکثرا از منابع گوشتی جذب می کند مثل گوشت قرمز ، ماهی و مرغ ! فقط برای مراقبت از قلب و وزنتان در مصرف آن زیاده روی نکنید!

اسفناج

 spinach

اسفناج به طور طبیعی سرشار از آهن است . برای جذب بیشترین مقدار آهن اسفناج را با ویتامین بخورید . برای مثال برگ های خام آن را با مرکبات تازه مثل پرتقال و لیمو و یا فلفل دلمه ای به همراه سرکه مصرف کنید. یک جایگزین خوشمزه می تواند اسفناج پخته باشد که عامل طبیعی برای کاهش بیماری ها به واسطه آنتی اکسیدان های مبارز است .

غلات

 One Bowl of Corn Flakes on a White Background

بسیاری از کرن فلکس های صبحانه، حاوی غلاتی مانند دانه های ذرت، گندم و سبوس و یک وعده سالم غنی از آهن هستند. پر از فیبر و ویتامین های ضروری، آنها بهترین راه برای شروع روز می باشند.

عدس

 LentilsRice

همه می دانند که عدس سرشار از پروتئین و فیبر است اما همچنین در نصف فنجان آن 40 درصد از آهن مورد نیاز شما وجود دارد !

جگر مرغ

 124950_3fTq5e2d

پخته ، کبابی یا به هر شکلی یکی از غذاهای پر از آهن است . 30 گرم از آن تقریبا یک پنجم آهن مورد نیاز شما را تامین می کند .

توفو (پنیر سویا)

Bild01_01

نصف فنجان پنیر سویا حاوی حدود 36 درصد از نیازروزانه آهن شماست . شما می توانید آن را در سالاد یا ماکارونی و نودل استفاده کنید و یا به شکل های دیگر !

ژامبون

 sausage

یک راه ساده برای تامین سریع آهن بدنتان این است که تکه هایی از ژامبون در ساندویچتان قرار دهید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

نكات زیبایی پوست، زیبایی پوست صورت، زیبایی از درون، صبحانه سالم و رژیمی، خواص میوه و سبزیجات، زیبایی پوست با تغذیه، زیبایی پوست با میوه ها

برای پوستی زیبا به صبحانه خود میوه بیفزایید

پوست صاف و زیبا با مصرف میوه به عنوان صبحانه داشتن پوست صاف و بدون جوش ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.