خانه / زيبايی / ماسکی برای پوست‌های خشك

ماسکی برای پوست‌های خشك

ماسك صورت، زیبایی صورت، زیبایی پوست، ماسك برای پوست‌های خشك، پوست چرب، درمان خشكی پوست

این ماسک چربی خوشایندی به پوست بخشیده و پوست را نرم میکند. همیشه این لطافت در خاطر شما ما‌نده و دوست دارید همیشه تجربه‌اش کنید …

مواد لازم برای تهیه ماسک:

یک برگ کاهو ( ترجیحاْ از مغز کاهو)

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

نصف قاشق چایخوری آبلیمو (ترجیحاْ لیموی تازه)

طرز تهیه ماسك:

 یک ربع قبل از استفاده از ماسک ، بخور آب گرم و چند برگ نعنای تازه رو پیشنهاد می‌کنم. برای تهیه ماسک ابتدا کاهو رو ریز خرد کنید و بکوبید. سعی کنید آبش هدر نره و داخل خرد شده‌های کاهو باقی بماند. روغن زیتون رو به کاهوها اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد یکدست شده و در آخر آبلیمو را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا آبلیمو به خورد مواد ماسک برود.

این ماسک بر عکس ماسک زرده تخم مرغ مواد محکمی نداشته كه درهمان لحظه روی پوست بایستد. بنابراین مواد را به آهستگی با انگشت روی صورت بمالید (به غیر از دور چشم‌ها) همچنین می‌توانید با پنبه صورت را به این ماسك آغشته كنید. به طوری که یک لایه کامل روی پوست را پوشانده و آهسته دراز بکشید و چشمام‌هارا ببندید. مواظب باشید مواد از روی پیشانی داخل چشم نریزد، چون به علت داشتن آبلیمو ممکن است چشم را بسوزاند.

حدوداْ ۱۰ تا ۱۵دقیقه طول می‌کشد تا مواد به خورد پوست برود چون این ماسک بر خلاف بعضی ماسک‌ها کاملاْ روی پوست خشک نمی‌شود. (به دلیل وجود روغن زیتون). سپس پوست را با آب ولرم بشویید (آب گرم باعث از بین رفتن چربی پوست می‌شود که برای پوست‌های خشک مناسب نیست) ولی این ماسک به دلیل داشتن روغن زیتون بالا نیازمند شستشو با کمی آب ولرم است.

با شستن صورت دست‌ها روغنی شده و کار را کمی سخت می‌کند. می‌توانید دست‌هایتان (فقط دست‌هایتان) را با صابون بشویید که روغنش از بین برود و راحت تر بتوانید پوست را شستشو بدهید.

لازم هم نیست پوست را كامل پاک کنید. در همان حدی که مواد کاهو و ماسك روی پوست شسته شود و بریزد کافی است. برای خشک کردن صورت دستمال یا حوله را هرگز روی پوست نکشید، بهتر است یک دستمال کاغذی روی پوست بگذارید تا آب صورت را جذب کند. تا  نیم تا یک ساعت پس از این ماسك از هیچ کرمی استفاده نکنید. این ماسک چنان چربی خوشایندی به پوست بخشیده و پوستتان را نرم میکند که همیشه آن لطافت در خاطر شما می‌ماند و دوست دارید همیشه تجربه‌اش کنید.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.