۱. مرطوب کننده

از آنجایی که هوای بیرون بخاطر سرما خشک است، و بخاطر سیستم‌های گرمایشی داخل ساختمان‌ها، پوست شما همیشه به خشک شدن محکوم است. پس یک مرطوب کننده‌ی خوب تهیه کنید تا رطوبت مورد نیاز پوستتان را برایش فراهم نمایید. یک مرطوب کننده ی خوب به پوست شما کمک خواهد کرد بجای اینکه خشک و زبر باشد، سالم و درخشان شود.

۲. لایه برداری

هر لوسیونی که در خود سالیسیلیک اسید داشته باشد، برای لایه‌برداری چیز بدرد بخوری است. برداشتن سلول‌های مرده از پوست، آنرا نرم و سالم نگاه خواهد داشت. لایه برداری یک باید حتمی در طول ماه‌های زمستان است.

۳. صابون کمتر

هرچقدر بیشتر بدن یا دست‌های خود را با صابون بشویید، رطوبت بیشتری از آن‌ها زایل خواهد شد. می‌توانید در زمستان، از صابون‌هایی که مرطوب کننده در خود دارند استفاده کنید و یا اینکه در اولین فرصت پس از شست و شوی پوستتان، پوستتان را با لوسیون تغذیه نمایید.

۴. دستکش‌های رنگی

بیشتر از نقاط دیگر بدنتان، دست‌های شما بیشتر در معرض آب قرار دارند. هنگامی که در خانه هستید دستکش‌های پارچه‌ای و هنگامی که بیرون می‌روید دستکش‌های پشمی رنگی و زیبا به دست کنید، البته بعد از اینکه دست‌هایتان را با لوسیون مرطوب می‌کنید. پس دیگر دست‌هایتان خشک و زشت نخواهند شد.

۵. مقدار زیادی عسل

شما می‌توانید عسل را مستقیماً به پوستتان بمالید، یا اینکه آنرا به نوشیدنی‌تان بیفزایید یا حتی آنرا خالی خالی نوش جان کنید! عسل یک مرطوب کننده‌ی طبیعی عالی و البته سرشار از مواد مغذی دیگر است، که می‌تواند در طول زمستان پوست شما را نرم و شاداب نگاه دارد.

۶. شیر

شیر در خودش اسید لاکتیک دارد. اگر شما در لایه برداری از پوستتان کمی از شیر هم استفاده کنید، تمام آن سلول‌های مرده بصورت طبیعی از بین خواهند رفت تا به پوست شما طراوت و درخشندگی ببخشد.

زمستان، می‌تواند یک فصل بسیار بی رحم برای پوست اعضای مختلف بدن شما باشد. از پوستتان مراقبت کنید و آنرا بیش از حد در معرض عوامل دردسر ساز قرار ندهید.

منبع نوشته