خانه / روانشناسی / مرد من حرفم را نمی‌فهمد…

مرد من حرفم را نمی‌فهمد…

روابط زناشویی موفق، روانشناسی مردان، روانشناسی رابطه، روانشناسی ازدواج، ازدواج موفق، برقراری ارتباط با مردان، چگونگی حرف زدن با همسر، جلوگیری از دعوای زناشویی، به دست آوردن دل مردان، پیشگیری از دعوای زناشویی، ناراحت شدن از همسر، دنیای مردان، مرد ایرادگیر، نكات ارتباط با همسر

در زندگی مشترك بسیار پیش می‌آید كه با وجود این كه نیت بدی نداریم و حرف‌هایمان نیز كاملا دوستانه است، سوءتفاهم پیش آمده و به راحتی اوقات هر دوی ما تلخ می‌شود. با خود فكر می‌كنیم چطور شد كه به اینجا رسید؟ و هر چه مكالمه‌ای كه با مردمان داشتیم را زیر و رو می‌كنیم سر نخی برای ناراحتی او نمی‌یابیم. اگر شما هم به این وضعیت دچار شده‌اید، این مطلب را بخوانید تا ببینیم چطور باید با یك مرد ارتباط سالمی برقرار كرد و دل او را به دست آورد.

وقتى از همسرتان مى‌خواهید کارى را انجام دهد، بهتر است بگویید:

«مى‌شود این کار را انجام بدهى؟» نه این که «مى‌توانى این کار را انجام بدهى؟» بیشتر زنان در این مواقع از کلمه «مى‌توانى» استفاده مى‌کنند. چرا که به نظر مى‌رسد مؤدبانه‌تر باشد. ولى در این صورت شما از همسرتان درباره توانایى‌هاى او سؤال مى‌کنید تا این که به او بگویید کارى را انجام دهد. مردان ترجیح مى‌دهند که درخواست شما مستقیم باشد نه این که با ایما و اشاره مطلبى به آن‌ها فهمانده شود.

با مردتان رک و مستقیم صحبت کنید:

سعى کنید دقیقاً آنچه را که مد نظر دارید به مردتان بگویید و تنها به سرنخ‌ها و نشانه‌ها نپردازید. فراموش نکنید او مثل شما حس ششم قوى ندارند!

درک کنید كه زنان بیشتر از مردان به گوش دادن بها مى‌دهند:

براى این که گوش دادن به صحبت‌هاى طرف مقابل در حکم راهى براى بیان کردن عشق و علاقه و حتى منعکس کننده یک ارتباط است. ولى براى یک مرد این طور نیست.

وقتى به صحبت شما گوش مى‌دهد از او تشکر کنید:

مردتان به این نوع تأیید از جانب شما احتیاج دارد، خصوصاً اگر در حیطه روابط نیز باشد. چون مردان اغلب گمان مى‌کنند قادر به درک نیازها و خواسته‌هاى همسرشان نیستند و تشکر شما این ابر سیاه را از افکار آن‌ها پاک مى‌کند!

مختصر و مفید صحبت کنید:

مردان توجه و علاقه چندانى به جزئیات اطراف خود ندارند. مثلاً براى آن‌ها مهم نیست که پرده‌هاى خانه دوست شما چه رنگى است یا چند تار مویى را که اخیراً در وسط موهایتان رنگ کرده‌اید به شما مى‌آید یا نه. پس سعى کنید از مرد خود چنین انتظارى را نداشته باشید. با این کار لطف بزرگى به زندگى زناشویى خود کرده‌اید!

آنقدر بپرسید تا نظرش را واضح به شما بگوید:

مثلاً براى خرید لباس، گاهى از او مى‌پرسید که نظرش در مورد رنگ لباس چیست و او مى‌گوید «هر چه تو مى‌پسندى، من هم مى‌پسندم.» اما بعد از خرید لباس رنگش را چندان نمی‌پسندد. بنابراین قبل از خرید و هر کار دیگرى که نظر او برایتان اهمیت دارد، نظر دقیق و واقعى او را جویا شوید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

به او نگویید:

«تو هیچ وقت به حرف‌هایم گوش نمى‌دهى!» این کار دقیقاً مساوى است با آغاز یک سلسله احساس تحقیر و ناپختگى در همسرتان، که آغاز ایرادگیرى وى از شما خواهد بود.

در نهایت در حضور اطرافیان از او به خاطر درک والایش تشکر کنید:

در حضور جمع از این که او همیشه به شما گوش مى‌دهد و این که چقدر خوب شما را درک مى‌کند صحبت كنید. كافی است این كار را امتحان کنید؛ معجزه مى‌کند!

منبع نوشته

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.