خانه / روانشناسی / مرد من ذاتی شکاک دارد، چه کنم؟

مرد من ذاتی شکاک دارد، چه کنم؟

نکات ازدواج، مشاوره ازدواج، رابطه زناشویی، همسر شکاک، بی اعتمادی در ازدواج

پایه و اساس هر رابطه‌ای اعتماد است. اگر به همسر خود اعتماد نداشته باشید، نمی‌توانید به او احترام بگذارید و اگر نتوانید به او احترام بگذارید نمی‌توانید دوستش داشته باشید. کمبود اعتماد به نفس و احساس نا امنی دلایل اصلی شکاک بودن هستند. اگر همسر شما ذاتی شکاک دارد، به جای فاصله گرفتن از او و اتمام رابطه، به او کمک کنید تا از این مخمصه بیرون آمده و بر این احساسات منفی غلبه کند. کمی کمک و حمایت از طرف شما می‌تواند تاثیر بسیاری در حل مشکل و به وجود آمدن یک همدلی زیبا میان شما دو نفر داشته باشد. همیشه بهتر است پیش از نا امید شدن از رابطه، به راه حل‌ها فکر کنیم. در ادامه چهار راه حل برای برخورد صحیح و مناسب با آقایانی ارائه شده است که ذاتی شکاک دارند.

با او صحبت کنید

اولین قدم در حل این مشکل این است که با مرد خود صحبت کنید. شکاک بودن او حتما دلیلی دارد. در این مورد با او صحبت کنید و تلاش کنید ریشه‌های این بی اعتمادی را در ذهن او بیابید. در حین صحبت او را متهم به غیر نرمال بودن نکنید. در عوض سعی کنید او را درک کنید و از دید او به مسائل بنگرید. اگر سوءتفهامی موجب این بی اعتمادی شده باشد، می‌توانید با صحبت کردن و روشن کردن مسائل برای او این شک را از بین ببرید. ممکن است از توضیح دادن به او احساس ناخوشایندی داشته باشید و یا احساس کنید مجبور نیستید این کار را انجام دهید، اما به خاطر نجات رابطه‌تان هم که شده تا جایی که لازم می‌دانید مسائل را برای او باز کنید و به او کمک کنید از شک‌ها و احساسات منفی خلاص شود.

تا جایی که می‌توانید به او اطلاعات بدهید

گاهی اوقات فقط با یک بار حرف زدن در مورد این مسئله، مسکل حل نمی‌شود. در چنین مواردی، تا جایی که می‌توانید به او اطلاعات بدهید. همه چیز را به او بگویید تا بتواند اتفاقات را به همان صورتی که بوده‌اند تصور کند. با داشتن اطلاعات کامل، او می‌توانید مسائل را از دید شما ببیند، احساس بهتری پیدا کرده و به اشتباهات خود پی ببرد.

از او بخواهید فعال باشد

وقتی فرد شکاک کار دیگری برای انجام دادن نداشته باشد، درگیری‌های ذهنی او را به سمت بی‌اعتمادی بیشتری می‌کشانند. مرد خود را تشویق کنید تا در اوقات فراغتی که دارد به فعالیت‌های مورد علاقه خود مشغول شود. در مورد هر کدام از ما کارهایی هستند که همواره دوست داشته‌ایم انجام دهیم، اما وقت آن را نداشته‌ایم. او قطعا از انجام فعالیت دلخواه خود احساس پر کار بودن و مفید بودن خواهد کرد. وقت خود را صرف یادگیری موضوعی تازه و لذت بردن از آن می‌کند به جای این که مشغول پروراندن افکار بیهوده در مورد شما شود.

به او پیشنها کنید با یک مشاور صحبت کند

اگر با انجام هیچ راه حلی به نتیجه نمی‌رسید، باید به همسر خود پیشنهاد کنید با یک مشاور صحبت کند. بسیار مراقب باشید، زیرا ممکن است پیشنهاد شما باعث شود همسرتان احساس کند به او به چشم یک مریض روانی نگاه می‌کنید. به او بگویید با صحبت با یک روانشناس و یا یک مشاور ازدواج می‌تواند از شر این افکار منفی خلاص شود. بگویید از او می‌خواهید برای نجات رابطه شما این کار را انجام دهد و شما در طی این مرحله دشوار همواره از او حمایت خواهید کرد.

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

3.0 01 مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.