خانه / ورزش و تناسب اندام / مزایای بالا رفتن از پله

مزایای بالا رفتن از پله

تناسب اندام بانوان، تناسب اندام میانسالان، مزایای بالا رفتن از پله، پله یا آسانسور، كنترل اضافه وزن در میانسالی، كاهش دور كمر، چربی سوزی با پله

گریگوری مینور یک فرد میانسال است که در مرکز پزشکی دانشگاه دوک مورد مطالعه قرار گرفته است. او پس از یک دوره پله‌روی که در محل کار خود انجام می‌داده، موفق شده است 80 پوند از وزن و 10 اینچ از سایز خود را کم کند.حال ببینیم چطور این اتفاق افتاده است:

تحقیقات نشان می‌دهد که بالا رفتن از پله‌ دارای مزایای متعدد است. در اروپا مطالعه‌ای بر روی 69 نفر از کارکنان یک بیمارستان که مجبور شده‌اند بجای آسانسور از پله استفاده کنند، نشان می‌دهد در طی یک دوره از ماه این تغییرات در این 69 نفر پدید آمده است:

چربی بدن آن‌ها 1.7٪ کاهش یافته است.

دور کمر 1.8٪ کاهش یافته است.

فشار خون 2.3٪ کاهش یافته است.

کلسترول LDL به 3.9٪ کاهش یافته است.

ظرفیت ریه 8.6٪ بالا رفته است.

به زندگی خود چند سال اضافه کنید:

تحقیقات نشان می‌دهد مردمی که به طور منظم پله‌روی می‌کنند به طور کلی طول عمر بیشتری داشته و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی در آن‌ها کمتر از کسانی است که از آسانسور استفاده می‌کنند. بر اساس مطالعه‌ای در دانشگاه هاروارد، بالا رفتن از 8 پله در هر روز می‌تواند میزان مرگ و میر را تا 32٪ کاهش دهد.

به طور متوسط، بی تحرکی در بزرگسالان منجر به افزایش وزن به میزان ​​دو پوند در هر سال می‌شود. بعد از گذشت ده یا پانزده سال، این افزایش تدریجی وزن منجر به بیست یا سی پوند اضافه وزن بدن و در نتیجه عوارض متعدد می‌شود. با این حال، تنها دو دقیقه بالا رفتن از پله در هر روز در طی یک دوره یک ساله می‌تواند این اضافه وزن سالیانه را کنترل کند.

3 Like

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.