خانه / كاهش وزن / معجزه آب گریپ‌فروت در كاهش وزن

معجزه آب گریپ‌فروت در كاهش وزن

كاهش وزن سریع، تناسب اندام زنان، كاهش وزن با گریپ فروت، گریپ فروت و لاغری، خواص گریپ فروت، لاغری سریع، رژیم لاغری

گریپ‌فروت میوه‌ای است با خواص اعجاب‌آور که نقش مهمی در سلامتی افراد بازی می‌کند، آخرین تحقیقات دانشمندان مورد جدیدی به لیست بلند بالای مزایای این میوه اضافه کرده است. بر این اساس نوشیدن آب گریپ‌فروت بدون پالپ در کاهش وزن بسیار مؤثر است، این در حالی است که نوشیدن آب خالی چنین تأثیری بر کاهش وزن ندارد.

در این آزمایش محققان موش‌ها را به دودسته تقسیم کردند، دسته‌ای که آب گریپ‌فروت بدون پالپ و صاف‌شده می‌خوردند و دسته‌ای که تنها آب می‌نوشیدند. یافته‌ها حاکی از آن بود که پس از 100 روز، موش‌های گروه اول که رژیم غذایی پرچربی داشتند در اثر نوشیدن آب گریپ‌ فروت نه ‌تنها 18 درصد کاهش وزن داشتند بلکه 13 تا 17 درصد نیز میزان گلوکز خون آن‌ها نیز کاهش یافته بود. همچنین میزان انسولین بدن آن‌ها نسبت به گذشته سه واحد کمتر شده بود. آنچه باعث می‌شود گریپ‌فروت چنین تأثیری بر کاهش وزن، گلوکز و قند داشته باشد وجود ترکیبی به نام نارینگین در آن است.

دانشمندان عقیده دارند اثر این ترکیب که در برخی مرکبات از جمله پرتقال و گریپ‌فروت موجود است، مانند داروی متفورمین است؛ دارویی که اغلب برای بیماران دیابتی تجویز می‌شود. این بدین معناست که ترکیبات طبیعی در صورت استفاده صحیح می‌توانند جایگزین داروهای شیمیایی شوند، چنین امکانی بیمار را از عوارض جانبی دارویی که مصرف می‌کند دور نگه می‌دارد. بنابراین گریپ‌فروت نه ‌تنها در کاهش وزن شما مؤثر است بلکه خطر ابتلا به دیابت را نیز کاهش می‌دهد.

منبع نوشته: salamaneh.com

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.