خانه / تغذیه سالم / معجزه ی درمانی آب سیب

معجزه ی درمانی آب سیب

jj1

به طور کلی تمام آب میوه های طبیعی هر کدام به نوعی حاوی اثرات مفید و منحصر بفرد خود می باشند. هر یک از آب میوه ها نه تنها طعم و خوشمزگی خود را دارند ، بلکه در فصول مختلف و با توجه به نیاز های متفاوت بدن در دسترس می باشند. یکی از این آب میوه های خوشمزه و استثنایی و البته ساده که معمولا از خوردن آن غافل میشویم و معجزه ی آن را دست کم می گیریم ، آب سیب است.

در این مقاله برآنیم تا به یکی از معجزات بی نظیر این نوشیدنی بپردازیم. با ما همراه باشید.

jj2

آب سیب یکی از ساده ترین آب میوه ها و در عین حال قابل دسترس ترین نوشیدنی می باشد. این نوشیدنی دارای خاصیت های متعددی است که مصرف آن به همه ی افراد توصیه می شود.

تحقیقات نشان می دهد که آب سیب در مقابل دی هیتراته شدن (کم آبی مزمن بدن) بسیار موثرتر از سایر نوشیدنی های گران قیمت عمل می کند. همچنین مطالعات علمی که در ژورنال پزشکی در آمریکا اخیرا به چاپ رسیده ، حاکی از آن است که کودکانی که از دل دردهای مزمن رنج می برند ، اگر در طی دوره درمان از آب سیب استفاده کنند بسیار سریع تر از حالتی که نوشیدنی های دیگر را مصرف می کنند مداوا می شوند.

jj3

در این راستا یک تحقیق در دانشگاه “کالگاری” کانادا بر روی 650 کودک بین 6 ماه تا 5 سال انجام گرفت که تمامی این کودکان دچار بیماری های شکمی همچون اسهال ، استفراغ و کم آبی مزمن بودند. کودکان مورد مطالعه در این تحقیق را به صورت رندم به دو دسته تقسیم کردند.

دسته ی اول کودکانی که در روند بیماری خود از آب سیب رقیق شده به منظور جبران آب از دست رفته ی بدن خود استفاده می کردند و دسته ی دوم کودکانی که از طریق مصرف سایر نوشیدنی ها سعی به تامین آب از دست رفته ی بدن خود می کردند. در هفته ی دوم این تحقیق ، دسته ی اول نه تنها می توانستند آب سیب بیشتری بنوشند  بلکه بدن آن ها توانایی جذب سایر مایعات را نیز پیدا کرده بودند. این در حالی بود که دسته ی دوم تنها برای مدت کوتاهی قادر به نگهداری مایعات در بدن خود بودند و اکثرا با حالت تهوع یا اسهال اقدام به دفع مایعات می کردند.

همچنین آمار نشان داد که در دسته ی اول تنها 2.5 درصد افراد برای برطرف کردن کامل آب از دست رفته بدنشان نیاز به مایع دیگری داشتند ، در حالی که این آمار برای دسته ی دوم تا 9 درصد می رسید.

این نتایج بر روی افراد بزرگسال نیز تعمیم داده شد و نتایج مشابهی بدست آمد.

قابل ذکر است که سردردهایی هم که علت آن کم آبی است و در حالت مزمن آن با سرگیجه و حالت تهوع شدید همراه است نیز تنها با نوشیدن آب سیب به سادگی بهبود می یابد.

منبع نوشته

همچنین ببینید

روش‌های زیباسازی دست‌ها

3.7 03 زیبا بودن دست­‌ها برای خانم‌­ها از اهمیت بالایی برخوردار است چون دست­‌ها همواره ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.