خانه / زيبايی / مواد غذایی مفید برای برنزه کردن پوست

مواد غذایی مفید برای برنزه کردن پوست

نكات زیبایی پوست، روشهای برنزه كردن پوست، پوست برنزه، برنزه كردن پوست با مواد طبیعی، برنزه كردن پوست با تغذیه، برنزه كردن پوست با مواد غذایی، مواد غذایی مناسب برای برنزه كردن پوست، برنزه كردن پوست با هویج، برنزه كردن پوست با كدو تنبل، اسیدهای چرب امگا ۳، خواص امگا 3، رنگ دانه های طبیعی، برنزه كردن طبیعی پوست، تیره كردن رنگ پوست، خواص آنتی اكسیدان ها، تغذیه و زیبایی پوست، مراقبت از پوست، مقاوم سازی پوست، منابع غذایی بتاكارتن

یک سری مواد غذایی وجود دارند که روی رنگ پوست بسیار تاثیرگذارند و باعث سلامت و زیبایی هرچه بيشتر پوست می‌شوند. اگر طرفدار رنگ پوست شكلاتی هستيد با ما همراه باشيد تا این مواد غذایی را با هم بررسی کنیم.

برای برنزه شدن چه مواد غذایی بخوریم؟

برنزه شدن به این معناست که پوست به رنگ طلایی در بیاید. همانطور که می دانید همیشه باید از پوست در برابر خطراتی مانند نور بیش از اندازه خورشید و اشعه های مختلف مراقبت کنید. برای داشتن پوستی برنزه و طلایی می توانید از خوراکی هایی استفاده کنید که حاوی کارتنوئید هستند.

مواد غذایی که حاوی کارتنوئید هستند

میوه ها و سبزیجاتی که به رنگ قرمز و زرد و یا نارنجی هستند، حاوی کارتنوئید هستند و همین کارتنوئیدها با رنگ دانه هایی که دارند باعث می شوند این میوه و سبزیجات به این رنگ در بیایند. کارتنوئیدها حاوی عناصری هستند که می توانند به خوبی از پوست مراقبت کنند. به ویژه بتاکارتن ها که در مواد غذایی مانند سیب زمینی شیرین و هویج و کدو تنبل وجود دارد.

خوراكی‌هایی که حاوی لوتئین هستند

ماده لوتئین در مواد غذایی مانند اسفناج و کلم پیچ که دارای برگ های سبز تیره ای هستند، وجود دارد. این مواد غذایی با اینکه به رنگ های زرد یا قرمز نیستند ولی منقبض بودن رنگ دانه ها به صورت پنهان در کلروفیل آنها وجود دارد.

از آنتی اکسیدان‌ها استفاده کنید

بدن در طول سال همیشه زیر لباس پوشانده می شود و با فرا رسیدن فصل تابستان، به طور ناگهانی در معرض نور خورشید قرار می گیرد، مصرف آنتی اکسیدان باعث می شود که به بدن آسیبی نرسد. زیرا آنتی اکسیدان ها شامل مقادیر فراوانی از ویتامین های E و C است.

از امگا3 استفاده کنید

همانطور که می دانید ماهی سرشار از امگا3 است. پس حتما ماهی را در وعده های غذایی خود قرار دهید. همچنین می توانید از روغن هایی مانند کلزا و زیتون برای تامین چربی مورد نیاز استفاده کنید. یک مورد دیگری که خیلی مفید است و باید به آن توجه کرد، استفاده از دانه های کتان است که می توانید به طرق مختلف آن را مصرف کنید که یکی از این موارد، مخلوط کردن دانه کتان با سالاد است.

منبع نوشته

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.