خانه / تغذیه سالم / میوه‌های لاغر کننده

میوه‌های لاغر کننده

رژیم میوه‌ای، لاغر شدن با میوه‌ها، كاهش وزن، تناسب اندام، میوه خشک، مركبات، توت، هندوانه، طالبی، موز، آناناس، تقویت سیستم ایمنی، گردش خون، سلامت عمومی، زیبایی پوست و مو، فواید میوه‌ها، غذاهای كم كالری، كاهش كالری مصرفی

کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام به عنوان یکی از دغدغه های مهم و اصلی در افراد چاق و دارای اضافه وزن محسوب می‌شود. در ادامه این مطلب میوه‌های موثر در کاهش وزن و تناسب اندام را به شما معرفی خواهیم کرد.

میوه‌ها گرش خون را بهبود می‌بخشند و سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کنند، پوست را جوان و شاداب نگاه می‌دارند، موها را براق می‌کنند و سلامت عمومی بدن را افزایش می‌دهند. رژیم میوه‌ها یکی از پر طرفدارترین و در عین حال موثر ترین رژیم‌های لاغری در دنیا به شمار می رود که در این رژیم نیز باید نکات مهم و کاربردی آن را دانست و دنبال کرد.

میوه‌هایی با کربوهیدرات بالا:

میوه‌هایی با انرژی و کربوهیدرات بالا همچون موز، آناناس، انگور و مانگو را به عنوان صبحانه مصرف کنید تا در عین تامین انرژی لازمه برای آغاز روز به کاهش وزن شما نیز کمک کنند.

میوه‌هایی با کربوهیدرات پایین:

هندوانه، هلو و سیب میوه‌هایی با کربوهیدرات پایین هستند و آب فراوانی در آن‌ها وجود دارد که به همین دلیل درجه حرارت بدن را کنترل و تنظیم می‌کنند و به دفع کلسترول مضر از بدن کمک می کنند. این میوه‌ها انرژی لازم برای فعالیت مناسب سیستم عصبی را فراهم می‌کنند. قند موجود در این میوه‌ها با بی نیاز كردن بدن از قندهای دیگر از طرفی به سوزاندن قندهای اضافی در بدن منجر و در نهایت لاغری منجر می‌شود.

مرکبات و توت‌ها:

در یك رژیم لاغری غنی شده با این میوه‌ها، دریافت مواد معدنی مهم و ضروری بدن به خطر نمی‌افتد. مقداری لیمو و پرتقال به سیستم حرکتی بدن این اجازه را می‌دهد که نیروی خود را تامین کرده و دچار گرسنگی و ضعف نشود. مهم‌تر از همه اینكه این میوه‌ها خون را تصفیه كرده و قدرت بدنی را بالابرده و سلامت قلب را هم در دوران رژیم و هم در دوران عادی تضمین می کنند.

میوه‌های آب دار:

اسم میوه آبدار را که می شنویم به یاد هندوانه، طالبی و.. می‌افتیم. این میوه‌ها بخش بزرگی از رژیم لاغری میوه‌ای را به خود اختصاص می‌دهند چرا که این میوه‌ها با هیدراته کردن و بازسازی بافت‌های بدن در کنار تامین انرژی این امکان را فراهم می‌کنند که در کنار لاغر شدن، جوانی و شادابی بدن حفظ شود.

 میوه‌های خشک:

میوه‌های خشک امروزه به صورت گسترده‌ای مصرف می‌‌شوند. این روش فرصت مصرف میوه‌های فصول مختلف را امكان‌پذیر می‌كند. تنها نکته در مصرف این میوه‌ها دقت به تاریخ مصرف و طبیعی بودن آن‌هاست. اگر خشك كردن میوه به صورت خانگی انجام شود بسیار مناسب خواهد بود. این گروه از میوه‌ها هم به حفظ و تقویت سیستم ایمنی بدن و تامین ویتامین‌ها کمک می‌کنند.

همچنین ببینید

نكات زیبایی پوست، زیبایی پوست صورت، زیبایی از درون، صبحانه سالم و رژیمی، خواص میوه و سبزیجات، زیبایی پوست با تغذیه، زیبایی پوست با میوه ها

برای پوستی زیبا به صبحانه خود میوه بیفزایید

پوست صاف و زیبا با مصرف میوه به عنوان صبحانه داشتن پوست صاف و بدون جوش ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.